Swiatsportu.pl
Reprezentacja Polski ranking FIFA

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Awans Polaków w rankingu FIFA. Bez zmian w czołówce

10 Września 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Reprezentacja Polski zaliczyła bardzo udane występy we wrześniowych meczach eliminacji mistrzostw świata. Biało-Czerwoni wygrali z Albanią i San Marino, a do tego zremisowali z Anglikami. Dzięki temu nasi piłkarze zaliczą znaczny awans w rankingu FIFA. Liderem pozostaną Belgowie.

Reprezentacja Polski ma za sobą słaby początek roku. Biało-Czerwoni zaliczyli tylko jedną wygraną na osiem spotkań. Zawiedli szczególnie na Euro 2020, gdzie zdobyli zaledwie jeden punkt i pożegnali się już po fazie grupowej.

Projekt bez tytułu - 2021-09-10T192807.822

Skandaliczny wpis angielskiej gazety po meczu z Polakami. Nawiązano do trzeciej rzeszy

CZYTAJ DALEJ

Reprezentacja Polski z awansem w rankingu FIFA

To spowodowało, że Polacy spadli w sierpniowym rankingu FIFA na 27. miejsce, najniższe od lat. Po raz ostatni Biało-Czerwoni tak nisko w rankingu byli pięć lat temu, tuż przed mistrzostwami Europy w 2016 roku.

Drugą połowę roku podopieczni selekcjonera Paulo Sousy rozpoczęli jednak w wielkim stylu. Polacy zaliczyli dwa zwycięstwa w ramach eliminacji mistrzostwach świata z Albanią i San Marino, podczas których strzeliła jedenaście goli i straciła zaledwie dwa.

Na zakończenie zgrupowania Biało-Czerwoni w ostatnich minutach wydarli remis 1:1 z faworytem grupy I Anglią. Dzięki temu Polacy zdobyli siedem na dziewięć możliwych punktów i znacznie przybliżyli się do awansu do baraży na mundial.

Bez zmian w czołówce rankingu FIFA

Polacy po sześciu meczach eliminacyjnych mają na koncie 11 oczek i zajmują trzecie miejsce za Anglią i Anglią. Jednak trzeba zaznaczyć, że Albańczycy mają do rozegrania jeszcze jeden mecz z Wyspiarzami, a z kolei nasi piłkarze mają jeszcze do rozegrania mecze z teoretycznie najsłabszymi w grupie Andorą i San Marino.

Dzięki dobrej postawie we wrześniowych meczach Polacy zaliczą awans we wrześniowym zestawieniu rankingu FIFA. Biało-Czerwoni za mecze z Albanią, San Marino i Anglią otrzymają aż 15 punktów do najnowszego notowania.

To powoduje, że polscy piłkarze w rankingu wyprzedzą Japonię, Ukrainę, a także Austrię i będą zajmować 24. miejsce. Niewielką przewagę nad Polakami będą miały reprezentacje Chile i Iranu, które Biało-Czerwoni będą mogli wyprzedzić już w październiku.

Zmian nie będzie w czołówce rankingu. Liderem niezmiennie pozostanie Belgia, która będzie wyprzedzać Brazylię. Za z czwartego na trzecie miejsce awansuje reprezentacja Anglii, która wyprzedzi Francję. Na piątym miejscu będą mistrzowie Europy Włosi, a tuż za nimi będzie Argentyna.

Polacy też niezmiennie będą drugą najwyżej sklasyfikowaną drużyną grupy I eliminacji mistrzostw świata. Na 40. miejscu będą Węgrzy, a 66. pozycję będzie zajmować Albania. 156. lokatę będzie zajmować Andora, a ranking niezmiennie na 210 miejscu zakończy San Marino.

W 2009 roku Polacy jedyny raz zostali mistrzami Europy w siatkówce. Co pamiętasz z tego turnieju?

Pytanie 1 z 5

Reprezentacja Polski w finale ME zagrała z Francją. Jaki był wynik tego spotkania?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Anglicy przeprowadzą śledztwo po meczu z Polską. Zbierają dowody, naszych piłkarzy czekają kłopoty?

  • Wiadomo, o co Anglicy oskarżają Kamila Glika po meczu. Zbierają dowody na Polaka, oburzające, PZPN reaguje

  • FIFA rozpoczyna śledztwo ws. Kamila Glika. Anglicy oficjalnie go oskarżyli, jest komunikat