Swiatsportu.pl > Piłka nożna > "Robert Lewandowski zgłosił, że potrzebuje zmiany “. Niepokojące informacje przed Euro
Mateusz Dziubiński 17.06.2022 02:02

Beata ZawadzkaEast Newsrl2
Beata Zawadzka/East News

Robert Lewandowski rozegrał niemal całe spotkanie przeciwko Islandii, które reprezentacja Polski tylko zremisowała 2:2. Kapitan “Biało-Czerwonych” opuścił boisko w 81. minucie i wydawało się, że jest to zwyczajna decyzja trenera Paulo Sousy. Z obozu kadry napłynęły jednak niepokojące informacje. Okazuje się, że Lewandowski sam poprosił o zmianę.

• Reprezentacja Polski tylko zremisowała w meczu towarzyskim z Islandią 2:2

• Po meczu dotarły do nas niepokojące informacje na temat Roberta Lewandowskiego

• Kapitan naszej kadry podobno na własne życzenie opuścił boisko w końcówce meczu

Robert Lewandowski w meczu z Islandią znajdował się na boisku przez 81. minut. Następnie, jak ujawnił w pomeczowym wywiadzie Karol Świderski, poprosił o zmianę. To mocno niepokojąca informacja tuż przed mistrzostwami Europy.

Robert Lewandowski sam poprosił o zmianę. Niepokojące doniesienia

Za nami ostatni sprawdzian reprezentacji Polski przed mistrzostwami Europy. Polacy zmierzyli się w Poznaniu z Islandią w meczu towarzyskim. Niestety po spotkaniu tym trudno szukać pozytywów.

“Biało-Czerwoni” zagrali bardzo słabo i ledwo zremisowali z grającą w niemal rezerwowym składzie Islandią 2:2 (więcej TUTAJ). Polacy dwa razy musieli odrabiać straty i przez większą część meczu przegrywali. Wyrównującego gola strzelił dopiero w 88. minucie Karol Świderski.

Większość naszych zawodników zagrała bardzo słabo (o czym piszemy TUTAJ). Na wyróżnienie zasłużyli właściwie tylko strzelcy bramek, czyli Piotr Zieliński i Karol Świderski. Ten drugi na boisku zameldował się w miejsce Roberta Lewandowskiego.

Kapitan naszej reprezentacji na murawie spędził 81. minut i w tym czasie nie miał ani jednej klarownej okazji do zdobycia gola. Obrońcy rywali jednak jak zwykle go nie oszczędzali i momentami grali ostro jak na mecz towarzyski. Lewandowski miał rozegrać całe spotkanie, ale okazuje się, że plan uległ zmianie.

Karol Świderski w rozmowie z TVP Sport tuż po meczu zdradził, że Lewandowski sam poprosił o zmianę. Nie wiadomo na razie, co stało za tą decyzją naszego kapitana, ale informacja ta jest bardzo niepokojąca tuż przed Euro 2020. Zwłaszcza, ze “Lewy” niedawno przeszedł kontuzję kolana.

- Moje wejście na boisko miało być za innego zawodnika. Robert Lewandowski zgłosił jednak, że potrzebuje zmiany i moje zadanie szybko się zmieniło - powiedział Świderski.

Karol Świderski jednym z niewielu, którzy nie zawiedli w meczu z Islandią

Na więcej informacji na temat Roberta Lewandowskiego musimy jeszcze poczekać. Warto jednak docenić grę jego zmiennika. To właśnie dzięki efektownej akcji i bramce Karola Świderskiego nasza reprezentacja uniknęła kompromitacji.

- W każdym meczu ważne jest, żeby zmiennicy pomagali. Za nami trudny okres, ponieważ trenowaliśmy ciężko na zgrupowaniu. Mam nadzieję, że to zaowocuje w turnieju, a nasza kondycja fizyczna poprawi się. Mecz z Islandią był jeszcze sprawdzianem i liczę na to, że wszystko dobrze będzie już w meczach o punkty - ocenił swój występ Świderski.