Swiatsportu.pl
Jan Błachowicz zarobki

TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Jan Błachowicz zarobił fortunę za ostatnią walkę. Znamy kwotę

12 Marca 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Jan Błachowicz w niedzielę po raz pierwszy obronił pas mistrza kategorii półciężkiej. Polak jednogłośną decyzją sędziów rozprawił się z niepokonanym dotąd Israelem Adesanyą. "Cieszyński Książę" nie chciał zdradzić, ile zarobił za ostatnią walkę,

  • Nie milkną echa ostatniej walki Jana Błachowicza w UFC

  • Polak pokonał Israela Adesanyę i obronił pas kategorii półciężkiej

  • Media podają, że "Cieszyński Książę" za swoją ostatnią walkę mógł zgarnąć nawet 6 milionów złotych

Jan Błachowicz w niedzielę po raz pierwszy stanął do obrony pasa mistrzowskiego federacji UFC w kategorii półciężkiej. Rywalem Polaka był niepokonany do tej pory Nigeryjczyk Israel Adesanya. Po emocjonującym pojedynku "Cieszyński Książę" wygrał jednogłośną decyzją sędziów.

Polak odniósł wspaniałe zwycięstwo, więc zapewne mógł liczyć na pokaźną wypłatę. Do tej pory najwięcej zarobił na walce z Dominickiem Reyesem, któremu we wrześniu odebrał pas mistrzowski. Wtedy media podawały, że Błachowicz zgarnął ok. 430 tysięcy dolarów, czyli ok. 1,5 miliona złotych.

Jan Błachowicz rozbił bank

Po walce z Nigeryjczykiem 38-latek unikał odpowiedzi na pytania o zarobki za walkę o obronę tytułu. - Każdemu życzę, by zarabiał jak najwięcej, ale ja nikomu do portfela nie zaglądam, dlatego może nie zaglądajmy też do mojego - powiedział w rozmowie z "Faktem".

To, czego nie chciał ujawnić Błachowicz, zrobiły branżowe media. Na razie brakuje oficjalnych danych, ale wszystkie redakcje zgodnie podają, że na pewno na konto Polaka wpłynęło minimum 2 miliony złotych. Niektóre redakcje informują nawet o kwocie trzykrotnie wyższej.

Portal Thesportsdaily.com ujawnił, że na konto Błachowicza po walce z Adesanyą wpłynęło 540 tysięcy dolarów, co w przeliczeniu na złotówki daje 2 miliony. Kwota składa się z podstawy za występ w wysokości pół miliona dolarów i premii 40 tysięcy za zwycięstwo.

Zupełnie inne szacunki przedstawiają kolejne specjalistyczne redakcje. Zdaniem portalu Sportekz "Cieszyński Książę" za samą walkę zgarnął milion dolarów, a do tego otrzymał premię za zwycięstwo w wysokości 40 tysięcy dolarów. Razem daje to zarobek na poziomie 4 milionów złotych.

Media podają kwotę jaką Błachowicz zarobił za walkę z Adesanyą

Dużo więcej Błachowicz zarobił zdaniem MMA Salaries. Ta redakcja wyliczyła, że Polak otrzymał 750 tysięcy dolarów za samą walkę, drugie tyle za zwycięstwo, a do tego zgarnął 40 tysięcy dolarów premii. W sumie daje ponad 1,5 miliona dolarów, czyli ok. 6 milionów złotych.

Na tym jednak nie koniec zarobków polskiego mistrza UFC. Błachowicz otrzyma część wpływów ze sprzedaży PPV. Media podają, że dostęp do gali wykupiło 800 tysięcy osób na całym świecie. Rekord wynosi 2,4 miliona, które oglądało starcie Conora McGregora z Khabibem Nurmagomedovem.

Błachowicz w UFC zadebiutował w październiku 2014 roku. Od tamtego czasu zaliczył 11 zwycięstw, a ta z Adesanyą była piątą z rzędu. Za swoją pierwszą walkę otrzymał 47 tysięcy dolarów, a media podają, że łącznie za swoich 16 walk w organizacji otrzymał minimum 2,2 milina dolarów, co daje ponad 8 milionów złotych.

Media spekulują już na temat kolejnej walki Błachowicza o obronę pasa UFC. Wszystko wskazuje na to, że jego następnym rywalem będzie Brazylijczyk Glover Teixeira, który ma na koncie pięć kolejnych wygranych pojedynków z rzędu.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Mecz eliminacji MŚ w piłce nożnej Hiszpania - Kosowo zostanie odwołany?

  • Mało znana prawda o siostrze Piotra Żyły. Mogła zrobić karierę w sporcie

  • Krzysztof Piątek mógł być piłkarzem Tottenhamu. Polak opowiedział o niedoszłym transferze

Łukasz KowalskiAutor

Redaktor serwisu SwiatSportu.pl. Zbierałem doświadczenie w Radiu Zachód, RMF FM, Polskim Radiu i Polsacie Sport. Pasjonat sportu, kinematografii i seriali

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: lukasz.kowalski@iberion.pl

Podobne artykuły

FAME MMA 12 Piotr "Bestia" Piechowiak Krzysztof Radzikowski

Sporty walki

FAME MMA 12: "Bestia" zmiażdżył Radzikowskiego

Czytaj więcej >
FAME MMA 12 Krystian “Krycha” Wilczak  Maciej “Szewcu” Szewczy

Sporty walki

FAME MMA 12: Niesamowita walka "Krychy" i "Szewcu". Musieli decydować sędziowie

Czytaj więcej >
FAME MMA 12 Kamila Wybrańczyk Anna Andrzejewska

Sporty walki

FAME MMA 12: Wielkie kontrowersje w starciu pań. Wybrańczyk przegrała z Andrzejewską

Czytaj więcej >
FAME MMA 12 Patryk "Ryba" Karaś Kornel "Koro" Regel

Sporty walki

FAME MMA 12. "Koro" pokonał "Rybę" po fenomenalnej walce

Czytaj więcej >
FAME MMA 12 Kaczmarski Wieliczko

Sporty walki

FAME MMA 12. Wieliczko rozprawił się z Kaczmarskim. "Dragon" tłem dla "Pitbulla"

Czytaj więcej >
Polsat KSW Viaplay

Sporty walki

Polsat nie pokaże więcej KSW. Rewolucja w MMA

Czytaj więcej >