Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Bohater Italii zdradził tajemnicę dziwnego zachowania po triumfie
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:41

Bohater Italii zdradził tajemnicę dziwnego zachowania po triumfie

LAURENCE GRIFFITHSAFPEast News (4)
LAURENCE GRIFFITHS/AFP/East News

Gianluigi Donnarumma został jednym z największych bohaterów Euro 2020. Włoski bramkarz w decydującym momencie finału obronił rzut karny Bukayo Saki, co dało jego drużynie zwycięstwo i tytuł. Wszystkich zaskoczyła reakcja 22-latka, który nie świętował po interwencji, a zachował kamienną twarz. Teraz Donnarumma wyznał, czemu się tak zachował. 

  • Gianluigi Donnarumma został bohaterem Włochów, gdy obronił decydujący rzut karny w finale Euro 2020

  • Ku zdumieniu wszystkich, bramkarz nie zaczął cieszyć się z triumfu, a zachował stoicki spokój

  • Teraz Donnarumma wyznał, co stało za jego dość zaskakującym zachowaniem

Gianluigi Donnarumma obronił strzał Bykayo Saki z rzutu karnego i przypieczętował triumf Włochów w finale Euro 2020. Wszystkich zaskoczyła reakcja bramkarza, który w pierwszej chwili nie cieszył się ze zwycięstwa. Bramkarz wyznał, czemu nie szalał z radości.

Gianluigi Donnarumma wyznał, czemu nie cieszył się po triumfie w finale Euro

Kibice na całym świecie wciąż przeżywają jeszcze niedzielny finał Euro 2020. Jak doskonale wiadomo, zmierzyły się w nim reprezentacje Anglii i Włoch. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych, w której lepsi okazali się zawodnicy “Squadra Azzurra”.

Bohaterem Italii został Gianluigi Donnarumma. 22-letni bramkarz obronił dwa strzały angielskich piłkarzy. Najpierw zatrzymał uderzenie Jadona Sancho, a po chwili, w decydującym o losach meczu momencie, odbił także piłkę po strzale Bukayo Saki. 

Ku zaskoczeniu wszystkich kibiców i ekspertów Donnarumma po kapitalnej interwencji, która dała jego drużynie mistrzostwo Europy, nie zaczął się cieszyć. Zamiast tego zachował kamienną twarz, zupełnie nieokazującą emocji. Teraz Włoch wytłumaczył, co było tego powodem i zupełnie zaskoczył kibiców.

- Nie cieszyłem się po obronionym rzucie karnym Saki, bo nie wiedziałem, że wygraliśmy. Myślałem, że to nie koniec. Zobaczyłem, jak koledzy do mnie biegną i byłem zdziwiony - powiedział Donnarumma w rozmowie ze “Sky Sports”.

Gość broni najważniejszy rzut karny w swojej karierze. Italia zostaje mistrzem Europy. Reakcja 😆 pic.twitter.com/aAp7sWlskL— Mateusz Święcicki (@mati_swiecicki) July 12, 2021 Donnarumma wybrany najlepszym piłkarzem Euro 2020

Chwilę później Gianluigi Donnarumma zrozumiał, że właśnie przeszedł do historii i rozpoczął świętowanie z kolegami. W sieci pojawiło się przezabawne wideo, na którym widać, jak piłkarze świętowali w szatni (więcej TUTAJ).

Donnarumma został jednym z ojców sukcesu Włochów podczas Euro 2020. 22-latek zagrał we wszystkich meczach swojej drużyny i prezentował kapitalny poziom. Dał się pokonać rywalom tylko cztery razy na przestrzeni całego turnieju. 

Gianluigi Donnarumma został wybrany najlepszym zawodnikiem całych mistrzostw Europy. Jest pierwszym bramkarzem w historii, któremu przypadł ten zaszczytny tytuł.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane