Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Anglia lepsza w hicie Euro 2020, Thomas Mueller z niewiarygodnym pudłem
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:40

Anglia lepsza w hicie Euro 2020, Thomas Mueller z niewiarygodnym pudłem

E5ETEPgWQAEhrGq
Twitter.com/UEFA EURO 2020

Anglia-Niemcy, to największy hit ⅛ finału piłkarskich mistrzostw Europy. Obie drużyny we wtorek o godzinie 18:00 wybiegły na boisko stadionu Wembley, by stoczyć walkę o awans do ćwierćfinału. Pojedynek gigantów wygrali ostatecznie Anglicy. O losach meczu i awansu przesądzili Raheem Sterling i Harry Kane.

• W hicie ⅛ finału mistrzostw Europy zmierzyły się ze sobą Anglia i Niemcy

• Spotkanie rozgrywane na stadionie Wembley dostarczyło kibicom mnóstwa emocji

• W starciu potęg lepsi okazali się Anglicy, którzy wygrali 2:0 dzięki bramkom Raheema Sterlinga i Harry’ego Kane’a

Anglia-Niemcy, największy hit ⅛ finału Euro 2020 dostarczył kibicom mnóstwa emocji. Zwycięskie bramki dla Anglików zdobyli Raheem Sterling i Harry Kane. To “Synowie Albionu” zagrają w ćwierćfinale.

Anglia-Niemcy. Hit ⅛ finału Euro 2020

Na ten mecz czekał cały piłkarski świat. We wtorek o godzinie 18:00 na murawę stadionu Wembley w Londynie wybiegły reprezentacje Anglii i Niemiec, by zmierzyć się w ⅛ finału piłkarskich mistrzostw Europy. Obie drużyny to niemal historyczni rywale, którzy spotykali się ze sobą w wielu historycznych spotkaniach, jak choćby słynny finał mundialu w 1966 roku.

Kibice mieli wielki apetyt na wspaniałe widowisko, jednak w pierwszej połowie mogli czuć się nieco rozczarowani. Walki na boisku nie brakowało, jednak z obu stron brakowało konkretów w atakach ofensywnych. Pierwszą dobrą okazję miał w 16. minucie Raheem Sterling, który zdecydował się na strzał z dystansu. Manuel Neuer był jednak na posterunku i odbił piłkę.

Anglicy kolejną dobrą okazję zmarnowali w 27. minucie. Po dośrodkowaniu z prawej strony w polu karnym Niemców najwyżej do piłki wyskoczył Harry McGuire. Obrońca Manchesteru United uderzył jednak bardzo niedokładnie głową i piłka minęła bramkę.

Niemcy odpowiedzieli sześć minut później. Podanie ze środka pola dostał Timo Werner. Napastnik wdarł się w pole karne i stanął oko w oko z Jordanem Pickfordem. Golkiper Anglików spisał się doskonale i obronił strzał Niemca.

Tuż przed przerwą doskonałą okazję mieli ponownie Anglicy. Raheem Sterling ruszył na bramkę, jednak piłkę zdołali odebrać mu obrońcy. Futbolówka dość przypadkowo spadła pod nogi Harry’ego Kane’a, który zwodem minął już nawet Manuela Neuera i znalazł się przed pustą bramką, jednak w ostatniej chwili Matts Hummels wybił piłkę spod nóg rywala. Do przerwy zatem 0:0 na Wembley.

Bitwa na Wembley dla Anglików

Drugą połowę od mocnego akcentu rozpoczęli Niemcy. Kai Havertz tuż przed polem karnym Anglików dopadł do wybitej przez obrońców piłki i uderzył z powietrza. Potężny strzał zmierzający pod poprzeczkę kapitalnie jednak obronił Pickford. To była interwencja meczu!

W 68. minucie obaj selekcjonerzy zdecydowali się na dokonanie zmian. Wśród Anglików pojawił się Jack Grealish, który zastąpił Bukayo Sakę. Boisko w ekipie niemieckiej opuścił nieskuteczny Timo Werner. Jego miejsce na placu gry zajął Serge Gnabry.

W 75. minucie wreszcie obejrzeliśmy gola. Raheem Sterling zapoczątkował akcję Anglików. Odegrał piłkę do Harry’ego Kane’a. Napastnik oddał piłkę Jackowi Grealishowi, a ten odegrał do Luke’a Showa na skrzydło. Zawodnik Manchesteru United idealnie natomiast wyłożył piłkę wbiegającemu w pole karne Raheemowi Sterlingowi.

Inicjator akcji sam ją również zakończył. Sterling zasłużył na trafienie, gdyż przed całe spotkanie szukał gry, okazji do sforsowania defensywny Niemców. Anglicy na kwadrans przed końcem meczu mocno zbliżyli się do awansu.

Sześć minut później Raheem Sterling mógł jednak przebyć drogę z nieba do piekła. Anglik zanotował fatalne podanie do kolegi, które przejęli Niemcy. W efekcie Thomas Mueller wyszedł sam na sam z Jordanem Pickfordem. Doświadczony napastnik zmarnował jednak stuprocentową sytuację i uderzył obok bramki! Po tej akcji Niemcy powinni remisować na Wembley.

W 86. minucie Anglicy odebrali podopiecznym Joachima Loewa wszelką nadzieję. Harry Kane zapoczątkował akcję ofensywną zespoły, którą po chwili sam wykończył efektownym uderzeniem głową. Asystował Jack Grealish, który idealnie dograł napastnikowi a lewej strony boiska.

Więcej goli na Wembley już nie obejrzeliśmy. Anglicy utrzymali prowadzenie 2:0, i to oni zagrają w ćwierćfinale. “Synowie Albionu” zagrają ze zwycięzcą pojedynku Szwecji z Ukrainą.