Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Błysk geniuszu Mbappe i Messiego uratował PSG w hicie Ligi Mistrzów
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:53

Błysk geniuszu Mbappe i Messiego uratował PSG w hicie Ligi Mistrzów

EN 01498088 1425
FRANCK FIFE/AFP/East News

PSG zmierzyło się dzisiaj z RB Lipsk w jednym z najciekawszych spotkań trzeciej kolejki Ligi Mistrzów. Paryżanie walczyli o utrzymanie prowadzenia w grupie A, gdyż wcześniej swoje spotkanie wygrał ich największy rywal, czyli Manchester City. Paryżanie długo męczyli się z ekipą z Bundesligi, jednak ostatecznie wygrali dzięki błyskowi geniuszu Kyliana Mbappe i Leo Messiego.

• PSG w trzeciej kolejce Ligi Mistrzów zmierzyło się przed własną publicznością z RB Lipsk

• Francuski gigant długo męczył się z rywalem z Bundesligi i był nawet bliski porażki

• Błysk geniuszu duetu Kylian Mbappe-Lionel Messi odmienił jednak losy spotkania i dał PSG cenne zwycięstwo

PSG i RB Lipsk zmierzyły się o godzinie 21:00 w drugim meczu grupy A piłkarskiej Ligi Mistrzów. Wcześniej Manchester City pokonał Club Brugge aż 5:1. W starciu potęg Ligue 1 i Bundesligi lepsi okazali się gwiazdorzy z Parc des Princes.

PSG zagrało w hicie z RB Lipsk

PSG, czyli jeden z głównych kandydatów do wygrania Ligi Mistrzów, rozegrało dzisiaj kolejne spotkanie. W meczu trzeciej kolejki fazy grupowej podopieczni Mauricio Pochettino podejmowali na własnym boisku RB Lipsk. Paryżanie mieli za sobą wsparcie trybun, jednak niemiecki zespół nie zamierzał położyć się na murawie i czekać na porażkę.

Spotkanie rozpoczęło się wymarzenie dla PSG. Już w 9. minucie kapitalną indywidualną akcję przeprowadził Kylian Mbappe. Francuz przedryblował defensywę drużyny z Lipska, po czym zostało mu już tylko pokonanie Petera Gulasciego. Węgierski golkiper nie miał nic do powiedzenia oko w oko z gwiazdorem PSG.

Piłkarze RB Lipsk z upływem kolejnych minut poczynali sobie jednak coraz odważniej. W efekcie w 27. minucie Andre Silva po dobrej akcji drużyny trafił w słupek. Już 60. sekund później, trafił natomiast do bramki!

Angelino dostał dobre podanie na lewe skrzydło, po czym posłał podanie wzdłuż bramki PSG. Akcję z prawej strony zamknął właśnie Silva, który z bliskiej odległości pokonał Keylora Navasa. W Paryżu 1:1. Wynik ten utrzymał się już do przerwy.

Messi i Mbappe uratowali PSG przed sensacyjną porażką

Po zmianie stron pierwsi dobrą okazję stworzyli sobie goście. Christopher Nkunku wykonywał rzut wolny z około 20 metrów. Piłka po jego uderzeniu jednak przeleciała minimalnie nad poprzeczką bramki PSG.

W 57. minucie zgromadzeni na Parc des Princes kibice przeżyli prawdziwy szok. RB Lipsk wyszło na prowadzenie. Ponownie świetną asystę zaliczył Angelino, którego idealne podanie doskonale wykorzystał Nordi Mukiele. Sensacja w Paryżu!

Radość gości z Niemiec nie trwała jednak zbyt długo. Wreszcie przebudził się ten, na którego liczyli wszyscy. Mowa oczywiście o Leo Messim. Argentyńczyk wykorzystał podanie Kyliana Mbappe i umieścił piłkę w bramce precyzyjnym strzałem przy słupku! 2:2.

Od tego momentu piłkarze Paris Saint-Germain poszli za ciosem. W 74. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Jedenastkę na gola pewnie zamienił Messi, który uderzył słynnym stylem "Panenki".

Paryżanie od tego momentu koncentrowali się raczej na utrzymaniu wyniku, niż konstruowaniu kolejnych akcji ofensywnych. RB Lipsk natomiast napierał, ale akcje niemieckiej drużyny rozbijały się o formację defensywną gospodarzy.

W doliczonym czasie gry PSG przeprowadziło jednak jeszcze jedną szybką akcję ofensywną, po której w polu karnym sfaulowany został Achraf Hakimi. Sędzia podyktował rzut karny, który rym razem jednak nie przyniósł gola! Kylian Mabappe uderzył ponad poprzeczką!

Ostatecznie PSG udało się utrzymać korzystny rezultat. Wygrana mogła być bardziej okazała, ale najważniejsze są trzy punkty, które dadzą francuskiemu zespołowi prowadzenie w tabeli grupy A.