Swiatsportu.pl > Tenis > Marcin Matkowski wypowiedział się o Mattek-Sands. Ocenił również jakie są szanse na "polski" finał
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:38

Marcin Matkowski wypowiedział się o Mattek-Sands. Ocenił również jakie są szanse na "polski" finał

Iga Świątek French Open
Aurelien Morissard/Xinhua News/East News

Iga Świątek i Magda Linette powalczą dziś o finał deblowego French Open. Jeśli zarówno Świątek jak i Linette wygrają swoje mecze, to dojdzie do prawdziwie historycznego wydarzenia, czyli "polskiego" finału turnieju Wielkiego Szlema. Legendarny polski deblista Marcin Matkowski powiedział, jakie są na to szanse i opisał nieprzeciętne umiejętności Bethanie Mattek-Sands.

  • Iga Świątek i Magda Linette powalczą dziś o finał deblowego French Open

  • Nasz były znakomity deblista Marcin Matkowski ocenił, jakie są szanse na "polski" finał

  • Polak przyznał, że Bethanie Mattek-Sands to znakomita deblistka: "Mężczyźni mają z nią problem"

Już dziś Iga Świątek i Magda Linette mają szansę zapisać piękną kartę w historii polskiego tenisa. Obie nasze zawodniczki w parach odpowiednio z Bethanie Mattek-Sands oraz Bernardą Perą mogą awansować do finału French Open. To byłby pierwszy przypadek, kiedy dwie zawodniczki z naszego kraju spotkałyby się w finale turnieju Wielkiego Szlema po przeciwległych stronach siatki.

Jako pierwsza na kort wyjdzie dziś Magda Linette z Bernardą Perą, a dopiero półtorej godziny później rozpocznie się spotkanie Igi Świątek i Bethanie Mattek-Sands. Nasz były znakomity deblista Marcin Matkowski wypowiedział się w rozmowie z portalem sport.pl, jak duże szanse są na polski finał oraz opowiedział o wielkich umiejętnościach amerykańskiej partnerki Świątek.

"Mężczyźni mieli problemy, żeby przeciw niej zdobywać punkty"

Marcin Matkowski to był znakomity polski deblista. W rankingu gry podwójnej najwyżej klasyfikowany był na 7. miejscu. Podczas turniejów wielkoszlemowych w parze z Mariuszem Fyrstenbergiem wielokrotnie docierał do ćwierćfinałów, półfinałów, a nawet finału US Open w 2011 roku.

Polak przypomniał, że miał okazję występować przeciwko Bethanie Mattek-Sands, która jest partnerką Igi Światek w trakcie trwającego French Open. Nasz były reprezentant powiedział, że Amerykanka w deblu prezentuje znakomite umiejętności i ma wielkie doświadczenie.

- Miałem okazję rywalizować z Mattek-Sands i muszę powiedzieć, że mężczyźni mieli problemy, żeby przeciw niej zdobywać punkty. To bardzo utytułowana zawodniczka, mistrzyni olimpijska z Rio w mikście, była numer 1 rankingu deblowego. Widać, że z Igą one się bardzo dobrze uzupełniają - zauważył Matkowski.

Ekspert podkreślił, że to Amerykanka przez swoje doświadczenie dowodzi na korcie i proponuje konkretne warianty zagrań. Ale według Matkowskiego to właśnie dzięki Świątek, która ma wielkie umiejętności, Mattek-Sands gra swój najlepszy tenis i dlatego obie zawodniczki tworzą tak zgrany duet.

Iga Świątek faworytką do gry w finale. "Magda ma gorzej"

Marcin Matkowski w wywiadzie dla serwisu sport.pl przyznał, że Magda Linette ma dużo trudniejsze zadanie w kwestii awansu do finału deblowego French Open, niż Iga Świątek.

- Znów muszę powiedzieć, że Magda ma gorzej. Ona i Pera zmierzą się z trudniejszym duetem. Czeszki Krejcikova i Siniakova są mocniejsze niż duet Begu/Podoroska - stwierdził nasz był tenisista.

Czeska para rozstawiona jest w tym turnieju z numerem 2, a Linette i Pera w ogóle nie zostały rozstawione. To tylko dowodzi, jak ciężka przeprawa czeka Polkę i Amerykankę. Wydaje się, że odrobinę prościej powinny mieć Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands. Matkowski mimo wielkiego wyzwania Linette i Pery wierzy w "polski" finał.

- Mam nadzieję, że będzie polski finał. To jak najbardziej możliwe - zaznaczył ekspert.

Mecz Magdy Linette i Berneardo Pery z Barborą Krejcikovą i Kateriną Siniakovą rozpocznie się o 13:00. Dokładnie półtorej godziny później, czyli po 14:30 powinno wystartować spotkanie Igi Świątek i Bethanie Mattek-Sands z Iriną Begu i Nadią Podoroską. Obie potyczki będzie można zobaczyć na kanałach Eurosportu oraz w Eurosport Playerze.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane