Swiatsportu.pl
Sąd

screen - youtube.com/Polsat Sport

Mariusz P. oskarżony o przestępstwo. Usłyszał zarzuty

23 Marca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Sąd rejonowy w Wadowicach rozpoczął postępowanie w sprawie słynnego zawodnika MMA i byłego mistrza świata strong man Mariusza P. Sportowiec oskarżony jest o przywłaszczenie cudzego mienia ruchomego. Popularny zawodnik wraz z grupą kilku osób miał wejść na

  • Poartal Money.pl podał informację, że Sąd rejonowy w Wadowicach rozpoczął postępowanie w sprawie zawodnika MMA Mariusza P.

  • Słynny sportowiec oskarżony jest podobno o przywłaszczenie cudzego mienia

  • Mariusz P. nie chce na razie komentować sprawy

Sąd rejonowy w Wadowicach rozpoczął postępowanie, w którym oskarżony jest Mariusz P., słynny zawodnik MMA. Sportowiec oskarżony jest o przywłaszczenie cudzego mienia. W 2018 roku miał dopuścić się wejścia na teren jednego z hosteli, zajęcia pokoi i zabrania ruchomości należących do właściciela obiektu.

Sąd rozpoczął postępowanie w sprawie Mariusza P.

Portal Money.pl opublikował we wtorek informacje, które zaskoczyły sympatyków sportu w Polsce. Jak ustalili dziennikarze, Sąd rejonowy w Wadowicach rozpoczął postępowanie, w którym oskarżony został Mariusz P., gwiazda MMA oraz były mistrz świata strong man.

Sprawa dotyczy sytuacji z 2018 roku. Oskarżony wraz z grupą osób miał wówczas wejść na teren hostelu w Andrychowie, rozwiercić zamki, zająć część pomieszczeń i wynosić znajdujące się tam ruchomości. Prokuratura umarzała wcześniej postępowanie, jednak Sąd uchylił tę decyzję.

W roli oskarżyciela postanowił wystąpić osobiście współwłaściciel hostelu. Miał on do tego prawo z uwagi na decyzję sądu uchylił decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa. Postępowanie ma zatem charakter subsydiarny, a więc w roli oskarżyciela występuje pokrzywdzony.

Dziennikarze Money.pl skontaktowali się z Mariuszem P., aby uzyskać jego komentarz w sprawie. Sportowiec uważa podobno, ze miał prawo do zajęcia lokali oraz znajdujących się tam ruchomości, gdyż był współwłaścicielem hostelu. Stanowczo stwierdził jednak, że nie życzy sobie pytań i telefonów o tę sprawę. Zastrzegł także, że nie zgadza się na publikację swoich danych personalnych. 

Za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do nawet pięciu lat. Pozostaje czekać na dalszy rozwój postępowania i oficjalny komentarz samego zainteresowanego.

Zaskakujące oskarżenia pod adresem Mariusza P.

Mariusz P. to jedna z najpopularniejszych osób polskiego sportu w XX1 wieku. Popularność zyskał w zawodach strong man, w których odnosił też wielkie sukcesy. Jest wielokrotnym mistrzem Polski, a także mistrzem świata. P. przez lata nie miał sobie równych i zyskał przydomek "Dominator".

Po zakończeniu przygody z zawodami siłaczy rozpoczął występy w MMA. Związał się z federacją KSW, której jest największą gwiazdą już od kilku lat. W miniony weekend Mariusz P. wziął udział w kolejnej gali tej organizacji i odniósł pierwsze zwycięstwo od listopada 2019 roku. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Oficjalnie: igrzyska olimpijskie bez kibiców spoza Japonii. Zapadła ostateczna decyzja

  • Reprezentacja Polski w pełnym składzie na mecz z Anglią na Wembley. Mamy potwierdzenie ze strony PZPN

  • Jacek Magiera szczerze o rozstaniu z reprezentacją Polski U-19

Mateusz DziubińskiAutor

Ekspert ds. lig europejskich i historii futbolu. Znawca i miłośnik NBA oraz NHL i tenisa. Student europeistyki i filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

FAME MMA 12 Piotr "Bestia" Piechowiak Krzysztof Radzikowski

Sporty walki

FAME MMA 12: "Bestia" zmiażdżył Radzikowskiego

Czytaj więcej >
FAME MMA 12 Krystian “Krycha” Wilczak  Maciej “Szewcu” Szewczy

Sporty walki

FAME MMA 12: Niesamowita walka "Krychy" i "Szewcu". Musieli decydować sędziowie

Czytaj więcej >
FAME MMA 12 Kamila Wybrańczyk Anna Andrzejewska

Sporty walki

FAME MMA 12: Wielkie kontrowersje w starciu pań. Wybrańczyk przegrała z Andrzejewską

Czytaj więcej >
FAME MMA 12 Patryk "Ryba" Karaś Kornel "Koro" Regel

Sporty walki

FAME MMA 12. "Koro" pokonał "Rybę" po fenomenalnej walce

Czytaj więcej >
FAME MMA 12 Kaczmarski Wieliczko

Sporty walki

FAME MMA 12. Wieliczko rozprawił się z Kaczmarskim. "Dragon" tłem dla "Pitbulla"

Czytaj więcej >
Polsat KSW Viaplay

Sporty walki

Polsat nie pokaże więcej KSW. Rewolucja w MMA

Czytaj więcej >