Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Jakub Świerczok pobije rekord transferowy. Jest decyzja
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 08:00

Jakub Świerczok pobije rekord transferowy. Jest decyzja

ANDRZEJ IWANCZUKREPORTERswr
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jakub Świerczok dzięki dobrej grze w barwach Piasta Gliwice zapracował na powołanie do reprezentacji Polski i wyjazd na Euro 2020. Teraz dowiedzieliśmy się, że napastnik latem definitywnie zmieni klub. Portal “Weszło.com” podał, że 28-latek zostanie wykupiony z Łudogorca Razgrad przez Piast Gliwice. Gliwiczanie pobiją tym samym swój rekord transferowy.

  • Jakub Świerczok po udanym sezonie w Piaście Gliwice zapracował na transfer

  • Napastnik jest wypożyczony do polskiego klubu z Łudogorca Razgrad

  • Gliwiczanie zdecydowali się wykupić 28-latka za rekordową kwotę

Jakub Świerczok zmieni latem klub. Reprezentant Polski zostanie najprawdopodobniej wykupiony przez Piast Gliwice z Łudogorca Razgrad. Napastnik pobije rekord transferowy klubu.

Jakub Świerczok pobije rekord transferowy

Jakub Świerczok ma za sobą bardzo udany sezon na boiskach polskiej Ekstraklasy. Występujący na wypożyczeniu w barwach Piasta Gliwice napastnik, w minionym sezonie zdobył 15 goli i zanotował trzy asysty. Dobra gra zaowocowała powołaniem do reprezentacji Polski.

28-latek znalazł się gronie piłkarzy powołanych przez selekcjonera Paulo Sousę na mistrzostwa Europy. Świerczokowi udało się nawet strzelić gola w towarzyskim meczu z Rosją, który Polska zremisowała 1:1 (więcej TUTAJ). 

Choć zawodnik skupia się na przygotowaniach do turnieju, wiele dzieje się także w jego życiu poza kadrą. Portal “Weszło.com” podaje, że napastnik latem zmieni klub. Świerczok ma zostać wykupiony przez Piast Gliwice z Łudogorca Razgrad.

Napastnik w polskim klubie przebywał na zasadzie wypożyczenia. W umowie między klubami zawarto klauzulę wykupu, z  której Piast może skorzystać do 15 czerwca. W takim wypadku za zawodnika trzeba zapłacić jednak aż milion euro!

Piast Gliwice wyda na Świerczoka rekordową sumę

Dla klubów Ekstraklasy jest to kwota gigantyczna i długo nie było wiadomo, czy Piast Gliwice zdecyduje się na transfer Świerczoka. “Weszło.com” przekonuje, że teraz jest to jednak już tylko formalność. Klub wyłoży na napastnika milion euro i tym samym pobije swój rekord transferowy.

- Piast Gliwice podjął decyzję o aktywacji klauzuli wykupu Jakuba Świerczoka z Łudogorca Razgrad i rozpoczął procedury transferowe, wynikające z zapisów w umowie między klubami. - przekazał klub w komunikacie na Twitterze. 

Jakub Świerczok przed występami w Piaście Gliwice grał także w Polonii Bytom, 1. FC Kaiserslautern, Zawiszy Bydgoszcz, GKS Tychy i Zagłębie Lubin. Do Łudogorca Razgrad trafił w 2018 roku. Dla klubu tego rozegrał 59 meczów i strzelił 24 bramki. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane