Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Antoni Piechniczek o Robercie Lewandowskim. "Nigdy nie dogoni Grzegorza Laty"
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:58

Antoni Piechniczek o Robercie Lewandowskim. "Nigdy nie dogoni Grzegorza Laty"

Jacek Gmoch i Antoni Piechniczek
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Antoni Piechniczek w tym tygodniu został doktorem honoris causa Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. W trakcie wystąpienia były selekcjoner reprezentacji Polski powiedział, że "Robert Lewandowski nigdy nie dogoni Grzegorza Laty". Szkoleniowiec podkreślił jednak wielką klasę obecnego kapitana naszej kadry.

  • Antoni Piechniczek został doktorem honoris causa Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach

  • Były selekcjoner reprezentacji Polski wspomniał w swoim wystąpieniu o Robercie Lewandowskim

  • Trener podkreślił, że na krajowym podwórku bardziej ceni sobie Grzegorza Latę

Antoni Piechniczek jest ostatnim trenerem, który doprowadził reprezentację Polski do medalu na dużej imprezie. Nasi piłkarze pod jego wodzą wywalczyli trzecie miejsce na mistrzostwach świata w Hiszpanii w 1982 roku. Szkoleniowiec zaliczył jeszcze drugi epizod z kadrą w latach 1996-97, ale był on już bardzo nieudany. W swoim wystąpieniu po okazji uzyskania tytułu doktora 79-latek po porównał Roberta Lewandowskiego z Grzegorzem Lato.

Antoni Piechniczek drugim trenerem-doktorem po Kazimierzu Górskim

W tym tygodniu Antoni Piechniczek został doktorem honoris causa Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Były selekcjoner jest dopiero piątą osobą w historii tej uczelni wyróżniona tym zaszczytnym tytułem.

Na dodatek 79-lentni szkoleniowiec jest drugim trenerem w historii, któremu otrzymał ten stopień. Pierwszym był Kazimierz Górski, co jeszcze bardziej dodaje rangi temu wyróżnieniu.

- Jest to dla mnie największe wyróżnienie. Nigdy nie przypuszczałem, że spotka mnie zaszczyt dołączenia do grona takich wybitnych postaci jak Kazimierz Górski, ale też Zbigniew Czajkowski, Irena Szewińska, Janusz Czerwiński czy Jan Chmura, czyli byłych polskich sportowców i trenerów uhonorowanych w ten sposób. Dziękuję, że jestem jednym z nich - powiedział Piechniczek w rozmowie w serwisem GOL24.pl

Były selekcjoner porównał Roberta Lewandowskiego z Grzegorzem Latą

W trakcie wystąpienia Antoni Piechniczek powiedział, że Robert Lewandowski nie dorówna Grzegorzowi Lacie. W trakcie wywiadu trener brązowych medalistów mistrzostw świata z 1982 roku wytłumaczył, co miał na myśli.

- Trudno ich porównywać, bo to jest inna piłka, inne kluby, inne predyspozycje. W światowym futbolu na pewno wyżej stoją notowania Lewandowskiego, ale na krajowym podwórku wyżej cenię Latę, który ma w dorobku dwa medale olimpijskie, dwa razy zajmował trzecie miejsce w mistrzostwach świata no i Grzesiek strzelił 10 bramek w trzech mundialach. Tego „Lewy”, mimo jego wspaniałych snajperskich umiejętności, na pewno nie osiągnie - przyznał szkoleniowiec na łamach GOL24.pl.

Trudno nie zgodzić się z legendarnym selekcjonerem. Grzegorz Lato na mistrzostwach świata święcił wielkie sukcesy, a Robert Lewandowski? Nasz kapitan wystąpił jedynie w trzech na mundialu w Rosji w 2018 roku i nie trafił tam do siatki. Przed "Lewym" jeszcze jedne, no może maksymalnie dwa mistrzostwa świata. Raczej trudno sobie wyobrazić, aby zdobył na nich 10 bramek i wywalczył z kadrą medal, choć nie mielibyśmy nic przeciwko, aby Biało-Czerwoni miło nas zaskoczyli.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane