Swiatsportu.pl > Piłka nożna > ŁKS remisuje z Widzewem w derbach Łodzi. Przewrotka Ricardinho ozdobą spotkania (WIDEO)
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:34

Gol Ricardinho
screen - ipla.tv
  • Dziś na stadionie przy alei Unii zostały rozegrane derby Łodzi

• Mecz pomiędzy ŁKS-em a Widzewem Łódź zakończył się wynikiem 2:2

• Rezultat spotkania ustalił Ricardinho, który w drugiej połowie popisał się podręcznikową przewrotką

Ten sezon jest szczególny dla łódzkich kibiców. Po raz pierwszy od sezonu 2016/17 na jednym poziomie rozgrywek spotkały się ŁKS i Widzew, dzięki czemu w mieście znów rozgrywane są derby Łodzi. Pierwsze, które odbyły się jesienią, 0:2 wygrali „Ełkaesiacy”.

Tym razem żadna z ekip nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść, choć wydawało się, że 3 punkty powędrują już w ręce „Widzewiaków”. Ostatecznie odnotowano remis, a w dużej mierze doszło do tego dzięki Ricardinho, który zdobył pięknego gola przewrotką i bez wątpienia jego wyczyn musiał wprawić w osłupienie sympatyków obu drużyn.

Emocjonujące derby Łodzi. Piłkarze stworzyli nieprzeciętne widowisko

Pierwsza połowa derbów Łodzi zdecydowanie potoczyła się po myśli gości, czyli piłkarzy Widzewa, jednak ŁKS również kilkukrotnie gościli pod bramką rywali, ale bez większego powodzenia. Skuteczni byli za to zawodnicy przyjezdnych, którzy zanotowali w pierwszej połowie dwa trafienia.

Otwierające wyniki meczu trafienie miało miejsce w 26. minucie. „Widzewiacy” mieli rzut wolny. Bierna postawa gospodarzy przy dośrodkowaniu pomogła Krystianowi Nowakowi w zdobyciu pierwszego gola. Na drugą bramkę nie trzeba było długo czekać, bo zaledwie 2 minuty. Dośrodkowanie z prawego skrzydła Łukasza Kosakiewicza strzałem głową na bramkę zamienił Michael Ameyaw i było 0:2.

Wydawało się, że Widzew ma wszystko pod kontrolą i zgarnie komplet punktów, lecz wraz z rozpoczęciem drugiej połowy sytuacja uległa diametralnej zmianie i ŁKS rzucił się do pogoni za wynikiem.

Remis ŁKS-u z Widzewem. Cudowny gol Ricardinho ozdobą spotkania przy alei Unii

Podopieczni Wojciecha Stawowego we wzorowy sposób zareagowali na to, co wydarzyło się w pierwszej połowie, ponieważ gospodarze ruszyli do odrabiania strat. Łatwo nie było, ponieważ goście umiejętnie bronili dostępu do swojego pola karnego, jednakże cierpliwość ŁKS-u przyniosła pożądane skutki.

W 49. minucie meczu Michał Trąbka zagrał górną piłkę z głębi pola do Pirulo, jednak linia obrony Widzewa skupiła się na Łukaszu Sekulskim. Futbolówka ostatecznie trafiła do Hiszpana, który niepilnowany zdobył kontaktowego gola i zrobiło się 1:2.

O kolejne trafienie gospodarzom niezwykle trudno i kiedy wydawało się, że Widzew jednak zwycięży w derbach Łodzi, wydarzyło się coś, co na zawsze zapisze się w historii spotkań obu zespołów.

Ricardinho został autorem prawdopodobnie najpiękniejszego trafienia tego sezonu Fortuna 1 Ligi i być może najładniejszej bramki na polskich boiskach w tym roku. Niedawno rozpływaliśmy się nad przewrotką Patryka Szysza (którą możecie zobaczyć tutaj) w starciu Zagłębia Lubin z Cracovią, jednak wydaje się, że gol Brazylijczyka był jeszcze bardziej widowiskowy.

Ostatecznie ŁKS zremisował z Widzewem 2:2. „Rycerze Wiosny" po tym meczu plasują się na 3. miejscu w tabeli, a „Widzewiacy” na 9. Do końca rozgrywek pozostało jeszcze 15. kolejek, ale tylko piłkarze z alei Unii mają realne szanse na powrót do PKO BP Ekstraklasy. Dla zawodników Widzewa pozostaje to raczej tylko kwestią marzeń.