Robert Lewandowski w reprezentacji Polski Żródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polacy zanotowali spadek w najnowszym rankingu FIFA

7 Kwiecień 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Reprezentacja Polski zanotowała spadek po marcowych meczach w eliminacjach mistrzostw świata. Podopieczni Paulo Sousy w trzech spotkaniach zdobyli łącznie 4 punkty, co było rezultatem poniżej tego, który zaplanowali sobie piłkarze i sztab. W najnowszym notowaniu FIFA „Biało-Czerwoni” wypadli z czołowej dwudziestki i plasują się na 21. miejscu.

  • Reprezentacja Polski zanotowała spadek w najnowszym rankingu FIFA
  • Polacy zajmują dopiero 21. pozycję
  • Nasi piłkarze zanotowali spadek o dwie lokaty, ale nadal są przed większością rywali z grupy eliminacji MŚ

Reprezentacja Polski w marcu rozegrała trzy spotkania eliminacji mistrzostw świata. Nasi piłkarze zakładali, że uda im się zdobyć w tych meczach sześć punktów, ale ostatecznie skończyło się na czterech.

Tylko jedno zwycięstwo oraz remis musiały sprawić, iż „Biało-Czerwoni” zanotują spadek w najnowszym notowaniu FIFA. Polacy wypadli z czołowej dwudziestki rankingu, ale są drugim najwyżej notowanym zespołem swojej grupy eliminacyjnej.

Spadek reprezentacji Polski w rankingu FIFA

Nasi piłkarze znaleźli się w najświeższym rankingu FIFA na 21. miejscu. W porównaniu, w którym reprezentacja Polski zajmowała 19. lokatę, jest to spadek od dwie pozycje i patrząc na rezultaty, nie można było się spodziewać, że będzie inaczej. Podopiecznych Paulo Sousy wyprzedziły reprezentacje Stanów Zjednoczonych oraz Szwecji.

Jakub Błaszczykowski kolejny raz pożyczył pieniądze Wiśle KrakówJakub Błaszczykowski kolejny raz pożyczył pieniądze Wiśle KrakówCzytaj dalej

„Biało-Czerwoni” najpierw po ciężkim boju zremisowali z Węgrami 3:3, następnie wygrali z Andorą 3:0 oraz przegrali z Anglią 1:2. Z zaplanowanych sześciu punktów udało się uzbierać tylko cztery, co też niestety skomplikowało naszą sytuację odnośnie awansu, bowiem zajmujemy na razie dopiero 4. miejsce w grupie.

Przed nami są Anglia z kompletem dziewięciu punktów oraz Węgry z siedmioma „oczkami” i Albania z sześcioma. Bezpośrednią promocję na mundial w 2022 roku uzyska tylko zwycięzca grupy, a drugi zespół weźmie udział w barażach.

Jakie pozycje zajmują nasi grupowi rywale?

Jeśli chodzi o naszych przeciwników w fazie grupowej na Euro 2020, to najwyżej klasyfikowani są Hiszpanie, bo na 6. miejscu. Szwedzi zajęli na 17. lokatę, a Słowacja 36. pozycję.

Najwyżej z naszych grupowych konkurentów z eliminacji mistrzostw świata uplasowała się Anglia, bo na 4. miejscu. Jeśli chodzi o resztę, to 37. są Węgrzy, 67. Albania, 157. Andora, i 210. San Marino.

W zestawieniu prowadzi Belgia, przed Francją i Brazylią. Pierwszą dziesiątkę rankingu zamykają Duńczycy.

Na kolejne spotkania reprezentacji Polski musimy poczekać do czerwca. Wówczas przed rozpoczęciem mistrzostw Europy nasi piłkarze zmierzą się z Rosją oraz Islandią. Turniej rozpocznie się 11 czerwca, a trzy dni później naszym pierwszym rywalem będzie Słowacja. Następnie Polacy zagrają 19 czerwca z Hiszpanią oraz 23 czerwca ze Szwecją.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł