Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Arkadiusz Malarz zakończył karierę. “Z tego najbardziej się cieszę"
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:59

Arkadiusz Malarz zakończył karierę. “Z tego najbardziej się cieszę"

EN 01317760 0049
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Arkadiusz Malarz, wieloletni bramkarz Legii Warszawa, a także m.in. ŁKS-u Łódź, we wtorek ogłosił zakończenie piłkarskiej kariery. 41-latek opublikował w mediach społecznościowych specjalne oświadczenie skierowane do kibiców. Jak sam zaznaczył, przyszedł czas na nowe wyzwania. 

  • Arkadiusz Malarz we wtorek za pomocą mediów społecznościowych ogłosił zakończenie piłkarskiej kariery

  • 41-latek od kilku tygodni pozostawał bez klubu po tym jak wygasła jego umowa z ŁKS-em Łódź

  • Malarz stał się ikoną zwłaszcza Legii Warszawa, z którą osiągnął największe sukcesy

Arkadiusz Malarz poinformował we wtorek, że kończy piłkarską karierę. Wieloletni bramkarz Legii Warszawa ostatnio pozostawał bez klubu po zakończeniu współpracy z ŁKS-em Łódź. 41-latek zdecydował, że przyszedł czas na rozstanie z murawą.

Arkadiusz Malarz zakończył karierę

Arkadiusz Malarz od kilku tygodni pozostawał bez klubu po tym jak wygasała jego umowa z ŁKS-em Łódź. Doświadczony golkiper we wtorek poinformował kibiców, że zdecydował się na zakończenie piłkarskiej kariery. Swoją decyzję przekazał za pomocą mediów społecznościowych.

- Kocham piłkę nożną, ale większa od tej miłości jest miłość do rodziny. Czas już w tym domu zostać. Przez te lata mojej kariery były upadki i wzloty, ale najważniejsze zawsze było to, że parłem do przodu i nigdy się nie poddałem. Z tego cieszę się najbardziej. - napisał na wstępie 41-latek.

- Dziękuje mojej rodzinie, wszystkim moim trenerom, dziękuje zawodnikom, przyjaciołom z szatni i wam, kibice, za to, że byliście ze mną nie tylko wtedy jak było dobrze, ale też jak było źle, czasem fatalnie. Pozdrawiam was serdecznie! Trzymajcie się. Czas na nowy etap - dodał na koniec.

Pod postem Malarza szybko pojawiło się mnóstwo komentarzy fanów. Głos zabrał też m.in. dziennikarz i współtwórca “Kanału Sportowego” Michał Pol. - Szacun Arek! - napisał.

Malarz - piłkarski obieżyświat

Arkadiusz Malarz jest najbardziej kojarzony oczywiście z Legią Warszawa, w której występował w latach 2015-2019. Ze stołecznym klubem sięgnął m.in. po trzy tytuły mistrza Polski. Zaprezentował się także w fazie grupowej Ligi Mistrzów oraz Lidze Europy.

Emerytowany już bramkarz występował także w takich zespołach, jak Amica Wronki, Świt Nowy Dwór Mazowiecki i Lech Poznań. Kilka lat spędził w lidze greckiej jako zawodnik Skody Xanthi, czy Panathinaikosu. Zaliczył też epizod na Cyprze.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane