Swiatsportu.pl
Skoki Puchar Świata

screen transmisja TVP Sport/ twitter.com/@bo0nkers

Koszmarny błąd Alessandro Batby'ego, organizatorzy zareagowali

20 Lutego 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Skoki w sobotnim konkursie w Rasnovie były świadkami bardzo niebezpiecznej sytuacji. W trakcie drugiej serii organizatorzy musieli zareagować przed skokiem francuskiego zawodnika. Kamery telewizyjne uchwyciły, jak sędziowie swoją szybką decyzją uchroniły

  • Skoki narciarskie w sobotni poranek były świadkiem bardzo groźnej sytuacji

  • Organizatorzy szybką reakcją zapobiegli groźnej sytuacji z udziałem Francuza Alessandro Batby'ego

  • Sobotni konkurs mieszany wygrali Norwegowie. Polacy zajęli szóste miejsce

Skoki w sobotni poranek zakończyły weekend z Pucharem Świata w Rasnovie. Na zakończenie rywalizacji w rumuńskiej miejscowości odbył się trzeci w historii cyklu konkurs drużyn mieszanych.

Jeszcze przed konkursem było wiadomo, że drużyna Polski nie jest faworytem do wygrania konkursu. O ile Kamil Stoch i Dawid Kubacki zaliczają się do ścisłej światowej czołówki wśród mężczyzn, to Anna Twardosz i Kamila Karpiel łącznie w tym sezonie Pucharu Świata zdobyły zaledwie 9 punktów.

Skoki w sobotę świadkami groźnej sytuacji

Skoki narciarskie w żeńskim wykonaniu dopiero się rozwijają, ale Twardosz z Karpiel w sobotnim konkursie zaprezentowały się bardzo przyzwoicie. Dobre skoki Stocha i Kubackiego wyprowadziły naszą drużynę na siódme miejsce.

Reprezentacja Polski w sobotni konkursie wyprzedziła jedynie drużyny Rumunii, która jako jedyna nie awansowała do serii finałowej i Francji. Mało brakowało, a właśnie reprezentant Trójkolorowych znalazłby się w bardzo niebezpiecznej sytuacji.

W drugiej serii kamery telewizyjne zarejestrowały, że francuski skoczek Alessandro Batby zasiadł na belce startowej bez zapiętego kasku. Zauważyli to także organizatorzy, którzy momentalnie zapalili czerwone światło i kazali Francuzowi zejść z belki startowej.

Skoczek szybko naprawił swój błąd, zapiął kask i mógł spokojnie oddać swój drugi skok. Batby może mówić o dużym szczęściu. Gdyby organizatorzy nie zauważyli niezapiętego kasku, a on by się przewrócił, to cała sytuacja mogłaby się zakończyć wielkim nieszczęściem.

Za kilka dni wystartują mistrzoswa świata

Sobotni konkurs po wielkich emocjach wygrała drużyna Norwegii. Po siedmiu skokach drużyna ze Skandynawii zajmowała pierwsze miejsce, z taką samą notą co Słowenia. W ostatniej grupie zwycięstwo przypieczętował Halvor Egner Granerud, który w sobotę był najlepszy indywidualnie.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu Norweska drużyna mężczyzn zapisała na swoim koncie kolejne 200 punktów w Pucharze Narodów. Zespół Alexandra Stöckla zebrała już 5015 punktów i o 628 "oczek" wyprzedza Biało-Czerwonych. Podium uzupełniają Niemcy, którzy w sobotę zajęli piąte miejsce.

Zawody w Rasnovie były próbą generalną przed mistrzostwami świata, które już w przyszłym tygodniu rozpoczną się w niemieckim Oberstdorfie. W najbliższą sobotę skoczkowie będą rywalizowali o medale na skoczni normalnej.

Już po ubiegłotygodniowych zawodach w Zakopanem trener Michal Doleżal podał skład Biało-Czerwonych na mistrzostwa świata. W Oberstdorfie Polskę będą reprezentować: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Klemens Murańka i Jakub Wolny.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu

  • Organizatorzy Pucharu Świata w Rasnovie zaliczyli kolosalną wpadkę

  • Górnik Zabrze oburzony zachowaniem Rafała Kurzawy

  • Polska gospodarzem mistrzostw Europy w siatkówkę

Łukasz KowalskiAutor

Redaktor serwisu SwiatSportu.pl. Zbierałem doświadczenie w Radiu Zachód, RMF FM, Polskim Radiu i Polsacie Sport. Pasjonat sportu, kinematografii i seriali

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: lukasz.kowalski@iberion.pl

Podobne artykuły

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich

Skoki narciarskie

TVP pozyskała licencję do skoków narciarskich. To było jedyne możliwe rozwiązanie

Czytaj więcej >

Skoki narciarskie

Nowe informacje ws. stanu zdrowia Klemensa Murańki.

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski w skokach narciarskich

Skoki narciarskie

PŚ w Niżnym Tagile: Reprezentacja Polski może mieć problem z wylotem z Rosji

Czytaj więcej >
Halvor Egner Granerud

Skoki narciarskie

PŚ w Niżnym Tagile. Wygrana Halvora Egnera Graneruda, duży awans Piotra Żyły

Czytaj więcej >
Pilne skoki narciarskie

Skoki narciarskie

PŚ w Niżnym Tagile. Słabe skoki Polaków. Tylko dwóch Biało-Czerwonych w finale

Czytaj więcej >
Markus Eisenbichler

Skoki narciarskie

PŚ w Niżnym Tagile. Markus Eisenbichler wygrywa kwalifikacje. Pięciu Polaków w konkursie

Czytaj więcej >