Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Genialny gol w Bundeslidze. Przepiękny gol Haalanda przeciwko Schalke (WIDEO)
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:35

Genialny gol w Bundeslidze. Przepiękny gol Haalanda przeciwko Schalke (WIDEO)

Bundesliga gol
screen twitter.com/@ELEVENSPORTSPL
  • Bundesliga była świadkiem fantastycznego trafienia w derbach Zagłębia Ruhry

• Pięknego gola nożycami strzelił Erling Haaland, który w sobotę dwukrotnie wpisał się na listę strzelców

• Borussia Dortmund wygrała z Schalke 04 Gelsenkirchen 4:0

Bundesliga w sobotni wieczór była świadkiem hitowego starcia między Schalke 04 Gelsenkirchen a Borussią Dortmund. Derby Zagłębia Ruhry, są jednym z najważniejszych i najbardziej emocjonujących spotkań w sezonie Bundesligi.

Tym razem emocji wielkich nie było. Wszystko za sprawą Schalke, które od roku spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Po 17 stycznia 2020 roku zespół Die Königsblauen wygrał w Bundeslidze zaledwie raz i zasłużenie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Bundesliga świadkiem gola sezonu?

Za to Borussia przyjechała na sobotnie spotkanie podbudowana środową wygraną nad Sevillą (3:2) w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Wszystko wskazuje na to, że po niedawnym kryzysie zespół BVB wychodzi na prostą.

Trzeba jednak przyznać, że skazywane na pożarcie Schalke bardzo długo broniło się przed kolejnymi atakami gości. Defensywa Die Königsblauen została sforsowana dopiero w 41. minucie. Po błędzie obrońców piłkę przed polem karnym zgarnął Jadon Sancho, który pewnym strzałem wyprowadził BVB na prowadzenie.

Chwilę później Anglik znów pokazał błysk swojego talentu i idealnie dośrodkował w pole karne do Erlinga Haalanda. 20-letni Norweg fantastycznie złożył się do uderzenia i strzałem nożycami podwyższył wynik spotkania.

Druga połowa przebiegała podobnie jak końcówka drugiej. Borussia napierała i w 60. minucie strzeliła kolejnego gola. Marco Reus idealnie znalazł w polu karnym Raphaela Guerreiro, który nie miał problemów, by z bliska pokonać bramkarza rywali.

Haaland kolejny raz bohaterem Borussii

Dziesięć minut przed końcem rywala dobił Haaland. Trzeba jednak oddać, że największą pracę w tej akcji wykonał Jude Bellingham. Anglik podaniem minął obronę Schalke razem z bramkarzem i Norweg musiał tylko trafić na pustą bramkę.

Haaland tym samym ustrzelił drugi dublet w tym tygodniu. W środę norweg był bohaterem spotkania z Sevillą. Bramki przeciwko Schalke były jego trafieniami numer 16 i 17 w tym sezonie Bundesligi. Z takim dorobkiem zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców. Wyprzedzają go Robert Lewandowski, który ma na koncie 26 ligowych trafień i Andre Silva, który ma jednego gola więcej od Norwega.

Dla Die Königsblauen to była już piętnasta porażka w sezonie i zasłużenie zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Nadzieje na utrzymanie w klubie są coraz mniejsze. Do przedostatniego Mainz Schalke traci już osiem punktów, a do piętnastej Herthy, która zajmuje ostatnie bezpieczne miejsce dziewięć.

Z kolei Borussia pokazała w sobotę, że nie rezygnuje z walki o grę w Lidze Mistrzów. Obecnie podopieczni trenera Edina Terzicia zajmują szóste miejsce w Bundeslidze z dorobkiem 36. punktów. Liderem jest Bayern Monachium, który zgromadził 49 "oczek".