Dariusz Żuraw - trener Lecha Poznań Żródło: Lech Poznań/YouTube

Czy Dariusz Żuraw zostanie zwolniony?

22 Marzec 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Lech Poznań od początku tego sezonu w krajowych rozgrywkach nie wygląda dobrze. Zespół "Kolejorza" nie ma szans na mistrzostwo Polski, a nawet na ligowe podium. Ponadto drużyna odpadła z rozgrywek Fortuna Pucharu Polski, a w ostatniej kolejce doznała kompromitującej porażki z Jagiellonią Białystok. Czy Dariusz Żuraw podzieli los Bogdana Zająca oraz Vitezslava Lavicki i zapłaci za to swoją posadą?

  • Praca Dariusza Żurawia już od wielu miesięcy jest kwestionowana przez fanów Lecha Poznań
  • Na razie zarząd „Kolejorza” miał podjąć decyzję o pozostawieniu 48-latka na stanowisku
  • Niewykluczone, że ten stan rzeczy nie potrwa jednak zbyt długo, ponieważ mówi się o powrocie jednego z byłych trenerów „Dumy Wielkopolski”

Gra i rezultaty Lech Poznań pozostawiają wiele do życzenia. W stolicy Wielkopolski zawsze oczekuje się, że „Kolejorz” będzie walczył o mistrzostwo Polski. Od 2015 roku pozostaje to jednak wielkim marzeniem, a w tym sezonie jego piłkarze nie dali swoim fanom nawet najmniejszej nadziei na walkę choćby o podium.

Można zatem zrozumieć frustrację sympatyków „Dumy Wielkopolski” i fakt, iż od dłuższego czasu domagają się oni zmiany na stanowisku trenera pierwszej drużyny. Czy dojdzie do tego w najbliższym czasie? To udało się ustalić portalowi WP SportoweFakty.

Lech Poznań postanowił dać trenerowi jeszcze jedną szansę

Piłkarze Lecha Poznań nie wygrali w lidze od dwóch kolejek. W ostatniej doznali wstydliwej porażki 2:3 z Jagiellonią Białystok, która również ma poważny kłopoty, czego konsekwencją było zwolnienie Bogdana Zająca. Goście przygrywali już w tym meczu 2:1, ale pomimo gry w dziesiątkę zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Tak wygląda dom LewandowskichTak wygląda dom LewandowskichCzytaj dalej

Wcześniej „Kolejorz” zremisował z Piastem Gliwice 0:0, zaskakująco pokonał Pogoń Szczecin 1:0, ale w połowie marca odpadł z rozgrywek Fortuna Pucharu Polski z Radomiakiem Radom, a chwilę później uległ mocno przeciętnej Wiśle Płock. Jest już pewne, że kolejny sezon poznaniacy skończą bez trofeum, a i ligowe podium wydaje się być poza zasięgiem ósmego zespołu PKO BP Ekstraklasy.

Jak udało się ustalić portalowi WP SportoweFakty, mimo to władze Lecha Poznań postanowiły dać jeszcze trochę czasu trenerowi Żurawiowi. Ponoć najbliższy okres ma być dla jego zawodników szansą na pobudzenie i zanotowanie dobrej końcówki sezonu. 48-letni szkoleniowiec powinien zachować swoją posadę do końca rozgrywek i wtedy ma dojść od weryfikacji jego pracy.

Dariusz Żuraw na razie zostaje, ale...

Przyzwoite występy Lecha Poznań w Lidze Europy odeszły w niepamięć, a już jego ostatnie spotkania w tych rozgrywkach i tak pozostawiały wiele do życzenia. Z pewnością wspomnienia z LE niewiele pomogą Dariuszowi Żurawiowi. Jego posadę może uratować tylko bardzo dobry finisz tego sezonu w wykonaniu jego piłkarzy.Szkoleniowiec zdecydowanie nie może być pewny swojej przyszłości, tym bardziej że coraz częściej spekuluje się o powrocie do Poznania Macieja Skorży, który prowadził „Kolejorza” od września 2014 roku do października 2015 i zdobył z nim ostatnie jak dotąd mistrzostwo Polski.

Skorża był również przymierzany do roli trenera Śląska Wrocław i według informacji pojawiających się w mediach, odbyły się na ten temat rozmowy, gdzie 49-latek miał wypaść bardzo dobrze. Ostatecznie włodarze „Wojskowych” zdecydowali się podjąć współpracę z Jackiem Magierą.

Możliwe, że już w okolicach połowy kwietnia poznamy odpowiedź na pytanie, jaka przyszłość czeka Dariusza Żurawia. Maciej Skorża wielokrotnie podkreślał, że nie jest strażakiem i woli obejmować zespół po zakończeniu sezonu. Skoro istnieje taka możliwość, aby Żuraw dokończył ten sezon, to być może władze Lecha Poznań chcą tylko przeczekać ten okres i zatrudnić Skorżę. Jeśli wyniki nadal nie będą najlepsze, to możliwe, że szkoleniowiec zgodzi się wcześniej podjąć pracę.

Na ten moment są to tylko gdybania, ale nie do końca wydaje się być dobrym pomysłem wchodzenie po raz drugi do tej samej wody i powierzanie drużyny trenerowi, który pozostaje pewną niewiadomą po ostatnich latach pracy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Źródło: WP SportoweFakty

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł