TVP Sport - screen/YouTube
  • Reprezentacje nie dały rady wczoraj Anglikom na Wembley

• Mimo to Kamil Glik czuł jednak wsparcie ze strony polskich fanów

• Obrońca, który pełnił wczoraj funkcję kapitana naszej kadry, postanowił podziękować kibicom za doping

„Biało-Czerwoni” musieli wczoraj uznać wyższość Anglików. „Synowie Albionu” pokonali naszą reprezentację 2:1. Polacy pozostawili po sobie nie najgorsze wrażenie, ale oczywiście o pozytywnych osądach nie może być mowy, pochwalić można jedynie niektóre aspekty, w których widać pewną poprawę.

Mimo porażki nasi piłkarze czuli duże wsparcie z kraju. Kamil Glik, który zastępował wczoraj Roberta Lewandowskiego w funkcji kapitana reprezentacji Polski, podziękował nawet kibicom za doping i zagrzewanie do boju.

Reprezentacja Polski przegrała z Anglią. Nasi walczyli dzielnie

Nie ma wytłumaczenia dla żadnej porażki (no, chyba że jest ona wynikiem wielu błędów sędziego), ale wczorajsze spotkanie w wykonaniu piłkarzy napawa pewnym optymizmem. Wreszcie zobaczyliśmy reprezentację Polski na tle silnego rywala, która się nie boi zaatakować, która walczy, a jej zawodnicy nie spuszczają głowy po pierwszym straconym golu, tylko podejmują rękawice.

Mało tego. Wczoraj dosyć intensywnie pachniało remisem. „Biało-Czerwoni” wyraźnie poprawili grę po przerwie i w 58. minucie dzięki sprytowi Jakuba Modera, który wyłuskał piłkę wykorzystując błąd Bena Chilwella, a następnie rozegrał dwójkową akcję z Arkadiuszem Milikem, zdobyli gola. Wynik 1:1 utrzymywał się dosyć długo, co rozbudziło nadzieję wśród kibiców. Niestety, na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry, gospodarze zapewnili sobie zwycięstwo po trafieniu Harry'ego Maguire'a.

Jak widać po wpisie Kamila Glika, który postanowił podziękować fanon za wsparcie, polscy piłkarze najwyraźniej odczuli pozytywną energię, jaka płynęła do nich znad Wisły. Nasz obrońca zdradził to w swoim wpisie, opublikowanym na Facebooku.

Kamil Glik dziękuje kibicom za wsparcie

Oczywiście wczorajszy mecz Polaków z Anglią na Wembley odbył się bez udziału publiczności, choć według zapowiedzi premiera Wielkiej Brytanii, fani już niedługo powinni zostać wpuszczeni na trybuny. Boris Johnson mówił o takiej możliwości w połowie maja.

Pomimo pustego stadionu, piłkarze naszej kadry czuli wsparcie polskich kibiców, za które Kamil Glik podziękował im na swoim Facebooku.

- Dziękujemy za ciepłe słowa, jesteście z nami, to widać, słychać i czuć  - napisał 82-krotny reprezentant Polski i kapitan we wczorajszym starciu.

Rewanżowe starcie reprezentacji Polski z „Synami Albionu” zaplanowane jest na 8 września. Miejmy nadzieję, że stadionu w naszym kraju do tej pory zostaną otwarte i kibice będą mogli wspierać „Biało-Czerwonych” z poziomu trybun, niezależnie od tego, czy będzie to PGE Narodowy, czy inny obiekt.