Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Fantastyczne wieści dla Legii Warszawa przed eliminacjami Ligi Mistrzów
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 08:00

Fantastyczne wieści dla Legii Warszawa przed eliminacjami Ligi Mistrzów

Beata ZawadzkaEast News (2)
Beata Zawadzka/East News

Legia Warszawa już w przyszłym tygodniu rozpocznie walkę w eliminacjach Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski do meczu z norweskim Bodo/Glimt przystąpią solidnie wzmocnieni. Wszystko za sprawą decyzji Josipa Juranovicia. Chorwat, który jeszcze w poniedziałek brał udział w Euro 2020 razem z reprezentacją Chorwacji, zrezygnował z urlopu i natychmiast wróci do Warszawy, by pomóc kolegom w walce o awans.

  • Legia Warszawa 7 lipca rozpocznie udział w eliminacjach Ligi Mistrzów

  • Mistrzowie Polski zmierzą się z najlepszą drużyną ostatniego sezonu w Norwegii, czyli FK Bodo/Glimt“

  • Wojskowi” do meczu z Norwegami przystąpią solidnie wzmocnieni, wszystko za sprawą decyzji Josipa Juranovicia

  • Obrońca w poniedziałek grał jeszcze na Euro 2020, jednak rezygnuje z urlopu, by zagrać w meczach z Bodo/Glimt

Legia Warszawa otrzymała dobre wieści przed startem eliminacji Ligi Mistrzów. W pierwszym spotkaniu z Bodo/Glimt Czesław Michniewicz będzie mógł liczyć na Josipa Juranovicia. Chorwat, mimo że jeszcze w poniedziałek grał na Euro 2020, dołączy do zespołu. 

Legia Warszawa przystępuje do walki o Ligę Mistrzów

Legia Warszawa już w przyszłą środę rozpocznie walkę w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Już na początek stołeczny klub czeka bardzo trudne zadanie. Legia zmierzy się z mistrzem Norwegii, drużyną Bodo/Glimt. 

Bodo/Glimt w ubiegłym sezonie po raz pierwszy wywalczyło tytuł mistrzowski (rozgrywki w Norwegii toczą się w systemie wiosna-jesień). W aktualnej kampanii jednak także są na razie liderami ligi i na pewno nie ułatwią “Wojskowym” zadania w walce o awans do kolejnej rundy.

Na kilka dni przed pierwszym meczem Legia Warszawa otrzymała jednak bardzo dobre wiadomości. Do spotkania z Bodo/Glimt podopieczni Czesława Michniewicza przystąpią solidnie wzmocnieni. W starciu tym będzie mógł zagrać bowiem jeden z najważniejszych piłkarzy drużyny.

Mowa o Josipie Juranoviciu. Chorwacki obrońca jeszcze w poniedziałek grał na Euro 2020 w meczu 1.8 finału z Hiszpanią (3:5 dla Hiszpanów po dogrywce). 25-latek przekazał jednak klubowi, że zamierza od razu dołączyć do kolegów i pomóc im w walce o Ligę Mistrzów.

- Josip tak jak w końcówce sezonu nie chciał żadnego urlopu, wraca do nas od razu po Euro i wesprze operację Bodo - przekazała za pośrednictwem Twittera Izabela Kruk, rzeczniczka Legii.

Josip Juranović rezygnuje z odpoczynku po Euro, by pomóc Legii

To fantastyczne wieści dla mistrzów Polski. Juranović to jeden z najważniejszych piłkarzy w drużynie Czesława Michniewicza. W ubiegłym sezonie Chorwat zanotował dla Legii 32 spotkania we wszystkich rozgrywkach, dołożył do tego jednego gola i osiem asyst.

Na Euro 2020 Josip Juranović wystąpił dwa razy. Znalazł się w wyjściowej jedenastce Chorwacji na poniedziałkowy mecz z Hiszpanią. Na boisku przebywał do 59. minuty, a w jego miejsce wszedł Josip Brekalo. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane