Robert Lewandowski gol z Węgrami Żródło: TVP Sport - screen/YouTube

Djibril Cisse zachwycony golem Lewandowskiego

26 Marzec 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Robert Lewandowski, choć zanotował wczoraj przeciętny występ, to w najważniejszym momencie dał pokaz swoich umiejętności, które zapewniły punkt naszej reprezentacji w rywalizacji z Węgrami. Kapitan „Biało-czerwonych” popisał się znakomitym strzałem, który wzbudził podziw obserwatorów. Uderzeniem Polaka zachwycony był Djibril Cisse, były kultowy piłkarz m.in. Liverpoolu.

  • Robert Lewandowski popisał się wczoraj wspaniałym uderzeniem w meczu z Węgrami
  • Trafienie kapitana naszej reprezentacji zostało docenione przez uznanych ekspertów
  • Jednym z nich był Djibril Cisse, który powiedział m.in. że uwielbia grę Polaka

Mecz eliminacji mistrzostw świata pomiędzy reprezentacją Węgier a kadrą Polski, okazał się bardzo ciekawym widowiskiem, zwłaszcza w drugiej połowie, kiedy padły cztery bramki. Autorem trafienia ustalającego wynik na 3:3 był Robert Lewandowski, który popisał się silnym strzałem lewą nogą, skierowanym tuż pod poprzeczkę.

Z podziwu postawy naszego kapitana i oczywiście samego trafienia, nie mógł wyjść Djibril Cisse, były napastnik reprezentacji Francji i m.in. Liverpoolu oraz Olympique'u Marsylia. Francuz podkreślił, że „uwielbia grę Polaka na małej przestrzeni”, a uderzenie było „perfekcyjne”.

Bezbarwny występ okraszony pięknym golem

Robert Lewandowski we wczorajszym meczu z Węgrami nie miał łatwo. Rywale jak zwykle umiejętnie kryli najlepszego piłkarza świata, bardzo szybko doskakując do „Lewego”, kiedy ten tylko otrzymywał piłkę. Polak był ostro traktowany, choć zgodnie z przepisami.

Polacy tracą punkty na Węgrzech. Fatalna gra reprezentacji w defensywiePolacy tracą punkty na Węgrzech. Fatalna gra reprezentacji w defensywieCzytaj dalej

Nasz kapitan próbował być aktywny, cofał się po piłki, ale niestety niewiele z tego wynikało, o czym szerzej pisaliśmy dla Was tutaj. Brakowało wsparcia kolegów i sytuacji bramkowych, ale w odpowiednim momencie nastąpiło „przebudzenie mocy” naszego napastnika.

W 83. minucie spotkania na prawym skrzydle dwójkową akcję przeprowadzili Kamil Jóźwiak z Bartoszem Bereszyńskim. Ten drugi dokładnie zacentrował w pole karne, a tam Lewandowski odpowiednio przyjął piłkę i bardzo silnym strzałem lewą nogą nie dał szans Peterowi Gulacsiemu.

To właśnie nad tą bramką w studiu „L' Equpie” rozpływał się Djibril Cisse.

Były piłkarz Liverpoolu pod zachwytem gola Roberta Lewandowskiego

Djibril Cisse był znakomitym napastnikiem, który w swojej karierze grał w kilku znaczących klubach. Największym z nich był Liverpool, z którym Francuz sięgnął po Ligę Mistrzów, pewnie wykonując swój rzut karny w serii „jedenastek”, podczas której Jerzy Dudek wykonał legendarny „Dudek Dance”. Były piłkarz nie krył zachwytów nad wczorajszym trafieniem Roberta Lewandowskiego.

- Środek boiska był tam dobrze obstawiony. Blisko niego było co najmniej dwóch obrońców, ale przyjęcie i kontrola w tej akcji była znakomita. Do Roberta zbliżało się w sumie pięciu zawodników, którzy zapewne myśleli, że będzie uderzał z prawej nogi, ale zaskoczył ich. Przełożył sobie piłkę na lewą i uderzył perfekcyjnie – zachwycał się postawą naszego kapitana były reprezentant Francji.

Cisse przyznał, że jest wielki fanem sposobu gry Roberta Lewandowskiego, co dało się zobaczyć właśnie przy okazji tego trafienia.

- Uwielbiam jego poruszanie się na boisku na małych przestrzeniach. Oddał strzał z lewej nogi, i to w dalszy róg bramki! A jeszcze wszystko zostało wykonane na odpowiedniej szybkości – zakończył były piłkarz.

Źródło: L'Equipe

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł