Swiatsportu.pl
Piotr Żyła skoki

Instagram/@piotr_zyla_official

Piotr Żyła komentuje dyskwalifikację Graneruda, trener Norwegów odpowiada

20 Lutego 2021

(Ostatnia zmiana: 20 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Piotr Żyła bardzo dobrze spisał się podczas piątkowego konkursu indywidualnego w rumuńskim Rasnovie, gdzie zajął piąte miejsce. Wydarzeniem dnia była jednak dyskwalifikacja lidera Pucharu Świata Halvora Egnera Graneruda, który po dwóch skokach był pierwsz

  • Piotr Żyła zaliczył udany występ w piątkowym konkursie indywidualnym w Rasnovie, gdzie zajął piąte miejsce

  • Najszerszym echem odbiła się jednak dyskwalifikacja Halvora Egnera Graneruda, który po dwóch skokach zajął pierwsze miejsce

  • Dyskwalifikację Norwega skomentował Żyła, który otrzymał natychmiastową odpowiedzieć od szkoleniowca norweskiej kadry, Alexandera Stöckla

Piotr Żyła ma powody do zadowolenia po piątkowym konkursie indywidualnym na skoczni w Rasnovie. Na rumuńskim obiekcie 34-letni skoczek zajął wysokie piąte miejsce, co jest dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się mistrzostwami świata.

Wydarzeniem piątkowego konkursu były dyskwalifikacje dwóch najlepszych zawodników obecnego sezonu. W drugiej serii kontroli sprzętu nie przeszli lider Pucharu Świata Halvor Egner Granerud i wicelider Markus Eisenbichler.

Piotr Żyła skomentował dyskwalifikację lidera Pucharu Świata

Zaskakująca była szczególnie dyskwalifikacja Norwega, który po dwóch skokach zajął pierwsze miejsce. 24-latek będzie musiał poczekać jeszcze na swoje 12. zwycięstwo w Pucharze Świata. Piątkowy konkurs padł łupem Ryoyu Kobayashiego, drugi był Kamil Stoch, a podium uzupełnił Karl Geiger. Czwarty był Dawid Kubacki.

Po konkursie Żyła podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat dyskwalifikacji Norwega. Polak zaznaczył, że on ma podobną sytuację za sobą. W połowie stycznia 34-latek został zdyskwalifikowany po kwalifikacjach do konkursu w Zakopanem.

- Ciekawie było, dobrze, że nie dotyczyło to nas. Mieliśmy wcześniej już takie reprymendy dotyczące kontroli. Mnie zdyskwalifikowali w Zakopanem, to już za mną. Tym razem oni mieli kłopoty. Granerud wcześniej musiał otrzymywać jakieś ostrzeżenia - powiedział Żyła w rozmowie z TVP Sport.

Jego słowa bardzo szybko dotarły do sztabu norweskich skoczków. Wypowiedź polskiego zawodnika w rozmowie ze sport.pl po piątkowym konkursie skomentował trener Norwegów Alexander Stöckl.

Trener Norwegów komentuje słowa Żyły

- Nie wiem nic o żadnych wcześniejszych ostrzeżeniach dla Halvora czy innych Norwegów. Kwestie sprzętowe to jednak coś, z czym muszą mierzyć się zawodnicy, czasami wychodzi tak, jak w piątek - powiedział.

Austriacki trener Norwegów w późniejszej rozmowie z Polską Agencją Prasową zdradził, co dokładnie było przyczyną dyskwalifikacji lidera Pucharu Świata. Okazało się, że kombinezon był za szeroki w jednym miejscu.

- Halvor w ostatnich dnia nagle schudł i wyraźnie stracił trochę "mięsa" w biodrach. Właśnie w tym miejscu kombinezon okazał się zbyt obszerny - wyjaśnił szkoleniowiec reprezentacji Norwegii.

- Co do dyskwalifikacji - to zazwyczaj przed główną imprezą sezonu kontrole są bardziej wzmożone. Przepisy są jednak jasne dla wszystkich i tyle mam do powiedzenia w tej kwestii - powiedział z kolei Kamil Stoch przed kamerami TVP. W przyszłym tygodniu skoczkowie rozpoczną rywalizację na mistrzostwach świata w niemieckim Oberstdorfie.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu

  • Organizatorzy Pucharu Świata w Rasnovie zaliczyli kolosalną wpadkę

  • Górnik Zabrze oburzony zachowaniem Rafała Kurzawy

  • Polska gospodarzem mistrzostw Europy w siatkówkę

Łukasz KowalskiAutor

Redaktor serwisu SwiatSportu.pl. Zbierałem doświadczenie w Radiu Zachód, RMF FM, Polskim Radiu i Polsacie Sport. Pasjonat sportu, kinematografii i seriali

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: lukasz.kowalski@iberion.pl

Podobne artykuły

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich

Skoki narciarskie

TVP pozyskała licencję do skoków narciarskich. To było jedyne możliwe rozwiązanie

Czytaj więcej >

Skoki narciarskie

Nowe informacje ws. stanu zdrowia Klemensa Murańki.

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski w skokach narciarskich

Skoki narciarskie

PŚ w Niżnym Tagile: Reprezentacja Polski może mieć problem z wylotem z Rosji

Czytaj więcej >
Halvor Egner Granerud

Skoki narciarskie

PŚ w Niżnym Tagile. Wygrana Halvora Egnera Graneruda, duży awans Piotra Żyły

Czytaj więcej >
Pilne skoki narciarskie

Skoki narciarskie

PŚ w Niżnym Tagile. Słabe skoki Polaków. Tylko dwóch Biało-Czerwonych w finale

Czytaj więcej >
Markus Eisenbichler

Skoki narciarskie

PŚ w Niżnym Tagile. Markus Eisenbichler wygrywa kwalifikacje. Pięciu Polaków w konkursie

Czytaj więcej >