Swiatsportu.pl > TOKYO 2020 > Polska sztafeta 4x400 m otrzyma aż siedem złotych medali
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 15.06.2022 02:02

Polska sztafeta 4x400 m otrzyma aż siedem złotych medali

Polska złota sztafeta na igrzyskach olimpijskich w Tokio
Wang Lili/Xinhua News/East News

Polska sztafeta mieszana 4x400 m sięgnęła dziś po złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Nasza drużyna zrobiła to, bijąc przy okazji rekord olimpijski oraz świeży rekord Europy, który wczoraj ustanowili... "Biało-Czerwoni". Jak przekazał Tomasz Majewski, za mistrzostwo olimpijskie nasz zespół dostanie nie cztery, a aż siedem krążków najcenniejszego kruszcu!

  • Polska sztafeta 4x400 m sięgnęła dziś po złoty medal olimpijski

  • Dziś nasza drużyna wystąpiła w zupełnie innym składzie, niż we wczorajszym półfinale

  • Okazuje się, że również członkowie zespołu piątkowego startu otrzymają złote krążki

Nasi sportowcy powoli, ale rozkręcają się na igrzyskach olimpijskich. Dziś polska sztafeta mieszana 4x400 m w składzie Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński wywalczyła w Tokio złoty medal, bijąc przy tym rekord olimpijski i rekord Europy.

Wszyscy członkowie zwycięskiej sztafety otrzymają złote medale

W porównaniu do wczorajszego startu skład uległ diametralnej zmianie. Z półfinału w drużynie pozostał tylko Kajetan Duszyński. W walce o finał pobiegli poza nim Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan i Dariusz Kowaluk.

Ich wkład zostanie również doceniony. Jak przekazał portalowi sport.pl Tomasz Majewski, cała siódemka, a nie tylko finałowa czwórka dostanie złote medale.

- Na bank - potwierdził nasz dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą, a obecnie wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Z kolei Krzysztof Kęcki, dyrektor sportowy PZLA, doprecyzował, że biegacze z eliminacji otrzymają krążki, ale nie będzie im dane stanąć na podium.

Dekoracja naszych mistrzów olimpijskich z Tokio odbędzie się dziś w nocy

Nasi mistrzowie olimpijscy zostaną udekorowani dziś w nocy o godz. 4:50 czasu polskiego. Zatem na podeście "Mazurka Dąbrowskiego" odsłuchają Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński.

Na szczęście to nie koniec, a dopiero początek emocji związany z występami naszych 400-metrowców. Polskie biegaczki, czyli "Aniołki Matusińskiego" będą jeszcze startowały w sztafecie 4x400 m kobiet, gdzie przy takiej formie również mogą powalczyć o podium. To samo tyczy się ich startów indywidualnych, choć tu ich szanse wydają się być już troszeczkę mniejsze.

Panowie także będą startowali drużynowo, ale im o medal będzie zdecydowanie trudniej. Indywidualnie czeka nas jeszcze występ Karola Zalewskiego.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane