Swiatsportu.pl
Stadion Śląska Wrocław

mmychu/commons.wikimedia.org/creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en/przycinanie

Jacek Magiera trenerem Śląska

22 Marca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Śląsk Wrocław ogłosił, kto będzie nowym trenerem pierwszej drużyny. Na to stanowisko było dwóch bardzo poważnych kandydatów, o których mówiło się najgłośniej, a byli nimi Jacek Magiera oraz Maciej Skorża. Ostatecznie wybór padł na tego pierwszego i należy

  • Śląsk Wrocław ma nowego trenera

  • „Wojskowi” postanowili w miejsce Vitezslava Lavicki zatrudnić Jacka Magierę

  • Były szkoleniowiec m.in. reprezentacji Polski U20 i U19 oraz Legii Warszawa słynie z dobrej pracy z młodzieżą

Śląsk Wrocław poinformował wczoraj o zakończeniu współpracy Vitezslavem Lavicką. Czeski szkoleniowiec wyciągnął klub z marazmu i sprawił, że jego piłkarze byli w stanie walczyć o najwyższe cele, ale do czasu. Od początku tego sezonu gra „Wojskowych” nie przynosiła dobrych wyników, a na wiosnę sytuacja wyglądała jeszcze gorzej. Dlatego włodarze klubu postanowili, że czas na zmiany.

Dziś ogłoszono, że nowym opiekunem wrocławian został Jacek Magiera. Szkoleniowiec prowadził ostatnio reprezentację Polski U19, ale w związku z odwołaniem spotkań oraz najbliższych mistrzostw Europy, 44-latek 11 marca zrezygnował ze stanowiska, argumentując swoją decyzję chęcią pracy w klubie. Jak widać, były trener m.in. Legii Warszawa na nową pracę nie musiał czekać zbyt długo.

Zrezygnował z pracy w reprezentacji Polski. Chciał wrócić do piłki klubowej

Rezygnacja Jacka Magiery z prowadzenia kadry U19 była pewnym zaskoczeniem, jednakże chęci, szkoleniowca, które skłoniły go do takiej decyzji, były absolutnie zrozumiałe.

- Uznałem, że pozostanie na tym stanowisku nic nie wniesie do mojej kariery trenerskiej. Bo ile można pić kawę? Wytrzymasz tydzień, dwa, a potem zaczniesz myśleć – mówił 44-latek w rozmowie ze sport.pl.

Teraz kawa Magierze przyda się podczas rozpracowywania kolejnych przeciwników i rozmyślań na temat kształtu nowego zespołu. Dziś Śląsk Wrocław ogłosił, że powierzył mu misję prowadzenia pierwszej drużyny. Dla trenera urodzonego w Częstochowie jest to powrót do PKO BP Ekstraklasy po ponad trzech latach, bowiem tyle mija od końca jego pracy w Legii Warszawa.

Jacek Magiera nowym trenerem Śląska Wrocław

Trener Jacek Magiera podpisał kontrakt z WKS-em do 30 czerwca 2023 roku. W umowie widnieje jednak klauzula umożliwiająca jego przedłużenie. 44-latek bardzo optymistycznie wypowiedział się na temat nowego wyzwania.

- Dziękuję za zaufanie i możliwość pracy w klubie z takimi ambicjami jak Śląsk Wrocław. Zawsze starałem się wysoko zawieszać poprzeczkę, dlatego chciałbym, aby nasza drużyna walczyła o czołowe lokaty w ekstraklasie. Od pierwszego dnia w klubie będziemy koncentrować się na czekających nas spotkaniach w obecnych rozgrywkach, ponieważ uważam, że ten sezon może dostarczyć nam jeszcze wielu powodów do zadowolenia – podkreślił nowy szkoleniowiec Śląska Wrocław.

Nie jest niczym nowym stwierdzenie, że z takim zasobem kadrowym wrocławianie powinni zajmować wyższe miejsce, niż siódme. Zadaniem nowego trenera „Wojskowych” będzie próba wywalczenia podium na koniec sezonu, a przynajmniej zakończenia go w czołowej piątce. Przyjście do klubu Magiery jest bardzo dobrą wiadomością dla młodych zawodników. Szkoleniowiec z Częstochowy nie przez przypadek prowadził kadry młodzieżowe, bowiem słynie z bardzo dobrej pracy z młodzieżą.

Pierwszy sprawdzian Jacka Magiery będzie miał miejsce 5 kwietnia, kiedy Śląsk Wrocław zagra na wyjeździe z Jagiellonią Białystok, która również niedawno zwolniła trenera Bogdana Zająca, o czym dokładnie pisaliśmy dla Was tutaj. Być może będzie to test dla dwóch nowych szkoleniowców, jeśli Jaga do tego czasu znajdzie nowego człowieka na to stanowisko. Tak odległa data wynika z przerwy na reprezentacje i jest to dobra wiadomość dla Magiery, ponieważ ma on dużo czasu na to, aby zapoznać się z zawodnikami i zaszczepić w nich swoje pomysły.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Aleksy KiełbasaAutor

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Robert Lewandowski reprezentacja Polski mistrzostwa świata

Piłka nożna

Lewandowski o szansach Polaków na awans na mundial. "Musimy być czujni"

Czytaj więcej >

Piłka nożna

Kuriozalny gol dał awans Legii Warszawa w Pucharze Polski (WIDEO)

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski Kicker Leo Messi

Piłka nożna

Ujawniono zarobki gwiazd Bayernu Monachium. Lewandowski nie ma sobie równych

Czytaj więcej >

Piłka nożna

Ogromne problemy Derby County. Znaleźli się na dnie

Czytaj więcej >
Arkadiusz Milik Marsylia

Piłka nożna

Wiadomo, kiedy Arkadiusz Milik może wrócić do gry

Czytaj więcej >
Autokar z piłkarzami

Piłka nożna

Autokar z zawodnikami Carabobo FC został ostrzelany przez "antyspołecznych osobników"

Czytaj więcej >