Swiatsportu.pl > TOKYO 2020 > Paskudny atak Irańczyków na Polaków po przegranej siatkarzy
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 15.06.2022 02:02

Paskudny atak Irańczyków na Polaków po przegranej siatkarzy

YURI CORTEZAFPEast News
YURI CORTEZ/AFP/East News

Polscy siatkarze przegrali z Iranem 2:3 w pierwszym meczu na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Niestety po meczu klasy zdecydowanie zabrakło irańskim kibicom, którzy przypuścili wręcz atak na media społecznościowe Polskiego Związku Piłki Siatkowej, a także przede wszystkim Dawida Konarskiego, który nawet do Tokio nie pojechał. Kibice Iranu w skandalicznych słowach zaczęli obrażać naszych siatkarzy i nasz kraj.

  • Polscy siatkarze przegrali z Iranem w pierwszym meczu na igrzyskach olimpijskich w Tokio

  • Obie drużyny stoczyły pasjonujący, pięciosetowy bój, w którym finalnie lepsi okazali się zawodnicy z Bliskiego Wschodu

  • Po meczu klasy zabrakło jednak irańskim kibicom, którzy zaatakowali w mediach społecznościowych naszych siatkarzy

Polscy siatkarze przegrali po pełnym emocji meczu z Iranem 2:3. Po spotkaniu, które rozpoczęło udział naszych siatkarzy w igrzyskach, wybuchł skandal. Irańscy kibice zaatakowali Polaków w mediach społecznościowych.

Polacy zaatakowani przez kibiców z Iranu

Nie tak miał wyglądać początek igrzysk olimpijskich dla reprezentacji Polski. “Biało-Czerwoni” byli faworytami starcia z Iranem, jednak mecz zakończył się ich porażką 2:3 (więcej TUTAJ). Spotkanie wywołało wiele emocji, nie wszystkie były jednak zdrowe.

Polacy i Irańczycy nie pałają do siebie sympatią od pamiętnego meczu podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. W 2016 roku nasi siatkarze okazali się lepsi, a po meczu zawodnicy mieli sobie wiele do powiedzenia. Prawie doszło do rękoczynów, jednak finalnie udało się uspokoić graczy obu zespołów.

Niechęć jednak pozostała, co jasno pokazali kibice reprezentacji Iranu po sobotnim zwycięstwie swojej drużyny. Irańczycy przypuścili zmasowany wręcz atak na media społecznościowe Polskiego Związku Piłki Siatkowej i przede wszystkim Dawida Konarskiego. Jest to o tyle dziwne, że zawodnik ten nie znalazł się w składzie Polaków na Tokio.

Irańczycy zaczęli wypisywać skandaliczne rzeczy pod adresem Polaków i przede wszystkim Michała Kubiaka, kapitana naszej kadry. Zaatakowali także m.in. polską flagę, sugerując, że ją bezczeszczą. - Znieważaliście Irańczyków, oto odpowiedź - napisał jeden z internautów.

Słowa te nie nadają się do cytowania. Zobaczyć je można na poniższych screenach w ocenzurowanej wersji. 

>
>

Polscy siatkarze muszą zacząć wygrywać

Polacy kolejne spotkanie na igrzyskach rozegrają w poniedziałek. Ich rywalami będzie reprezentacja Włoch. Spotkanie to rozpocznie się o godzinie 7:20 czasu polskiego. 

Włosi rozpoczęli zmagania w Tokio, podobnie jak Polacy, od pięciosetowego boju. Pokonali oni po tie-breaku Kanadyjczyków i zajmują w tej chwili drugie miejsce w naszej grupie. “Biało-Czerwoni” na razie zajmują czwarte miejsce. Właśnie cztery najlepsze drużyny awansują z grupy do ćwierćfinałów. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane