Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Nie żyje młody piłkarz Ajaksu Amsterdam. Zginął w wypadku samochodowym
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:42

Nie żyje młody piłkarz Ajaksu Amsterdam. Zginął w wypadku samochodowym

Projekt bez tytułu - 2021-07-31T134023.321
ajax.nl

Nie żyje młody zawodnika Ajaksu Amsterdam Noah Gesser. 16-latek zginął w wypadku samochodowym, do jakiego doszło w nocy z piątku na sobotę niedaleko Utrechtu. Razem z młodym piłkarzem zginął jego starszy brat, który kierował pojazdem. Do szpitala trafił jeden z uczestników wypadku.

  • Nie żyje Noah Gesser, utalentowany 16-letni zawodnik Ajaksu Amsterdam

  • Młody piłkarz zginął w wypadku samochodowym w nocy z piątku na sobotę

  • Na miejscu zginął też starszy brat piłkarz, który kierował pojazdem

Nie żyje 16-letni piłkarz Ajaksu Amsterdam Noah Gesser. Tragiczne informacje w sobotę podały holenderskie media. Do wypadku doszło w miejscowości IJsselstein niedaleko Utrechtu.

Miejscowe media informują, że w wypadku zginął także 18-letni brat piłkarza, który prowadził samochód. Auto, którym jechali bracia, miało zderzyć się czołowo z jadącą w przeciwnym kierunku taksówką.

Nie żyje młody zawodnik Ajaxu

Kierowca był jedyną osobą, która jechała pojazdem. W pojeździe nie było żadnego pasażera. Lokalne media informują, że mężczyzna od razu został przewieziony do lokalnego szpitala. Zdaniem mediów kierowca miał czuć się dobrze.

Gesser trafił do Ajaksu w 2018 roku z Alphense Boys, a wcześniej był zawodnikiem Almere City i VVIJ. W zbliżającym się sezonie 16-letni napastnik miał być częścią zespołu Ajaksu do lat 17.

"De Telegraaf" wskazuje, że zawodnik był postrzegany jako jeden z największych talentów akademii Ajaksu. Zawodnik był niezwykle szybki i strzelał mnóstwo goli na kolejnych poziomach piłki młodzieżowej.

Ajax wstrząśnięty śmiercią swojego zawodnika

- Ajax jest głęboko poruszony tragiczną śmiercią młodzieżowego zawodnika Noah Gessera. Nasze myśli są z jego rodziną, przyjaciółmi i najbliższymi - przekazał holenderski klub na swojej stronie internetowej.

Jednocześnie władze mistrzów Holandii poinformowały, że podczas sobotnich meczów młodzieżowych drużyn Ajaksu młody holenderski piłkarz zostanie upamiętniony minutą ciszy przed spotkaniami.

Do tego klub w oświadczeniu poinformował, że wszyscy zawodnicy wystąpią w czarnych opaskach na ramionach. Po śmierci piłkarza flagi na terenie ośrodka treningowego Ajaksu Toekomst zostaną opuszczone do połowy.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane