Reprezentacja Polski Żródło: ANDY RAIN/AFP/East News

Reprezentacja Polski zanotowała spadek w rankingu FIFA

2 Kwiecień 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Reprezentacja Polski wskutek niezbyt pomyślnych wyników w tracie ostatniego zgrupowania, gdzie jej piłkarzom udało się odnieść tylko jedno zwycięstwo, zanotuje spadek w najnowszym rankingu FIFA. Tak źle niestety nie było od dawna. „Biało-Czerwoni” wypadną z czołowej dwudziestki.

  • W najnowszym rankingu FIFA reprezentacja Polski zanotuje spadek
  • Taka sytuacja jest wynikiem marcowych spotkań, w których „Biało-Czerwoni” odnieśli tylko jedno zwycięstwo
  • Podopieczni Paulo Sousy wylądują na 21. miejscu, co jest najgorszym wynikiem od kilku lat

Reprezentacja Polski w marcu rozegrała trzy spotkania eliminacji mistrzostw świata. W ich trakcie zawodnikom Paulo Sousy udało się zgromadzić łącznie 4 punkty, czyli o dwa mniej, niż zakładali nasi piłkarze. Niestety ten rezultat odbije się negatywnie na pozycji Polaków w najnowszym rankingu FIFA.

„Biało-Czerwoni” wypadną z czołowej dwudziestki notowania, co jest pierwszą taką sytuacją od października 2019 roku. Nasi piłkarze w najnowszym zestawieniu osuną się o dwie pozycje w dół w porównaniu do poprzedniego miesiąca.

Reprezentacja Polski zanotuje spadek w rankingu FIFA

Piłkarze reprezentacji Polski rozegrali w marcu trzy spotkania eliminacji mistrzostw świata. Podopieczni Paulo Sousy zakładali sobie plan minimum, którym było wywalczenie 6 punktów, ale niestety nie udało się go zrealizować.

Robert Lewandowski zabrał głos po kontuzjiRobert Lewandowski zabrał głos po kontuzjiCzytaj dalej

Najpierw „Biało-Czerwoni” zmierzyli się na wyjeździe z Węgrami, a to spotkanie zakończyło się remisem 3:3. W kolejnej potyczce Polakom udało się odnieść zwycięstwo 3:0 z Andorą, a w ostatnim meczu w trakcie ostatniego zgrupowania, nasi piłkarze przegrali 1:2 z Anglią.

Takie rezultaty muszą oczywiście znaleźć swoje odzwierciedlenie w rankingu FIFA. W nim Polacy spadną o dwie pozycje i wylądują na 21. miejscu, co będzie najniższą pozycją od października 2019 roku, gdy po raz ostatni plasowaliśmy się poza czołową dwudziestką. Ostatnie notowanie nasi piłkarzy zakończyli na 19. lokacie.

Jak wygląda nasza sytuacja w stosunku do pozycji grupowych rywali?

W najnowszym rankingu FIFA reprezentację Polski wyprzedzą Stany Zjednoczone oraz Szwecja, czyli nasz grupowy rywal na Euro 2020. Piłkarze z Kraju Trzech Koron zostaną sklasyfikowani na 17. miejscu. Reszta naszych przeciwników, z którymi zmierzymy się na mistrzostwach Europy, czyli Hiszpania i Słowacja, zajmą odpowiednio 6. oraz 36. lokatę.

Najwyżej z naszych grupowych konkurentów z eliminacji mistrzostw świata uplasuje się Anglia, bo na 4. miejscu. Jeśli chodzi o resztę, to 37. będą Węgrzy, 67. Albania, 157. Andora, i 210. San Marino.

Kolejne spotkania reprezentacja Polski zagra dopiero tuż przed Euro 2020. W meczach towarzyskich „Biało-Czerwoni” zmierzą z Rosją 1 czerwca oraz z Islandią 3 dni później.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł