Swiatsportu.pl TOKYO 2020 Bijatyka w trakcie meczu na igrzyskach olimpijskich. Sędzia musiał przerwać grę (WIDEO)
Patricia G. Cabiedes/Twitter.com

19 marca 2022
Autor tekstu: Aleksy Kiełbasa

Jedną z dyscyplin rozgrywanych na igrzyskach olimpijskich w Tokio jest hokej na trawie. W trakcie spotkania reprezentacji Argentyny z Hiszpanią, na boisku poza temperaturą, równie gorąca była atmosfera. Między zawodnikami doszło do przepychanek, a jeden z nich oberwał nawet kijem w głowę.

• W trakcie meczu hokeja na trawie doszło do rękoczynów

• Reprezentanci Argentyny i Hiszpanii "skoczyli sobie do gardeł"

• Jeden z zawodników został uderzony kijem w głowę

• Wszystko zaczęło się od kontuzji jednego z Hiszpanów

Igrzyska olimpijskie dla sportowców są spełnieniem marzeń, dlatego nic dziwnego, że zawodników nierzadko ponoszą emocje. Tak było w spotkaniu hokeja na trawie między reprezentacją Argentyny i Hiszpanii.

Rozstrzygnięcie tego meczu wisiało na włosku, bowiem na tablicy świetlnej widniał wynik 1:1. W trakcie jednej z ostatnich akcji Davida Alegrego z Argentyny złapały skurcze. Hiszpanie uważali, że zawodnik symuluje i rywale grają na czas, przez co doszło do rękoczynów.

Skurcze stały się powodem bójki w meczu hokeja

W spotkaniu Argentyny z Hiszpanią wynik 1:1 utrzymywał się bardzo długo i ostatecznie starcie zakończyło się takim rezultatem . Żadna z ekip nie grała jednak na alibi i do samego końca jedni i drudzy zaciekle walczyli o wygraną.

Trudy meczu dały się we znaki Davidovi Alegremu, którego dopadły skurcze. Hiszpanie posądzili przeciwników o grę na czas, a leżącego zawodnika Lucas Rossi uderzył kijem w głowę, aby ten wstał jak najszybciej.

To stało się momentem zapalanym, który rozpoczął bójkę. Doszło do rękoczynów, a niektórzy hokeiście skoczyli sobie nawet do gardeł. Sędzia musiał przerwać to spotkanie, aby opanować sytuację.

Awantura w trakcie spotkania igrzysk olimpijskich

Mecz został przedwcześnie zakończony i doszło do podziału punktów. Żadnemu z zawodników nic się nie stało, ale atmosfera zrobiła się bardzo "gęsta" .

Lucasa Rossiego za takie zachowanie mogą czekać pewne konsekwencje. Poniższą sytuację możecie zobaczyć poniżej.

Równie wiele emocji, ale już bardziej sportowych dostarczyły pozostałe dwa spotkania grupy A. Australia pokonała Japonię 5:3, a Indie wygrały z Nową Zelandią 3:2. Za to w grupie B Niemcy rozniosły Kanadę aż 7:1, zwycięstwa 3:1 odniosły też Belgia i Wielka Brytania, które okazały się lepsze odpowiednio od Holandii oraz RPA.