Swiatsportu.pl
EN 01490524 0105

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Czesław Michniewicz zapowiada rewolucję w grze Legii

14 Września 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Legia Warszawa wywalczył awans do fazy grupowej Ligi Europy, jednak początku sezonu nie może uznać za udany. Mistrzowie Polski po pięciu rozegranych meczach Ekstraklasy znaleźli  się w strefie spadkowej. Trener “Wojskowych” Czesław Michniewicz zdaje sobie sprawę, że potrzebne są zmiany. Zapowiedział rewolucję w grze drużyny.

  • Legia Warszawa po pięciu rozegranych meczach znalazła się w strefie spadkowej Ekstraklasy

  • Mistrzowie Polski w ostatnich tygodniach mają spore problemy kadrowe z powodu utraty kilku ważnych piłkarzy

  • Trener Czesław Michniewicz jest świadom problemu i zamierza dokonać zmiany w ustawieniu drużyny

Legia Warszawa po ostatniej porażce ze Śląskiem Wrocław znalazła się w strefie spadkowej Ekstraklasy. Taki stan rzeczy mocno niepokoi trenera Czesława Michniewicza. Zapowiedział on, że zamierza dokonać istotnych zmian w grze drużyny.

Reprezentacja Polski w siatkówce

Gdzie oglądać mecz Polska-Rosja? (transmisja TV)

CZYTAJ DALEJ

Legia Warszawa notuje fatalny początek sezonu

Legia Warszawa nie tak wyobrażała sobie początek sezonu. Mistrzowie Polski wprawdzie awansowali do fazy grupowej Ligi Europy, ale na krajowym podwórku mocno rozczarowują. Po pięciu rozegranych spotkaniach znaleźli się w strefie spadkowej! 

Podopieczni Czesława Michniewicza mają wprawdzie dwa mecze zaległe do rozegrania, jednak styl ich gry nie napawa optymizmem. Zespół w ostatnim czasie musiał radzić sobie bez kilku kluczowych piłkarzy. Odejście Josipa Juranovicia, Pawła Wszołka, czy kontuzja Bartosza Kapustki miały ogromny wpływ na grę Legionistów.

<div id=”onnetworkPlayer”></div><script async type="text/javascript" src="https://video.onnetwork.tv/embed.php?sid=MlIzLDI1d3YsMA==&cid=onnetworkPlayer"></script>

Czesław Michniewicz zdał sobie sprawę, że musi dokonać gruntownych zmian w grze zespołu. Do tej pory preferował ustawienie z trójką obrońców i dwoma wahadłowymi. Obecnie jednak ten system się nie sprawdza i potrzebna jest szybka korekta ustawienia. 

- Jesteśmy w momencie, w którym system dobrze funkcjonujący wiosną, de facto przestał istnieć. Rafael Lopes czy Ernest Muci nie grali ostatnio na swoich pozycjach. Musieli wypełniać luki. Zmiana ustawienia jest bardzo realna - powiedział trener Legii w rozmowie z TVP Sport. 

- Nie mamy możliwości zastąpienia Kapustki. Johansson nie jest typowym wahadłowym, ale może odnaleźć się w inny sposób. Musimy szukać optymalnych rozwiązań. Nie chcemy, by środek pola był martwy w kwestii ofensywy - kontynuował swoją wypowiedź.

- Mamy komfort i musimy wykorzystać wszystkich dobrych zawodników, którzy znajdują się w naszej kadrze. Nie nastawiam się na jedno konkretne ustawienie. Chcę znaleźć takie, by grać mogli Emreli, Josue, Muci i wielu innych. Naszym celem jest przearanżowanie systemu na taki, który pomoże nam w Moskwie, ale też w lidze - dodał.

Legia rozpoczyna walkę w Lidze Europy

Opiekun mistrzów Polski ma niewiele czasu na wprowadzenie efektywnych zmian. Lęgię czeka walka na kilku frontach. Trzeba gonić rywali, którzy mocno odskoczyli w Ekstraklasie, a do tego punktować w Lidze Europy. Legia pierwszy mecz w europejskich pucharach rozegra już w środę o godzinie 16:30. Na wyjeździe zmierzy się ze Spartakiem Moskwa. 

W 2009 roku Polacy jedyny raz zostali mistrzami Europy w siatkówce. Co pamiętasz z tego turnieju?

Pytanie 1 z 5

Reprezentacja Polski w finale ME zagrała z Francją. Jaki był wynik tego spotkania?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Wiadomo już, jaki gest wykonał Kamil Glik w meczu z Anglią. Nowe informacje, prawda wyszła na jaw

  • Polacy pobili Rosjan w walce o brąz mistrzostw Europy. Dramatyczna akcja w ostatniej sekundzie (WIDEO)

  • Biało-Czerwoni stają do walki o półfinał ME. Gdzie oglądać mecz Polska-Rosja? (transmisja TV)