Swiatsportu.pl > Piłka nożna > FC Barcelona musi sprzedać Antoine Grizmanna. Wszystko przez innych piłkarzy
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 08:00

FC Barcelona musi sprzedać Antoine Grizmanna. Wszystko przez innych piłkarzy

Antoine Griezmann
JOSEP LAGO/AFP/East News

FC Barcelona ma poważne kłopoty. Jej problemy finansowe wydają się nie mieć końca, a na dodatek klubowi nie pomagają piłkarze. Włodarze "Blaugrany" zaproponowali niektórym zawodnikom obniżkę pensji, ale ci nie chcieli się zgodzić. W związku z tym działacze muszą sprzedać jedną z gwiazd i padło na Antoine Griezmanna, którego pensja mocno obciąża budżet.

  • FC Barcelona planuje sprzedać Antoine Griezmanna

  • Klub szuka oszczędności, a jego pensja mocno obciąża budżet

  • To konsekwencja nowych transferów i braku zgody na obniżkę wynagrodzenia przez innych graczy

FC Barcelona tego lata przechodzi wielką przebudowę. Do klubu dołączyli m.in. tacy zawodnicy jak Sergio Aguero, Eric Garcia i Memphis Depay. Wszyscy przyszli za darmo, bowiem "Barca" wykorzystała ich kończące się kontrakty.

"Duma Katalonii" nie mogłaby sobie nawet pozwolić, aby sprowadzić tych piłkarzy za gotówkę. Ba! Joan Laporta ma poważny problem, jak odciążyć budżet. Dlatego według angielskich mediów Antoine Griezmann ma zostać sprzedany.

Potężne kłopoty finansowe FC Barcelony

Długi FC Barcelony są ponoć wielokrotnie większe, niż w najczarniejszych snach mogli przypuszczać jej kibice. Oficjalnie klub przyznaje się do zadłużenia na poziomie 488 milionów euro, ale dług ma sięgać około 1,173 miliarda euro, w który zaliczają się wszystkie zobowiązania finansowe, w tym zadłużenie krótkoterminowe (do 30 czerwca 2021 roku) w wysokości 730 milionów euro.

Dlatego klub wszędzie szuka oszczędności. Joan Laporta nawet mimo niechęci do Ronalda Koemana ostatecznie pozostawił go na stanowisku, aby nie płacić dwóch pensji, nowemu i zwolnionemu trenerowi. Prezydent "Barcy" robił wiele, aby Holender podał się do dymisji, ale tak się nie stało i Laporta musi zacisnąć zęby i kontynuować współpracę.

Włodarze "Dumy Katalonii" próbowali rozstać się z niektórymi piłkarzami, lub przynajmniej namówić ich do obniżki pensji. Ci nie chcieli na to przystać, o czym szerzej pisaliśmy dla Was tutaj. Dlatego ma to być jeden z powodów, dla których planowana jest sprzedaż Antoine Griezmanna.

Antoine Griezmann odejdzie z "Barcy". Klub szuka mu pracy

Serwis express.co.uk podaje, że "katalońscy giganci są zdeterminowani, aby w tym okienku transferowym usunąć Antoine Griezmanna z listy wynagrodzeń" i zarobić na jego sprzedaży pieniądze. Portal Transfermarkt wycenia go na 60 milionów euro, co dla barcelończyków byłoby sporym zastrzykiem gotówki. Ponadto włodarze FC Barcelony mają być nieusatysfakcjonowani tym, co do tej Francuz pokazał w jej barwach. W 99 meczach byłemu napastnikowi Atletico Madryt udało się zdobyć 35 bramek, co jest rezultaty dużo niższym, którego oczekiwano od Griezmanna.

"Daily Star" podaje, że Barcelona chce go zaoferować Chelsea FC, gdzie poszukiwany jest nowy napastnik. Reprezentant Francji miał też po prostu stać się zbędny po tym, jak do drużyny przyszedł Sergio Aguero, a jego sytuacji nie poprawia chęć pozostania w Katalonii Leo Messiego.

Według doniesień sześciokrotny zdobywca Złotej Piłki chce pozostać w stolicy Katalonii, ale na razie jednak czeka na rozstrzygnięcia w klubie. Hiszpańskie media twierdzą, że ze względu na ograniczony budżet "Barca" będzie mogła wybrać tylko jednego z nich, a oczywistym wyborem jest Messi, a nie Griezmann. Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane