Swiatsportu.pl > Siatkówka > Dawid Konarski bohaterem hitowego transferu. Atakujący zagra w Warcie Zawiercie
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 08:00

Dawid Konarski bohaterem hitowego transferu. Atakujący zagra w Warcie Zawiercie

Dawid Konarski w reprezentacji Polski
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Dawid Konarski stał się bohaterem hitowego transferu w PlusLidze. Grający ostatnio w barwach Cerradu Eneii Czarnych Radom dwukrotny mistrz świata, został zawodnikiem Aluronu CMC Warty Zawiercie. Dla "Jurajskich Rycerzy" aspirujących do walki o ligowe podium, to wielkie wzmocnienie. Atakujący tym samym zagra już w szóstym polskim klubie.

  • Dawid Konarski przeszedł do Aluronu CMC Warty Zawiercie

  • Atakujący ma nadzieję wrócić na zwycięską ścieżkę

  • W Zawierciu liczą na osiągnięcie historycznego rezultatu w najbliższym sezonie

Dawid Konarski nie znalazł się w składzie reprezentacji Polski na tegoroczną Ligę Narodów. Atakujący nie został także powołany na igrzyska olimpijskie przez Vitala Heynena. Mimo to dwukrotny mistrz świata wciąż cieszy się dużą uznaniem w PlusLidze.

Występujący przez ostatni sezon w Cerradu Eneii Czarnych Radom został właśnie graczem Aluronu CMC Warty Zawiercie. Konarski wiąże z tym transferem i sam podkreśla, że wizja obiecującego projektu skusiła go do tego, aby zostać jednym z "Jurajscy rycerzy".

Dawid Konarski: mam nadzieję wrócić na zwycięską ścieżkę

Dawid Konarski w rozmowie z oficjalną stroną podkreślił, że plany Aluronu CMC Warty Zawiercie na to, aby dostać się do czołówki PlusLigi, sprawiły, że postanowił dołączyć do tego zespołu.

- Obecność trenera, który też napierał, żebym się w tej drużynie pojawił. Wiedząc, jaki zespół tu się szykuje, też chciałem swoją osobą pomóc w walce o historyczny wynik Aluron CMC Warty Zawiercie. Nie ukrywam, że ostatni sezon był dużo poniżej oczekiwań moich i byłego klubu, więc mam nadzieję wrócić na zwycięską ścieżkę, być w play-offach i walczyć do ostatniej piłki tego sezonu o medale - zapowiedział dwukrotny mistrz świata.

Warto podkreślić, że to już szósty zespół PlusLigi, w którym będzie występował Konarski. W przeszłości 31-latek grał dla Delecty Bydgoszcz, Asseco Resovii Rzeszów, ZAKSY Kędzierzon-Koźle, Jastrzębskiego Węgla oraz wspominanych Czarnym Radom.

Poza licznymi sukcesami z reprezentacją, Konarski wywalczył także m.in. trzy mistrzostwa Polska, Puchar i Superpuchar Polski oraz srebrny medal Ligi Mistrzów.

Warta chce zostać czarnym koniem PlusLigi

Dużej radości z przyjścia Dawida Konarskiego nie krył także Igor Kolaković czarnogórski szkoleniowiec "Jurajskich rycerzy".

- Wraz z pozyskaniem Konarskiego moje ambicje jako trenera, dotyczące przyszłego sezonu, znacznie wzrosły To bardzo doświadczony i wartościowy siatkarz, formatu reprezentacyjnego.  Jestem pewny, że po ostatnim sezonie klubowym jest bardzo zmotywowany i chce się pokazać ze znacznie lepszej strony. Wie, jak zdobywać trofea i jak ważny jest duch drużyny - przyznał trener Aluron CMC Warty Zawiercie. Warta przed najbliższym sezonem PlusLigi dokonała wielu wzmocnień. Poza Konarskim do ekipy prowadzonej przez Kolakovicia dołączyli także rozgrywający Miguel Tavares, środkowi Wiktor Rajsner, Miłosz Zniszczoł i Michał Szalacha, przyjmujący Facundo Conte oraz libero Bartosz Makoś. W ostatnim sezonie drużyna odpadła w 1/8 finału PlusLigi, a w tabeli zasadniczej zajęła 7. miejsce.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane