Swiatsportu.pl > Sporty walki > Błachowicz poznał nowego rywala? Zaskakujące doniesienia mediów
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:56

Błachowicz poznał nowego rywala? Zaskakujące doniesienia mediów

Jan Błachowicz UFC
imago/PRiME Media Images/EAST NEWS

Jan Błachowicz, który pod koniec października stracił pas mistrzowski UFC, już niedługo może wrócić do klatki. Znany dziennikarz MMA Ariel Helwani przekazał, że Polak kolejną walkę może skoczyć już na początku przyszłego roku. Do tego wskazał rywala, z którym ma się zmierzyć "Cieszyński Książę".

Jan Błachowicz 30 października stracił pas mistrza UFC wagi półciężkiej. Polak tytuł mistrzowski nosił od września ubiegłego roku i zwycięstwa nad Dominikiem Reyesem. W marcu tego roku w pierwszej walce o obronę pasa pokonał Nigeryjczyka Israela Adesanyę jednogłośną decyzją sędziów.

Jan Błachowicz poznał kolejnego rywala?

Druga obrona pasa, tym razem z Gloverem Teixeirą, od początku nie ułożyła się po myśli Polaka. Już w pierwszej rundzie Brazylijczyk sprowadził naszego wojownika do parteru, a dzieła zniszczenia dokonał w drugiej rundzie, kiedy założył duszenie i zmusił "Cieszyńskiego Księcia" do poddania walki.

Po walce Błachowicz zapewniał, że do klatki nie wróci szybciej niż przed marcem przyszłego roku, a do tego zapowiadał, że jego rywalem ma być Anthony Smith. Jednak z najnowszych doniesień mediów wynika, że te plany się zmieniły.

Znany dziennikarz zajmujący się MMA Ariel Helwani przekazał nieoficjalnie, że kolejnym rywalem Błachowicza ma być Rosjanin Aleksandar Rakić, który obecnie zajmuje trzecie miejsce w rankingu zawodników kategorii półciężkiej.

Rosjanin kolejnym rywalem Polaka?

29-letni Rosjanin w UFC walczy od 2017 roku. Od tego czasu stoczył 7 pojedynków, z których wygrał aż 6. Na swoim koncie ma zwycięstwa m.in. z Thiago Santosem, wspomnianym już Smithem. Jedyną porażkę zaliczył w grudniu ubiegłego roku przeciwko Volkanowi Oezdemirowi.

Łącznie bilans "Rakiety" w MMA wynosi 14 zwycięstw i zaledwie dwie porażki. Z kolei Błachowicz stoczył w UFC 17 pojedynków, z czego wygrał 11. Jego łączy bilans w MMA wynosi 9 porażek i 28 zwycięstw.

Do pojedynku Błachowicza z Rakiciem ma dojść na początku 2022 roku. Data i miejsce walki nie są jeszcze znane.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane