Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Gwiazdor dopiero przyszedł do Barcelony, a już chce odejść. Nie zamierza grać bez Messiego
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:43

Gwiazdor dopiero przyszedł do Barcelony, a już chce odejść. Nie zamierza grać bez Messiego

PAU BARRENAAFPEast News
PAU BARRENA/AFP/East News

Lionel Messi po ponad dwóch dekadach spędzonych w FC Barcelonie, wkrótce opuści klub. Argentyńczyk nie może związać się z drużyną nowym kontraktem z uwagi na jej ogromne problemy finansowe. Odejście lidera “Barcy” nie spodobało się nowemu gwiazdorowi zespołu z Katalonii, czyli Sergio Aguero. Podobno chce on opuścić klub, choć podpisał umowę zaledwie kilka tygodni temu.

  • Lionel Messi po ponad dwóch dekadach odejdzie z FC Barcelony, co wstrząsnęło całym światem futbolu

  • Zdaniem argentyńskich mediów fatalnie wieść o odejściu Messiego z klubu zniósł Sergio Aguero, który kilka tygodni dołączył do "Barcy"

  • Aguero podobno planuje szybkie rozwiązanie umowy z Barceloną, gdyż nie zamierza grać bez swojego rodaka i przyjaciela

  • 33-latek przeniósł się na Camp Nou głównie dlatego, by grać w jednym klubie z Messim

Lionel Messi odchodzi z FC Barcelony, co wstrząsnęło piłkarskim światem. Najbardziej wstrząsnęło jednak samą Barceloną, która musi poradzić sobie z kolejnym problemem. Zdaniem argentyńskich mediów z klubu po zaledwie kilku tygodniach chce odejść Sergio Aguero.

Lionel Messi odchodzi z FC Barcelony

Cały piłkarski świat żyje czwartkowym komunikatem FC Barcelony. “Duma Katalonii” przekazała, że Lionel Messi nie podpisze nowego kontraktu z klubem. Choć umowa była już przygotowana, a piłkarz zdecydowany na jej zaakceptowanie, na drodze stanęły poważne problemy finansowe klubu (więcej TUTAJ).

- Pomimo osiągnięcia porozumienia pomiędzy FC Barceloną a Leo Messim ws. nowego kontraktu, nie będzie go można sformalizować ze względu na problemy ekonomiczne i strukturalne - napisano w oficjalnym oświadczeniu klubu. 

FC Barcelona przekroczyła limit wynagrodzeń przyjęty przez La Liga o 40 procent. Dlatego nie stać jej na zakontraktowanie najważniejszego piłkarza w swojej współczesnej historii. Z sytuacją tą nie mogą się pogodzić piłkarze “Barcy” na całym świecie, ale także jej piłkarze.

Argentyńskie media donoszą, że fatalnie wieść o odejściu Messiego z Camp Nou zniósł Sergio Aguero. 33-latek przeniósł się do stolicy Katalonii kilka tygodni temu głównie z uwagi na możliwość gry u boku swojego rodaka i przyjaciela. Były gracz Manchesteru City jest podobno mocno zdenerwowany.

Aguero nie chce grać bez Messiego. Grozi odejściem z Barcelony

Zdaniem dziennikarzy portalu “LAF Mundial”, a także stacji “TNT Sports” Sergio Aguero przekazał władzom FC Barcelony, że jest niezadowolony z faktu, że Lionel Messi odchodzi z klubu. Aguero na tym nie poprzestał i zamierza rozwiązać kontrakt z klubem! Jego przedstawiciele już zajęli się sprawą. 

Reprezentujący interesy Aguero prawnicy mają badać możliwość rozwiązania umowy. Jako argument mają używać niedotrzymania warunków kontraktu przez FC Barcelonę. Aguero naciskał bowiem przy negocjacjach na gwarancję gry z Messim u boku. 

Sergio Aguero już podobno zastanawia się, gdzie mógłby kontynuować karierę po odejściu z Barcelony. Zdaniem argentyńskich mediów, w tej chwili bierze on pod uwagę dwa kluby, w których już występował w przeszłości. Są to Atletico Madryt oraz CA Independiente.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane