Bundesliga Żródło: Bernd Feil/M.i.S./Pool/Imago Sport and News/East News

Wielkie wyróżnienie dla Rafała Gikiewicza. Polak piłkarzem tygodnia w Bundeslidze

15 Marzec 2021 Mateusz DziubińskiMateusz Dziubiński

Bundesliga od wielu lat kojarzy się kibicom w naszym kraju z występami polskich piłkarzy. Najlepszym obecnie zawodnikiem ligi jest bezapelacyjnie Robert Lewandowski, jednak także inni Polacy radzą sobie świetnie za naszą zachodnią granicą. Bramkarz Augsburga Rafał Gikiewicz właśnie otrzymał ogromne wyróżnienie za swój niesamowity występ w meczu ostatniej kolejki przeciwko Borussii Mönchengladbach. 33-latek trafił do najlepszej drużyny kolejki, a także został zawodnikiem tygodnia “Kickera”.

  • Rafał Gikiewcz został bohaterem Augsburga w meczu 25. kolejki Bundesligi przeciwko Borussii Mönchengladbach
  • Polski bramkarz popisał się kilkoma znakomitymi interwencjami i zatrzymał rywali dążących do zwycięstwa
  • Dzięki temu jego drużyna wygrała 3:1, a sam Polak został doceniony przez ekspertów
  • Magazyn “Kicker” przyznał mu prestiżowy tytuł najlepszego piłkarza tygodnia


Bundesliga powoli wchodzi w decydującą fazę i trwa zacięta walka o czołowe miejsca, jak i o te dające utrzymanie. Cenne zwycięstwo odniosła drużyna FC Augsburg, a jej bohaterem został Rafał Gikiewicz. Polak za swój wspaniały występ w bramce został wyróżniony przez magazyn “Kicker”, który uznał go za najlepszego piłkarza tygodnia.

Bundesliga. Rafał Gikiewicz doceniony za kapitalny występ w 25. kolejce

W 25. kolejce Bundesligi nie brakowało niespodzianek. Porażek doznały dwie drużyny, które liczą się w walce o udział w Lidze Mistrzów. Swoje mecze przegrały bowiem Bayer Leverkusen i Borussia Mönchengladbach. Powody do zadowolenia miały natomiast ekipy walczące o utrzymanie.

Popularni “Aptekarze” ponieśli niespodziewaną porażkę w starciu z Arminią Bielefeld, co zdecydowanie nie ucieszyło Krzysztofa Piątka i jego kolegów z Herthy Berlin. Arminia dzięki wygranej wyprzedziła drużynę Polaka i wskoczyła na ostatnie miejsce dające bezpośrednie utrzymanie w lidze.

Zła wiadomość dla Igi Świątek. Jest nowy ranking WTA, Polka zanotowała spadekZła wiadomość dla Igi Świątek. Jest nowy ranking WTA, Polka zanotowała spadekCzytaj dalej

Zdecydowanie więcej powodów do zadowolenia ma natomiast Rafał Gikiewicz, którego FC Augsburg sprawił drugą niespodziankę tej kolejki. Drużyna Polaka, w ogromnej mierze właśnie dzięki niemu, pokonała Borussię Mönchengladbach 3:1. Dzięki temu Augsburg oddalił się od strefy spadkowej już na osiem punktów.

W meczu z Borussią Rafał Gikiewicz stworzył w bramce gospodarzy istny mur nie do przejścia. Tylko w pierwszej połowie Polak dwukrotnie ratował swoją drużynę przed utratą gola świetnymi interwencjami. Później popisał się jeszcze kilkoma pewnymi obronami. Skapitulował tylko raz, po strzale Floriana Neuhausa w drugiej połowie. Na szczęście jego koledzy zdobyli aż trzy gole i Augsburg sprawił sporą niespodziankę, wygrywając 3:1.

Rafał Gikiewicz piłkarzem tygodnia magazynu “Kicker”!

Doskonałą grę Rafała Gikiewicza docenili niemieccy eksperci. Magazyn “Kicker” umieścił Polaka w jedenastce kolejki. Przyznano mu notę 1,5, w skali 1-6, gdzie 1 oznacza występ klasy światowej, a 6 grę poniżej wszelkiej krytyki.

Na tym nie koniec, gdyż Gikiewicz został wybrany przez “Kickera” najlepszym piłkarzem tygodnia w Bundeslidze! Dzięki wysokiej nocie Polak jest już najwyżej ocenianym bramkarzem ligi w sezonie 2020/2021. 33-latek wyprzedził Manuela Neuera, który do tej pory zebrał najlepszą średnią ocen.

Średnia Rafała Gikiewicza na ten moment to “2,72”, a słynnego bramkarza Bayernu Monachium to “2,74”. Co więcej, polski bramkarz jest na czwartym miejscu, biorąc pod uwagę oceny wszystkich graczy Bundesligi. Bezapelacyjnym liderem jest Robert Lewandowski ze średnią “2,52”.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł