Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Tragedia w rodzinie Ireneusza Jelenia. Stracił brata, grali razem w klubie
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:34

Tragedia w rodzinie Ireneusza Jelenia. Stracił brata, grali razem w klubie

Zmarł świeczka
webandi/pixabay.com
  • Zmarł Łukasz Jeleń

  • 38-latek był młodszym bratem Ireneusza Jelenia, byłego reprezentanta Polski

  • Wczoraj przekazano informację o jego przedwczesnej śmierci, ale jej przyczyny nie zostały ujawnione

Ireneusz Jeleń swego czasu był gwiazdą reprezentacji Polski i jako jeden z niewielu Polaków ponad dekadę temu potrafił nas cieszyć swoimi występami z AJ Auxerre w Lidze Mistrzów. Niewiele osób jednak wie, że napastnik miał również młodszego brata, Łukasza.

Wczoraj przekazano zasmucające wieści o śmierci 38-letniego Łukasz Jelenia, który także grał w piłkę i występował na pozycji napastnika, ale na zdecydowanie niższym poziomie, niż Ireneusz.

Zmarł Łukasz Jeleń, brat byłego reprezentanta Polski

Łukasz Jeleń urodził się w 1983 roku. Przez wiele lat był związany z Piastem Cieszyn, którego był wychowankiem. Cukrownik Chybie, Morcinek Kaczyce czy Tempo Puńców to inne kluby, których barwy reprezentował.

Podobnie jak jego starszy brat Ireneusz, Łukasz również występował na pozycji napastnika, ale jak można wnioskować po nazwach klubów, nie był to poziom porównywalny do tego, na którym miał szansę rozbłysnąć były reprezentant Polski. Wczoraj podano informację, że cieszynianin zmarł.

- W tym trudnym momencie łączymy się z rodziną i najbliższymi śp. Łukasza Jelenia w bólu i cierpieniu oraz składamy najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia... – takimi słowami pożegnał Łukasza Jelenia serwis sportowebeskidy.pl.

Przyczyny jego śmierci są nieznane

Na razie nie przekazano, jakie były przyczyny śmierci Łukasza Jelenia. Wiadomo, że zmarł zaledwie w wieku 38 lat. Rodzinie i najbliższym przekazujemy najszczersze kondolencje.

Nazwisko Jeleń stało się rozpoznawalne w Polsce, dzięki Ireneuszowi, który na szerokie wody wypłynął w barwach Wisły Płock, z którą zdobył Puchar Polski. Po tym sukcesie napastnik przeniósł się do AJ Auxerre i dzięki temu miał okazję występować w Lidze Mistrzów i Pucharze UEFA. To właśnie gra dla tego zespołu przyniosła mu największą popularność. W barwach Auxerre Jeleń zagrał w 164 meczach i zdobył w nich 59 bramek. Następnie Polak dołączył na sezon do OSC Lille, po czym wrócił do kraju i bronił barw Podbeskidzia Bielsko-Biała i Górnika Zabrze, ale nie był już w stanie nawiązać do lat świetności. Dlatego ostatnie lata przygody z piłką spędził w macierzystym Piaście Cieszyn.

Ireneusz Jeleń ma również na koncie 29 spotkań w kadrze, w których strzelił 5 bramek. W 2006 roku udało mu się z reprezentacją wyjechać na mundial w Niemczech.

Źródła: sportowebeskidy.pl, Super Express

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane