Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Jan Tomaszewski mówi o karygodnych błędach Paulo Sousy
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:38

Jan Tomaszewski mówi o karygodnych błędach Paulo Sousy

Jan Tomaszewski
PAWEL DABROWSKI/AGENCJA SE/East News

Jan Tomaszewski zwyczajowo po meczach reprezentacji Polski ma coś do powiedzenia. Były bramkarz naszej kadry i medalista mistrzostw świata oraz igrzysk olimpijskich niemal zawsze jest mocno krytyczny w stosunku do danego selekcjonera. Nie inaczej było tym razem, a Paulo Sousie oberwało się m.in. za zbyt częste rotowanie składem.

  • Jan Tomaszewski wskazał karygodne błędy Paulo Sousy

  • Były bramkarz reprezentacji Polski skrytykował rotowanie składem

  • Ekspert wskazał też piłkarzy, bez których nie wyobraża sobie pierwszego składu na Euro 2020

Reprezentacja Polski zawiodła we wczorajszym spotkaniu z Islandią. Wiele rzeczy w grze "Biało-Czerwonych" nie funkcjonowało tak, jak powinno. Nic dziwnego, że selekcjoner został mocno skrytykowany przez Jana Tomaszewskiego, który krytyki nigdy nie szczędzi.

Legendarny bramkarz polskiej kadry w wywiadzie dla TVP Info miał wiele uwag, do decyzji Paulo Sous oraz co ciekawe, do jego pracy w trakcie spotkania. Tomaszewski podkreślił także rolę, jaką powinien odgrywać Robert Lewandowski.

Jan Tomaszewski: to jest jakieś wielkie nieporozumienie

Paulo Sousa odkąd objął stery reprezentacji Polski, mocno rotuje składem. Selekcjoner w rozmowie z mediami wielokrotnie podkreśla, że ważne są "powtarzalność i automatyzm". Tylko biorąc pod uwagę decyzje personalne Portugalczyka, o takowe jest niezwykle trudno, na co zwraca uwagę Jan Tomaszewski.

- Nie chodzi o wynik, chodzi o styl gry, którego wczoraj nie było. Zacznę od trenera, który powtarza, że musi być powtarzalność i automatyzm. To mam do niego pytanie: "panie Portugalczyk, dlaczego co mecz jest inny skład?" - zapytał nerwowo były bramkarz polskiej kadry na antenie TVP Info.

Co ciekawe Tomaszewski miał również uwagi do naszego selekcjonera w związku z... jego pracą przy linii bocznej. Ekspert zaznaczył, że selekcjoner na konferencji prasowej podkreślał, że nasi obrońcy grali zbyt daleko od siebie. Legendarny bramkarz reprezentacji Polski stwierdził, iż skoro tak było, to Portugalczyk powinien instruować swoich podopiecznych. Tyle że Sousa to robił, o czym w rozmowie z TVP Sport mówił Kamil Glik.

Były bramkarz odniósł się także do Roberta Lewandowskiego. "To jest po prostu karygodne"

Jan Tomaszewski w wywiadzie dla TVP Info wskazał także zawodników, bez których nie wyobraża sobie wyjściowego składu reprezentacji Polski na Euro 2020.

- Nie wyobrażam sobie, byśmy w pierwszym meczu wyszli bez Klicha, Jóźwiaka, Bereszyńskiego, Bednarka, bo w innym przypadku po prostu nie wyjdziemy z grupy - stwierdził były reprezentant kraju.

Tomaszewski podjął również temat Roberta Lewandowskiego i zwrócił uwagę, że nasz kapitan znów nie miał żadnej okazji na zdobycie gola.

- W klubie ma 4-5 sytuacji podczas spotkania. Wczoraj nie miał ani jednej. To dlatego, że zostaje wysyłany na boki i do pomocy. To jest po prostu karygodne - powiedział 73-latek.

Marnowanie potencjału Roberta Lewandowskiego to faktycznie duży problem, z którym nie potrafił sobie poradzić Jerzy Brzęczek. Miejmy nadzieję, że uda się to Paulo Sousie i to już w trakcie Euro 2020, bo inaczej trudno będzie myśleć nawet o wyjściu z grupy. Zdobywanie przez "Lewego" goli nie jest najważniejsze, najważniejsze jest to, aby miał on możliwości do tego, by napędzać ataki "Biało-Czerwonych" i przy nadarzającej się okazji samemu je wykańczać.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane