Selekcjoner reprezentacji Anglii Gareth Southgate Żródło: ANDY RAIN/AFP/East News

Gareth Southgate chwali Polaków

1 Kwiecień 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Reprezentacja Anglii nie pozwoliła sobie w środę na stratę punktów w mecz z „Biało-Czerwonymi”. Gospodarze wygrali na Wembley 2:1, ale Gareth Southgate był pod wrażeniem postawy podopiecznych Paulo Sousy. Selekcjoner „Synów Albionu” pochwalił naszą kadrę za niektóre elementy, ale wyróżnił też szczególnie jednego zawodnika, którego grę nazwał „doskonałą”.

  • Reprezentacja Anglii pokonała wczoraj Polskę 2:1
  • Gareth Southgate na pomeczowej konferencji przyznał, że nie było to wcale łatwe spotkanie dla jego piłkarzy
  • Selekcjoner naszych rywali pochwalił naszych zawodników, ale zaimponował mu szczególnie Grzegorz Krychowiak

Tak jak można się było spodziewać, reprezentacja Anglii nie dała się pokonać i odniosła ważne zwycięstwo 2:1 w meczu z Polską. Brytyjczycy przez większą część meczu kontrolowali wydarzenia na boisku, a zwłaszcza w trakcie pierwszej połowy. „Biało-Czerwoni” tylko kilkukrotnie byli w stanie stworzyć jakieś zagrożenie pod bramką gospodarzy, ale w grze naszych piłkarzy można było dostrzec kilka pozytywów.

Takowe wyraźnie widział Gareth Southgate, który skomplementował postawę podopiecznych Paulo Sousy. Opiekun „Synów Albionu” na pomeczowej konferencji mówił m.in. o dobrze ustawionej defensywie naszego zespołu, wysokiej poprzeczce postawionej przez Polaków i doskonałej grze Grzegorza Krychowiaka.

Anglicy spodziewali się trudnej przeprawy

Z pewnością nie można powiedzieć, iż środowe starcie reprezentacji Anglii z Polską, było dla naszych rywali spacerkiem, ponieważ „Biało-Czerwoni” w przeciwieństwie do meczów z Włochami czy Holandią, nie było tylko tłem dla rywali.

- Nastawialiśmy się na ciężką przeprawę. Polska na bardzo dobrą drużynę – powiedział Gareth Southgate.

Paulo Sousa skomentował porażkę z AnglikamiPaulo Sousa skomentował porażkę z AnglikamiCzytaj dalej

Selekcjoner „Synów Albionu” pochwalił również naszą grę defensywną i podkreślił dobrą atmosferę bijącą od polskiego zespołu.

- Bardzo trudno było nam rozbić ciasną obronę Polski. Macie świetny klimat w zespole. Był to dla nas zdecydowanie najtrudniejszy mecz z ostatnich, które rozgrywaliśmy - ocenił 50-latek.

To jednak nie reprezentacja Polski, ale konkretny piłkarz zrobiły na vis as vis Paulo Sousy największe wrażenie.

Selekcjoner reprezentacji Polski zachwycony grą Grzegorza Krychowiaka

Gareth Southgate jeszcze raz zaznaczył, iż spodziewał się trudnego spotkania i można założyć, że to nie była kurtuazja z jego strony. Przede wszystkim Brytyjczyk docenił postawę naszego zespołu bez Roberta Lewandowskiego w składzie, a jego uwagę przykuł za to inny filar naszej kadry.

- Wiedzieliśmy, że Polacy postawią poprzeczkę wysoko. Nie było Roberta Lewandowskiego, ale to zespół z wieloma dobrymi piłkarzami. Zaimponował mi na przykład Grzegorz Krychowiak. Grał świetnie, był doskonały – ocenił występ pomocnika Lokomotiwu Moskwa, selekcjoner reprezentacji Anglii.

To nie był przypadek, że 31-latek zagrał wczoraj dobrze, o czym szczegółowo przeczytacie tutaj. Poprzednie mecze w wykonaniu „Krychy”, czyli starcia z Węgrami i Andorą dały nam przesłanki, co do jego rosnącej formy, a wczorajszy występ był tego wyraźnym dowodem. Oby dyspozycja jednego z kluczowych zawodników naszej kadry rosła dalej w tym tempie i utrzymała się do Euro 2020.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł