Swiatsportu.pl
Piłkarze Derby

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Derby County spadnie z ligi? Władze ligi chcą surowej kary

11 Maja 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Piłkarze Derby County w sobotę cieszyli się z wywalczonego utrzymania na poziomie Championship. Gola na wagę punktu dającego grę w przyszłym sezonie na zapleczu Premier League podopieczni Wayne'a Rooneya zdobyli dopiero w ostatnich minutach meczu. Okazuje się, że "Barany" i tak mogą spaść, a wszystko przez złamanie finansowego fair-play.

  • Piłkarze reprezentacji Polski Kamil Jóźwiak i Krystian Bielik przyszły sezon mogą rozpocząć na trzecim poziomie rozgrywkowym w Anglii

  • Klub Polaków Derby County może zostać ukarany za złamanie przepisów finansowego fair-play

  • W klubie robią wszystko, aby nałożone kary obowiązywały od przyszłego sezonu

Piłkarze Derby County zaliczyli najgorszy sezon w XXI wieku. Podopieczni Wayne'a Rooneya zajęli 21. miejsce, czyli ostatnie dające utrzymanie w Championship. O swój ligowy byt na zapleczu Premier Legaue musieli walczyć do ostatniej kolejki.

W niej mierzyli się z innym kandydatem do spadku Sheffield Wednesday. Drużyna Rooneya jeszcze w 78. minucie przegrywała 2:3 i w wirtualnej tabeli znajdowała się w strefie spadkowej. Gola na wagę pozostania w Championship strzelił z rzutu karnego Martyn Waghorn.

Piłkarze Derby mogą spaść z Championschip

Dopiero na ostatnie pięć minut tego spotkania na boisko wszedł Kamil Jóźwiak. W meczu nie wystąpił drugi z Polaków w zespole Derby - Krystian Bielik, który od stycznia leczy zerwane więzadła krzyżowe w kolanie.

"Zwycięski" remis Derby spowodował, że do Ligue One, trzeciej klasy rozgrywkowej w Anglii spadło właśnie Sheffield, a także Rotheram i Wycombe. Jednak zestaw spadkowiczów może jeszcze ulec zmianie.

Wszystko przez postępowanie, jakie władze ligi angielskiej prowadzą przeciwko zespołowi Derby. Klub miał naruszyć zasady finansowego fair-play, za co EFL chce go ukarać grzywną lub odjęciem trzech punktów.

O całej sprawie informuje brytyjski "Daily Mail". Dziennik nie podaje informacji, w którym sezonie miałaby obowiązywać kara. Jeżeli jeszcze w tym, to Derby zajmie miejsce w strefie spadkowej, a w Championship pozostanie drużyna Wycombe.

Władze Ligi prowadzą postępowanie przeciwko Derby

Każdy klub ma obowiązek wysyłania sprawozdań finansowych za trzy poprzednie lata, a strata nie może być większa niż 30 milionów funtów. Derby problem ze spełnieniem wymogów finansowego fair-play miał już w ubiegłym roku.

Wtedy władze ligi chciały odjąć klubowi aż 21 punktów. Klub wygenerował ogromne straty, które zniwelował, sprzedając stadion swojemu właścicielowi i ostatecznie Derby zostały oczyszczone z zarzutów i przystąpiły do rozgrywek bez ujemnych punktów.

"Daily Mail" informuje, że władze klubu robią wszystko, żeby jak najbardziej opóźnić w czasie wydanie wyroku. Za podobne wykroczenia władze ligi odjęły sześć punktów Sheffield Wednesday.

Do tego kwestia finansowego fair-play może wpłynąć na plany sprzedaży klubu. W kwietniu Derby poinformowało, że na ostatniej prostej jest zakup drużyny przez hiszpańskiego biznesmena Erika Alonso, ale do tej pory transakcji nie sfinalizowano.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

Holandia Ukraina Euro 2020

Piłka nożna

Holandia w dramatycznych okolicznościach wygrywa z Ukrainą, a Austria pokonuje Macedonię Płn.

Czytaj więcej >
Wojciech Kowalczyk

Piłka nożna

Wojciech Kowalczyk nazwał na antenie Roberta Lewandowskiego c***ą (WIDEO)

Czytaj więcej >
Hiszpania Polska Euro 2020

Piłka nożna

Reprezentacja Hiszpanii - wszystko co należy wiedzieć przed meczem z Polską

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski

Piłka nożna

Robert Lewandowski zmiażdżony przez portal goal.com. Jego bilans "jest żałosny"

Czytaj więcej >
Reprezentacja Niemiec

Piłka nożna

Wielki mecz w Monachium. Niemcy wysoko wygrywają z Portugalią

Czytaj więcej >
Skład Polaków Polska Hiszpania

Piłka nożna

Znamy skład Polaków na mecz z Hiszpanią. Paulo Sousa znów zaskoczył

Czytaj więcej >