Swiatsportu.pl
Daniel Andre Tande upadek

TVP Sport - screen/YouTube

Daniel Andre Tande wkrótce opuści szpital

31 Marca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Daniel Andre Tande, który w ostatni czwartek zaliczył bardzo poważny upadek na słoweńskiej Letalnicy, opuścił oddział intensywnej terapii szpitala w Lublanie, o czym poinformowały norweskie media. W ciągu najbliższych dni mają zostać podjęte decyzje, o or

  • Daniel Andre Tande opuścił oddział intensywnej terapii szpitala w Lublanie

  • Skoczek aktualnie przebywa na oddziale urazowym

  • Dziś mają odbyć się pierwsze rozmowy na temat organizacji powrotu skoczka do Norwegii

Koszmarny upadek Daniela Andre Tandego, który możecie sobie przypomnieć tutaj, w zeszły czwartek zszokował świat skoków narciarskich. Zawodnik runął na bulę z dużej wysokości, ale na szczęście okazało się, że nie doznał tak poważnych obrażeń, jakie przewidywano.

Zawodnik jest bardzo poobijany i ma złamany obojczyk i przebite płuco, przez co wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej, z której wybudzono go wczoraj. Dziś skoczek opuścił już oddział intensywnej terapii i zamienił go na oddział urazowy. Tam spędzi najbliższe kilka dni, po czym zostanie przetransportowany z powrotem do kraju.

Daniel Andre Tande wybudzony ze śpiączki

Wczoraj przekazaliśmy Wam dobre wieści odnośnie stanu Daniela Andre Tandego, którego lekarze wybudzili ze śpiączki farmakologicznej. Zawodnik po przebudzeniu był w znakomitym humorze, co przekazał dyrektor norweskiej kadry.

- Pierwsze, co mówił, to "nie pozbędziecie się mnie tak łatwo” – powiedział Clas Brede Brathen w rozmowie z telewizją TV2.

To był przełomowy moment w leczeniu skoczka z Kraju Wikingów, dzięki czemu zyskaliśmy pewność, że Tande wraca do zdrowia, a jego kuracja przebiega zgodnie z planem. Dziś norweskie media poinformowały o kolejnych dobrych nowinach, jakimi było opuszczenie oddziału intensywnej terapii przez zawodnika oraz plany dotyczące jego powrotu do ojczyzny. To nie będzie takie łatwe do zrobienia, jakby się mogło wydawać.

Dziś lub jutro odbędą się rozmowy o powrocie Norwega do kraju

Powrót Daniela Andre Tandego do Norwegii musi być przeprowadzony w odpowiednim momencie i przy pomocy odpowiednich środków. Dlatego dziś, a najpóźniej jutro mają odbyć się rozmowy w tej sprawie. Jak przekazał dyrektor Clas Brede Braathen, będą w nich brali udział norwescy i słoweńscy lekarze oraz przedstawiciele firmy ubezpieczeniowej.

- Ciesząc się i otrzymując kolejne pozytywne wieści w sprawie Daniela, nie możemy zapominać o sile uderzenia, którego doświadczył. Uważamy na wszystko, co może zwiększyć stres, włącznie z podróżą do domu – powiedział dyrektor norweskiej kadry.

Przypomnijmy, że tegoroczne zmagania w Pucharze Świata wygrał rodak Tandego, czyli Halvor Egner Granerud. Drugi był Markus Eisenbichler, a na trzecim miejscu uplasował się Kamil Stoch. Norwegowie wygrali również zmagania w Pucharze Narodów, przed Polakami i Niemcami.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Aleksy KiełbasaAutor

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: aleksy.kielbasa@iberion.pl

Podobne artykuły

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich

Skoki narciarskie

TVP pozyskała licencję do skoków narciarskich. To było jedyne możliwe rozwiązanie

Czytaj więcej >

Skoki narciarskie

Nowe informacje ws. stanu zdrowia Klemensa Murańki.

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski w skokach narciarskich

Skoki narciarskie

PŚ w Niżnym Tagile: Reprezentacja Polski może mieć problem z wylotem z Rosji

Czytaj więcej >
Halvor Egner Granerud

Skoki narciarskie

PŚ w Niżnym Tagile. Wygrana Halvora Egnera Graneruda, duży awans Piotra Żyły

Czytaj więcej >
Pilne skoki narciarskie

Skoki narciarskie

PŚ w Niżnym Tagile. Słabe skoki Polaków. Tylko dwóch Biało-Czerwonych w finale

Czytaj więcej >
Markus Eisenbichler

Skoki narciarskie

PŚ w Niżnym Tagile. Markus Eisenbichler wygrywa kwalifikacje. Pięciu Polaków w konkursie

Czytaj więcej >