Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Anglicy wyśmiewają grę reprezentacji Polski: "Cokolwiek, cokolwiek, Lewandowski"
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 16.06.2022 02:02

Anglicy wyśmiewają grę reprezentacji Polski: "Cokolwiek, cokolwiek, Lewandowski"

Robert Lewandowski w barwach reprezentacji Polski
Beata Zawadzka/East News

Reprezentacja Polski w wielkich bólach zremisowała wczoraj z Islandią. Niewiele brakowało, a nasi piłkarze przegraliby to spotkanie. Kibice przed Euro 2020 mogą być poważnie zaniepokojeni grą "Biało-Czerwonych". Postawa naszych zawodników stała się przedmiotem drwin Anglików, którzy zwracają również uwagę na styl, jaki chce w Polakach zaszczepić Paulo Sousa.

  • Polscy piłkarze stali się obiektem drwin Anglików

  • Gra naszej kadry na Wyspach wywołuje salwy śmiechu

  • "Mają wyjątkowy styl taktyczny" - szydzi jeden z tamtejszych bukmacherów

Wczorajsze spotkanie reprezentacji Polski z Islandią obfitowało co prawda w cztery bramki, ale aż dwie z nich zdobyli rywale. Mecz zakończył się remisem 2:2 i polscy kibice po jego zakończeniu mogli mieć mocno zniesmaczone miny.

Podopieczni Paulo Sousy w żadnym elemencie nie dali podstaw do tego, by myśleć, że na Euro 2020 mogą powalczyć o dobry wynik. Ich gra była wolna, momentami nieporadna, a jeśli chodzi o składne akcje, to takowe można by policzyć na palcach jednej ręki. Dlatego postawa "Biało-Czerwonych" stała się przedmiotem drwin wśród Anglików.

Angielski bukmacher wyśmiewa grę reprezentacji Polski

Rozpoczynające się w piątek Euro 2020 to wielka gratka dla wszystkich bukmacherów. Jeden z angielskich zakładów bukmacherskich "10bet" przygotował w związku ze startem turnieju serię wpisów opisujących grę poszczególnych reprezentacji.

Rzecz jasna w tym gronie znalazła się wzmianka o reprezentacji Polski. Niestety, ale Anglicy nie tylko wystawili "Biało-Czerwonym" negatywną opinię, a wręcz wyśmiali ich sposób gry i zamysł taktyczny.

- Reprezentacja Polski w 10 słowach. Znana z gry w wyjątkowym systemie taktycznym - cokolwiek - cokolwiek - Lewandowski - pisze angielski bukmacher na swoim twitterowym koncie.

We wpisie nawiązano także do tego, że Paulo Sousa chce, aby jego zawodnicy wykorzystywali większą liczbę podań, co jest charakterystyczne dla zespołów z Półwyspu Iberyjskiego. Tak krytyczne słowa ze strony angielskiego bukmachera wywołały reakcję kibiców reprezentacji Polski, ale niektórzy zrozumieli, o co w tym chodzi.

Kibice stanęli w obronie "Biało-Czerwonych"

"10bet" szydzi nie tylko z reprezentacji Polski, ale z przymrużeniem oka opisuje także sytuację innych zespołów. Te wpisy mają na celu wzbudzić zainteresowanie potencjalnych graczy, a przy okazji również wszystkim bawić.

Przykładowo o potencjale reprezentacji Francji ten sam bukmacher pisał tak:

- Nawet ich ławka rezerwowych może wygrać. Nie piłkarze, tylko mebel - mając rzecz jasna na myśli to, że "Le Blues" mają tak mocną kadrę.

Mimo to niektórych Polaków oburzyło to, iż o innych piłkarzach naszej kadry lub ich zagraniach napisano "cokolwiek", skoro mamy w swoim składzie przedstawicieli najsilniejszych lig świata. Anglicy zapewne chcieli po prostu podkreślić przede wszystkim wielkość Roberta Lewandowskiego.

"Biało-Czerwoni" swój pierwszy mecz na Euro 2020 rozegrają w poniedziałek 14 czerwca, a ich rywalem będzie Słowacja. Z kolei 19 czerwca Polacy zagrają z Hiszpanią, a cztery dni później zmierzą się ze Szwecją.

W związku ze zbliżającym się turniejem postanowiliśmy przybliżyć Wam sylwetki partnerek piłkarzy reprezentacji Polski. Z naszymi WAGs możecie zapoznać się, klikając w poniższe linki:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane