Iga Świątek Żródło: Rex Features/East News

Zła wiadomość dla Igi Świątek. Jest nowy ranking WTA, Polka zanotowała spadek

15 Marzec 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Iga Świątek zanotowała niewielki spadek w najnowszym rankingu WTA. Nasza najlepsza tenisistka wypadła z czołowej piętnastki notowania i została sklasyfikowana na 16. pozycji. Jest to pokłosiem niezbyt udanego występu Polki w turnieju Dubaju. Liderką pozostaje Australijka Ashleigh Barty.

  • Iga Świątek wypadła z najlepszej piętnastki rankingu WTA
  • Polska tenisistka aktualnie zajmuje 16. miejsce
  • Spadek jest związany z nieudanym występem naszej zawodniczki na kortach w Dubaju

Iga Świątek niezbyt dobrze rozpoczęła tegoroczny sezon. Polka odpadła w IV rundzie Australian Open, co było pewnym rozczarowaniem. Na szczęście chwilę po zakończonych zmaganiach w Melbourne, nasza zawodniczka pokazała, że na ma powodów do niepokoju, dzięki przekonującemu zwycięstwu w turnieju rozgrywanym w Adelajdzie.

Ostatnio Świątek wzięła udział w turnieju WTA 1000 w Dubaju, gdzie udział zakończyła już w III rundzie po porażce ze swoją idolką Gabrine Muguruzą. To spowodowało, że warszawianka wypadła z pierwszej piętnastki rankingu WTA.

Iga Świątek zanotowała spadek w rankingu WTA

Podczas turnieju w Dubaju Gabrine Muguruza gładko pokonała Igę Światek 0:6, 4:6, ale trzeba pamiętać, że Hiszpanka jest zdecydowanie bardziej doświadczoną i utytułowaną zawodniczką niż Polka.

Przed tym turniejem nasza zawodniczka plasowała się na najwyższym w karierze 15. miejscu. Niepowodzenie Igi spowodowało jej niewielki spadek w zestawieniu o zaledwie jedną pozycję.

Tragedia w rodzinie Ireneusza Jelenia. Stracił brata, grali razem w klubieTragedia w rodzinie Ireneusza Jelenia. Stracił brata, grali razem w klubieCzytaj dalej

Większość reprezentantek Polski również musiała pogodzić się z niższymi lokatami w zaktualizowanym rankingu. Magda Linette spadła z 45. na 49 pozycję, Katarzyna Kawa ze 123. na 128. pozycję, Maja Chwalińska z 216. na 218 pozycję, a Urszula Radwańska z 231. na 233 pozycję, a Magdalenie Fręch udało się utrzymać 161. miejsce.

Jedyną Polką, która w poniedziałek zanotowała awans w rankingu WTA, jest Weronika Falkowska. Stało się tak, ponieważ doliczono jej punkty za triumf w zawodach ITF World Tennis Tour w tunezyjskim Monastyrze, co pozwoliło przeskoczyć 41 pozycji. 20-latka jest aktualnie sklasyfikowana na najwyższej w karierze 578. lokacie.

Bez zmian na czołowych miejscach zestawienia

Jeśli chodzi o czołówkę, to tam nie doszło do żadnych zmian. Prowadzenie udało się utrzymać Australijce Ashleigh Barty, na 2. pozycji wciąż plasuje się Japonka Naomi Osaka, a na 3. miejscu Rumunka Simona Halep, która wyeliminowała Igę Świątek z Australian Open.

Zgodnie z zapowiedziami Świątek jest w trakcie przerwy od startów. Polkę na korcie zobaczymy ponownie na przełomie marca i kwietnia podczas turnieju w Miami.

Nasza zawodniczka będzie miała jeszcze wiele okazji nawet i do awansu do czołowej dziesiątki rankingu, ponieważ Iga czekają jeszcze m.in. starty w trzech turniejach wielkoszlemowych, którymi będą Wimbledon, US Open i French Open.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł