Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Reprezentacja Polski zanotuje duży spadek w rankingu FIFA. Liderem pozostanie Belgia
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:40

Reprezentacja Polski zanotuje duży spadek w rankingu FIFA. Liderem pozostanie Belgia

Reprezentacja Polski
KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/East News

Reprezentacja Polski w najnowszym rankingu zanotuje spadek. Według wyliczeń portalu football-rankings.info, "Biało-Czerwoni" uplasują się na 27. miejscu, co oznacza duży regres w porównaniu do ostatniego zestawienia. Niestety, ale nasi piłkarze tym samym spadną na najgorszą pozycję od pięciu lat, którą zajmowali jeszcze przed występem na Euro 2016.

  • Polscy piłkarze w najnowszym rankingu FIFA zajmą dopiero 27. pozycję

  • Oznacza to spadek o sześć lokat w porównaniu do ostatniego notowania

  • Po raz ostatni "Biało-Czerwoni" byli tak nisko klasyfikowani w maju 2016 roku

Euro 2020 dla reprezentacji Polski i przede wszystkim polskich kibiców okazało się wielkim rozczarowaniem. Naszym piłkarzom nie udało się nawet wyjść z grupy, co biorąc pod uwagę nową formułę mistrzostw Europy, jest niemal "sztuką".

Tak słaby występ drużyny prowadzonej przez Paulo Sousę, musiał rzecz jasna odbić się na rankingu FIFA. Jak wyliczył portal football-rankings.info, Polacy w najnowszym notowaniu znajdą się dopiero na 27. miejscu, a przed turniejem zajmowali 21. lokatę. To będzie ich najgorsza pozycja od maja 2016 roku.

Fatalne Euro 2020 w wykonaniu reprezentacji Polski

Polacy na Euro 2020 zaliczyli wielki falstart. Wydawało się, że wygrana nasi piłkarze powinni wygrać ze Słowację, ale skończyło się na czerwonej kartce Grzegorza Krychowiaka, która miała wpływ na losy tego spotkanie, które ostatecznie przegraliśmy 1:2.

W drugim spotkaniu "Biało-Czerwoni" stawili dzielny opór Hiszpanii, z którą zremisowali 1:1. W meczu o wszystko ze Szwecją podopieczni Paulo Sousy skomplikowali sobie sprawę szybką utratą gola i choć zdołali już doprowadzić do wyrównania, to piłkarze "Trzech Koron" wyprowadzili trzeci cios i skończyło się to dla Polaków porażką 2:3.

Reprezentacja Polski w związku z tym zajęła ostatnie miejsce w grupie z dorobkiem punktów. Rzecz jasna tak słaby występ sprawił, że ich pozycja w najnowszym rankingu FIFA będzie niższa, niż ostatnio, a nawet najgorsza od pięciu lat.

Polacy w najnowszym rankingu FIFA zajmą 27. miejsce

W ostatnim rankingu FIFA "Biało-Czerwoni" zajmowali 21. pozycję, z której przystępowali do Euro 2020. Nieudane mistrzostwa Europy w ich wykonaniu sprawiły, że reprezentacja Polski według portalu football-rankings.info w najnowszym zestawieniu uplasuje się dopiero na 27. miejscu.

Tak źle ostatnio nasza pozycja wyglądała w na początku 2016 roku, kiedy drużyna prowadzona przez Adama Nawałkę zajmowała 35. lokatę. Udane Euro 2016 oraz dobre wyniki w eliminacjach do mundialu w Rosji sprawiły, że Polacy byli klasyfikowani nawet na 5. miejscu.

Ten sam serwis wyliczył, że liderem sierpniowego rankingu FIFA pozostanie reprezentacja Belgii, a za ich plecami uplasują się odpowiednio Brazylia i Francja.

Dokładny układ zestawienia poznamy 12 sierpnia, ale uprzednie wyliczenia niemal zawsze pokrywają się z oficjalną wersją rankingu, dlatego nie ma nadziei na to, że reprezentacja Polski zostanie sklasyfikowana choć odrobinę wyżej.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane