Swiatsportu.pl > Sporty walki > Mariusz P. oskarżony o przestępstwo. Usłyszał zarzuty
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:33

Mariusz P. oskarżony o przestępstwo. Usłyszał zarzuty

Sąd
screen - youtube.com/Polsat Sport
  • Poartal Money.pl podał informację, że Sąd rejonowy w Wadowicach rozpoczął postępowanie w sprawie zawodnika MMA Mariusza P.

  • Słynny sportowiec oskarżony jest podobno o przywłaszczenie cudzego mienia

  • Mariusz P. nie chce na razie komentować sprawy

Sąd rejonowy w Wadowicach rozpoczął postępowanie, w którym oskarżony jest Mariusz P., słynny zawodnik MMA. Sportowiec oskarżony jest o przywłaszczenie cudzego mienia. W 2018 roku miał dopuścić się wejścia na teren jednego z hosteli, zajęcia pokoi i zabrania ruchomości należących do właściciela obiektu.

Sąd rozpoczął postępowanie w sprawie Mariusza P.

Portal Money.pl opublikował we wtorek informacje, które zaskoczyły sympatyków sportu w Polsce. Jak ustalili dziennikarze, Sąd rejonowy w Wadowicach rozpoczął postępowanie, w którym oskarżony został Mariusz P., gwiazda MMA oraz były mistrz świata strong man.

Sprawa dotyczy sytuacji z 2018 roku. Oskarżony wraz z grupą osób miał wówczas wejść na teren hostelu w Andrychowie, rozwiercić zamki, zająć część pomieszczeń i wynosić znajdujące się tam ruchomości. Prokuratura umarzała wcześniej postępowanie, jednak Sąd uchylił tę decyzję.

W roli oskarżyciela postanowił wystąpić osobiście współwłaściciel hostelu. Miał on do tego prawo z uwagi na decyzję sądu uchylił decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa. Postępowanie ma zatem charakter subsydiarny, a więc w roli oskarżyciela występuje pokrzywdzony.

Dziennikarze Money.pl skontaktowali się z Mariuszem P., aby uzyskać jego komentarz w sprawie. Sportowiec uważa podobno, ze miał prawo do zajęcia lokali oraz znajdujących się tam ruchomości, gdyż był współwłaścicielem hostelu. Stanowczo stwierdził jednak, że nie życzy sobie pytań i telefonów o tę sprawę. Zastrzegł także, że nie zgadza się na publikację swoich danych personalnych. 

Za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do nawet pięciu lat. Pozostaje czekać na dalszy rozwój postępowania i oficjalny komentarz samego zainteresowanego.

Zaskakujące oskarżenia pod adresem Mariusza P.

Mariusz P. to jedna z najpopularniejszych osób polskiego sportu w XX1 wieku. Popularność zyskał w zawodach strong man, w których odnosił też wielkie sukcesy. Jest wielokrotnym mistrzem Polski, a także mistrzem świata. P. przez lata nie miał sobie równych i zyskał przydomek "Dominator".

Po zakończeniu przygody z zawodami siłaczy rozpoczął występy w MMA. Związał się z federacją KSW, której jest największą gwiazdą już od kilku lat. W miniony weekend Mariusz P. wziął udział w kolejnej gali tej organizacji i odniósł pierwsze zwycięstwo od listopada 2019 roku. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane