Swiatsportu.pl > Ranking

Ranking

Ranking

Projekt bez tytułu - 2021-09-10T204311.345
19.03.2022 07:47 Awans Polaków w rankingu FIFA. Bez zmian w czołówce

Reprezentacja Polski zaliczyła bardzo udane występy we wrześniowych meczach eliminacji mistrzostw świata. Biało-Czerwoni wygrali z Albanią i San Marino, a do tego zremisowali z Anglikami. Dzięki temu nasi piłkarze zaliczą znaczny awans w rankingu FIFA. Liderem pozostaną Belgowie.Reprezentacja Polski ma za sobą słaby początek roku. Biało-Czerwoni zaliczyli tylko jedną wygraną na osiem spotkań. Zawiedli szczególnie na Euro 2020, gdzie zdobyli zaledwie jeden punkt i pożegnali się już po fazie grupowej.

Reprezentacja Polski
19.03.2022 07:40 Reprezentacja Polski zanotuje duży spadek w rankingu FIFA. Liderem pozostanie Belgia

Reprezentacja Polski w najnowszym rankingu zanotuje spadek. Według wyliczeń portalu football-rankings.info, "Biało-Czerwoni" uplasują się na 27. miejscu, co oznacza duży regres w porównaniu do ostatniego zestawienia. Niestety, ale nasi piłkarze tym samym spadną na najgorszą pozycję od pięciu lat, którą zajmowali jeszcze przed występem na Euro 2016. Polscy piłkarze w najnowszym rankingu FIFA zajmą dopiero 27. pozycję Oznacza to spadek o sześć lokat w porównaniu do ostatniego notowania Po raz ostatni "Biało-Czerwoni" byli tak nisko klasyfikowani w maju 2016 roku Euro 2020 dla reprezentacji Polski i przede wszystkim polskich kibiców okazało się wielkim rozczarowaniem. Naszym piłkarzom nie udało się nawet wyjść z grupy, co biorąc pod uwagę nową formułę mistrzostw Europy, jest niemal "sztuką". Tak słaby występ drużyny prowadzonej przez Paulo Sousę, musiał rzecz jasna odbić się na rankingu FIFA. Jak wyliczył portal football-rankings.info, Polacy w najnowszym notowaniu znajdą się dopiero na 27. miejscu, a przed turniejem zajmowali 21. lokatę. To będzie ich najgorsza pozycja od maja 2016 roku.

Iga Świątek ranking
19.03.2022 07:36 Awans Igi Świątek w rankingu WTA. Polka w TOP 10

Iga Świątek znalazła się w pierwszej dziesiątce rankingu WTAPolka dzięki zwycięstwu w Rzymie awansowała na 9 pozycję19-latka znalazła się najwyżej w karierzeIga Świątek wdarła się do światowej czołówki. Polka odkąd w ubiegłym roku wygrała wielkoszlemowy French Open, pokazuje, że ten triumf nie był przypadkowy i udowadnia to w kolejnych turniejach.W niedzielę tenisistka z Warszawy gładko, bo dwa razy 6:0, w 48 minut ograła w finale turnieju w Rzymie Czeszkę Karolinę Pliskovą. To był trzeci wygrany turniej WTA w karierze Świątek. Do triumfów w Rzymie i French Open dołożyła zwycięstwo w Adelajdzie z tego roku.

Iga Świątek
19.03.2022 07:34 Zła wiadomość dla Igi Świątek. Jest nowy ranking WTA, Polka zanotowała spadek

Iga Świątek wypadła z najlepszej piętnastki rankingu WTAPolska tenisistka aktualnie zajmuje 16. miejsceSpadek jest związany z nieudanym występem naszej zawodniczki na kortach w DubajuIga Świątek niezbyt dobrze rozpoczęła tegoroczny sezon. Polka odpadła w IV rundzie Australian Open, co było pewnym rozczarowaniem. Na szczęście chwilę po zakończonych zmaganiach w Melbourne, nasza zawodniczka pokazała, że na ma powodów do niepokoju, dzięki przekonującemu zwycięstwu w turnieju rozgrywanym w Adelajdzie.Ostatnio Świątek wzięła udział w turnieju WTA 1000 w Dubaju, gdzie udział zakończyła już w III rundzie po porażce ze swoją idolką Gabrine Muguruzą. To spowodowało, że warszawianka wypadła z pierwszej piętnastki rankingu WTA.

Reprezentacja Polski
19.03.2022 07:33 Reprezentacja Polski zanotowała spadek w rankingu FIFA

W najnowszym rankingu FIFA reprezentacja Polski zanotuje spadekTaka sytuacja jest wynikiem marcowych spotkań, w których „Biało-Czerwoni” odnieśli tylko jedno zwycięstwoPodopieczni Paulo Sousy wylądują na 21. miejscu, co jest najgorszym wynikiem od kilku latReprezentacja Polski w marcu rozegrała trzy spotkania eliminacji mistrzostw świata. W ich trakcie zawodnikom Paulo Sousy udało się zgromadzić łącznie 4 punkty, czyli o dwa mniej, niż zakładali nasi piłkarze. Niestety ten rezultat odbije się negatywnie na pozycji Polaków w najnowszym rankingu FIFA.„Biało-Czerwoni” wypadną z czołowej dwudziestki notowania, co jest pierwszą taką sytuacją od października 2019 roku. Nasi piłkarze w najnowszym zestawieniu osuną się o dwie pozycje w dół w porównaniu do poprzedniego miesiąca.

Robert Lewandowski w reprezentacji Polski
19.03.2022 07:32 Polacy zanotowali spadek w najnowszym rankingu FIFA

Reprezentacja Polski zanotowała spadek w najnowszym rankingu FIFAPolacy zajmują dopiero 21. pozycjęNasi piłkarze zanotowali spadek o dwie lokaty, ale nadal są przed większością rywali z grupy eliminacji MŚReprezentacja Polski w marcu rozegrała trzy spotkania eliminacji mistrzostw świata. Nasi piłkarze zakładali, że uda im się zdobyć w tych meczach sześć punktów, ale ostatecznie skończyło się na czterech.Tylko jedno zwycięstwo oraz remis musiały sprawić, iż „Biało-Czerwoni” zanotują spadek w najnowszym notowaniu FIFA. Polacy wypadli z czołowej dwudziestki rankingu, ale są drugim najwyżej notowanym zespołem swojej grupy eliminacyjnej.