Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Zbigniew Boniek ma przecieki, kto dostanie Złotą Piłkę
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:53

Zbigniew Boniek ma przecieki, kto dostanie Złotą Piłkę

Projekt bez tytułu - 2021-08-19T153339.182
Piotr Molecki/East News

Zbigniew Boniek wypowiedział się na temat tegorocznego plebiscytu “France Football”, który tradycyjnie przyzna Złotą Piłkę najlepszemu piłkarzowi świata. Zdaniem byłego prezesa PZPN nagroda powinna trafić do Roberta Lewandowskiego. Ma on jednak informacje, że finalnie może wygrać inny zawodnik.

  • Zbigniew Boniek na antenie "Polsatu Sport" wypowiedział się na temat tegorocznej walki o Złotą Piłkę

  • Jednym z kandydatów do zdobycia prestiżowej nagrody jest Robert Lewandowski

  • Były prezes PZPN uważa, ze polski napastnik zdecydowanie powinien dostać prestiżową nagrodę

Zbigniew Boniek w rozmowie z “Polsatem Sport” zabrał głos na temat szans Roberta Lewandowskiego w wyścigu o Złotą Piłkę. Były szef PZPN zdradził, że ma pewne przecieki, jeśli chodzi o wynik plebiscytu. Nagroda może nie trafić do “Lewego”.

Zbigniew Boniek ocenił szanse Lewandowskiego na Złotą Piłkę

Zbigniew Boniek w rozmowie z “Polsat Sport” wypowiedział się na temat wyścigu o Złotą Piłkę. W gronie nominowanych piłkarzy jest oczywiście Robert Lewandowski. Polak był wielkim faworytem do zdobycia cennej nagrody już rok temu, jednak wówczas magazyn “France Football” odwołał plebiscyt z powodu pandemii i tego, jaki miała wpływ na światowe rozgrywki.

Teraz polski napastnik powalczy o statuetkę m.in. z Leo Messim, Jorginho i Karimem Benzemą. Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej nie ma wątpliwości, że Lewandowski powinien dostać nagrodę. Jego zdaniem, Polak jest zwyczajnie lepszym piłkarzem od rywali.

- Moim zdaniem, jeśli decydowałyby tylko walory piłkarskie, boiskowe, to nikt oprócz Roberta Lewandowskiego nie powinien zdobyć Złotej Piłki, bo żeby ją zdobyć, to trzeba wziąć to, co zrobiłeś na boisku i to, co drużyna z tobą zrobiła. Francuzi, którzy odwołali galę, wiedzą, że Lewandowski na to zasługuje - stwierdził Boniek. 

Boniek ma przecieki, kto może dostać Złotą Piłkę

Wiceprezydent UEFA w swojej dalszej wypowiedzi zdradził jednak, że ma pewne przecieki, jeśli chodzi o końcowy wynik głosowania. Jeśli plotki, które dotarły do Zbigniewa Bońka, się potwierdzą, Robert Lewandowski nie dostanie nagrody. 

- Moi ludzie mówią mi, że może wygrać kto inny. Ten, który jest uważany za najlepszego piłkarza na świecie. Co się stanie, to trudno powiedzieć, bo to jest plebiscyt dla dziennikarzy, mediów - powiedział Boniek.

- Na pewno jest duża satysfakcja personalna, ale zawsze działy się różne akcje, nawet polityczne. Zająłem trzecie miejsce w Złotej Piłce i się zastanawiam do dzisiaj dlaczego. Wygrał Paolo Rossi, drugi był Alain Giresse, który w tamtym roku nic nie zrobił. Nawet z Polską przegrał mecz o trzecie miejsce, nie strzelał bramek. Dzisiaj w dużo większym stopniu ta polityka wchodzi do piłki, sponsorzy, interesy. Trzymam kciuki, żeby Robert Lewandowski wygrał, ale słyszę, że są inne opcje - zakończył. 

 

Źródło: Polsat Sport, meczyki.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane