Cristiano Ronaldo sprawa gwałtu Żródło: MARCO BERTORELLO/AFP/East News

Cristiano Ronaldo ponownie pozwany w sprawie gwałtu

16 Kwiecień 2021 Łukasz KowalskiŁukasz Kowalski

Cristiano Ronaldo ponownie ma problemy. Kathryn Mayorga, która w 2018 roku pozwała Portugalczyka o gwałt, do jakiego miało dojść w 2009 roku, żąda od niego 210 tysięcy dolarów. Brytyjski dziennik "The Sun" informuje, że prawnicy kobiety chcieli w ostatnich dniach przesłuchać piłkarza.

  • Wraca sprawa rzekomego gwałtu, którego miał się dopuścić Cristiano Ronaldo na Kathryn Mayordze
  • Modelka utrzymuje, że nie była zdolna do podpisania ugody, na mocy której otrzymała 375 tysięcy dolarów
  • Teraz żąda od Portugalczyka odszkodowania w wysokości 210 tysięcy dolarów, jej adwokaci chcieli przesłuchać piłkarza

Po raz kolejny wraca sprawa rzekomego gwałtu, jakiego miał się dopuścić Cristiano Ronaldo. Wszystko miało się rozegrać 13 czerwca 2009 roku w Las Vegas. Ofiarą zawodnika miała paść modelka Kathryn Mayorga.

Kobieta w 2018 roku oskarżyła piłkarza, o to, że tamtego wieczora miał ją zaprosić do pokoju hotelowego, a następnie zgwałcić. W 2010 roku Ronaldo miał jej zapłacić 375 tysięcy dolarów w zamian za milczenie.

Kolejne problemy Cristiano Ronaldo

Sam zawodnik od początku wszystkiemu zaprzeczał i nie usłyszał żadnych zarzutów. W lipcu 2019 roku prokuratura umorzyła postępowanie z powodu niewystarczających dowodów. Okazuje się, że na tym nie koniec batalii sądowej Ronaldo i Mayorgi.

Brytyjski "The Sun" informuje, że modelka pozwała zawodnika z powództwa cywilnego. Żąda od piłkarza 210 tysięcy dolarów. Kobieta stara się udowodnić, że nie była w stanie podpisać umowy, na mocy której otrzymała pieniądze za milczenie.

Koniec przygody Łukasza Piszczka z Ligą Mistrzów. To były wspaniałe lataKoniec przygody Łukasza Piszczka z Ligą Mistrzów. To były wspaniałe lataCzytaj dalej

Jej adwokaci argumentują to jej stanem psychicznym. Ich zdaniem Mayorga była tak złym stanie mentalnym, że nie miała zdolności prawnej do podpisania tej umowy. Stąd też żądania 210 tysięcy dolarów odszkodowania.

Adwokaci kobiety chcą przesłuchać Ronaldo

"The Sun" donosi, że pełnomocnicy modelki dysponują ekspertyzą 16. lekarzy, psychologów i ekspertów, którzy potwierdzają, że Mayorga w momencie podpisywania ugody, nie była do tego zdolna mentalnie.

Zgodnie z dokumentacją, do której dotarł dziennik, adwokaci modelki dwukrotnie występowali o przesłuchanie Ronaldo. Raz w marcu, a raz w kwietniu. Przesłuchany miałby być również menadżer zawodnika Jorge Mendes.

Prawniczka piłkarza Kendelee Works odrzuciła obie prośby, argumentując to tym, że nie jest to istotne na tym etapie postępowania. Jednocześnie "The Sun" informuje, że nie złożono żadnego formalnego wniosku o złożenie zeznań przez piłkarza i jego agenta.

Z kolei strona Ronaldo złożyła wniosek o objęcie ochroną dokumentów w sprawie, w tym treści ugody z 2010 roku. Jednocześnie prawnicy piłkarza zgodzili się na zachowanie w tajemnicy informacji na temat stanu zdrowia modelki.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł