Bayern Monachium Żródło: kolbert-press/Christian Kolbert via www.imago-images.de/Imago Sp

Konflikt w drużynie Bayernu Monachium. Hansiemu Flickowi puściły nerwy

18 Marzec 2021 Mateusz DziubińskiMateusz Dziubiński

Bayern Monachium w ciągu ostatnich kilku miesięcy wszedł na sam szczyt klubowego futbolu. Bawarczycy wygrali wszystkie rozgrywki, w których brali udział i zasłużyli na miano najlepszej aktualnie drużyny klubowej świata. Choć może się wydawać, że wszystko funkcjonuje w niemieckim zespole wręcz idealnie, okazuje się, że w jego szeregach wybuchł poważny konflikt. “Bild” donosi o ostrym spięciu trenera Hansiego Flicka z dyrektorem sportowym Hasanem Salihamidżiciem. 

  • “Bild” donosi o scysji w szeregach Bayernu Monachium
  • Niemieccy dziennikarze podali fakty na temat kłótni, która wybuchła pomiędzy trenerem a dyrektorem sportowym drużyny
  • Hansi Flick i Hasan Salihamidżić poróżnili się w trakcie podróży na mecz, padły mocne słowa

Bayern Monachium pewnie zmierza po kolejne mistrzostwo Niemiec i sukces w Lidze Mistrzów. W obozie najlepszej drużyny ostatnich miesięcy nie jest jednak wyłącznie kolorowo. “Bild” ujawnia, że doszło do poważnego spięcia między trenerem a dyrektorem sportowym drużyny.

Bayern Monachium. Konflikt na linii trener-dyrektor sportowy

W środowy wieczór Bayern Monachium przypieczętował awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Po bramkach Roberta Lewandowskiego i Erica Maxima Choupo-Motinga „Die Roten” pokonali Lazio Rzym 2:1. Tym samym pobili rekord rozgrywek, jeśli chodzi o awans do ćwierćfinałów.

Bayern Monachium od czasu reformy rozgrywek w 1993 roku aż 19 razy zameldował się w najlepszej ósemce rozgrywek. Dotychczasowy rekord należał do FC Barcelony, która ma na swoim koncie o jeden awans mniej.

Córka Adama Małysza powiedziała o tym, kiedy zajdzie w ciążęCórka Adama Małysza powiedziała o tym, kiedy zajdzie w ciążęCzytaj dalej

Bayern nadal imponuje formą i jest na najlepszej drodze do powtórzenia sukcesu z ubiegłej kampanii. Bawarczycy dominują w Bundeslidze, a w Champions League są jednym z najpoważniejszych kandydatów do końcowego triumfu.

Okazuje się jednak, że w szeregach klubu nie jest wyłącznie kolorowo. “Bild” ujawnia, że od dłuższego czasu narasta konflikt pomiędzy trenerem Hansim Flickiem a dyrektorem sportowym Hasanem Salihamidżiciem. Niemieccy dziennikarze opisali kłótnię, do której doszło między wspomnianą dwójką.

Hansi Flick nie wytrzymał, potężna kłótnia z Hasanem Salihamidżiciem

Podczas podróży na jedno ze spotkań wyjazdowych doszło między Flickiem a Salihamidżiciem do ostrej wymiany zdań. W pewnym momencie zdenerwowany Flick miał rzucić nawet do Bośniaka “Zamknij już mordę!”. Sytuacja miała podobno miejsce kilka tygodni temu i żaden z zainteresowanych nie chciał jej komentować.

Na konferencji prasowej po meczu Ligi Mistrzów z Lazio Hansi Flick zdecydował się jednak odnieść do krążących plotek. Wyznał, że odbył poważną rozmowę z Hasanem Salihamidżiciem. Miała ona miejsce we wtorek.

- Obaj porozmawialiśmy i wyjaśniliśmy sobie wszystko. To była krótka konwersacja, ale działaliśmy w najlepszym interesie klubu - wyznał trener Bayernu Monachium.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł