Bogdan Zając Żródło: AFP/EAST NEWS

Jagiellonia Białystok zwolniła trenera Bogdana Zająca

17 Marzec 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Zgodnie z przewidywaniami, w jednym z klubów PKO BP Ekstraklasy doszło do zmiany trenera. Wczoraj pojawiły się głośne doniesienia na temat niepewnej przyszłości Bogdana Zająca w Jagiellonii Białystok. Dziś „Duma Podlasia” poinformowała, że rozstała się ze szkoleniowcem za porozumieniem stron. Zespół tymczasowo przejmie Rafał Grzyb.

  • Jagiellonia Białystok rozwiązała kontrakt z Bogdanem Zającem za porozumieniem stron
  • Wyniki osiągane przez „Dumę Podlasia” pod jego wodzą były wysoko niezadowalające
  • W sprawie zwolnienia dotychczasowego trenera drużyny interweniowali nawet kibice „Jagi”

Ostatnie dni w Białymstoku były bardzo gorące. Drużyna Jagiellonii prowadzona przez Bogdana zająca notowała wyniki zdecydowanie poniżej oczekiwań, czego dość już mieli kibice „Dumy Podlasia”. Ze strony fanów zostało wystosowane oficjalne pismo, którego przedmiotem był apel o zwolnienie byłego asystenta Adama Nawałki.

W tym tygodniu w centrum treningowym „Jagi” pojawiło się również grono sympatyków klubu ze Słonecznej, które przyprowadziło nawet taczki, mające symbolizować żądania dotyczące odejścia Zająca. Dziś zespół PKO BP Ekstraklasy poinformował, że rozwiązał umowę ze szkoleniowcem za porozumieniem stron.

PKO BP Ekstraklasa: Jagiellonia rozstała się z Bogdanem Zającem

Jeszcze wczoraj pisaliśmy dla Was, że w biurach przy Słonecznej jest gorąco. Zarząd klubu zebrał się po to, aby przedyskutować dalsze prowadzenie zespołu przez Bogdana Zająca. Dziś Jagiellonia Białystok za pośrednictwem komunikatu w mediach społecznościowych przekazała, że kontrakt z 48-letnim szkoleniowcem został rozwiązany za porozumieniem stron.

- Informujemy, że z dniem 17 marca 2021 roku Bogdan Zając przestał pełnić funkcję trenera Jagiellonii Białystok. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Tymczasowo obowiązki pierwszego szkoleniowca przejmie Rafał Grzyb. Trenerze, dziękujemy i życzymy powodzenia – brzmi komunikat „Dumy Podlasia”.

Michal Doleżal ogłosił skład Polaków na zawody w PlanicyMichal Doleżal ogłosił skład Polaków na zawody w PlanicyCzytaj dalej

Jak można wyczytać z przekazu, Rafał Grzyb przejmie dotychczasowe obowiązki Zająca i prawdopodobnie poprowadzi zespół w najbliższym spotkaniu PKO BP Ekstraklasy. W sobotę „Duma Podlasia” ma zaplanowany mecz wyjazdowy z Lechem Poznań i raczej trudno spodziewać się, aby do tego czasu włodarze ekipy ze Słonecznej znaleźli nowego trenera.

Kto przejmie stery w Białymstoku?

Przygoda Bogdana Zająca z Jagiellonią Białystok okazała się wielkim rozczarowaniem. Były asystent Adama Nawałki poprowadził zespół w 22 meczach, z których tylko 7 zakończyło się zwycięstwem, a aż 11 porażkami. Ponadto w 4 przypadkach doszło do podziału punktów. 48-latek zostawił drużynę dopiero na 12. miejscu w tabeli PKO BP Ekstraklasy oraz zakończył zmagania ze swoimi piłkarzami już na w pierwszym starciu Fortuna Pucharu Polski.

Na razie nie wiadomo jak długo klubowa ikona, czyli Rafał Grzyb będzie prowadził zespół „Dumy Podlasia”. Jeśli klubowi włodarze mieli przygotowany „plan B”, wówczas powinniśmy być może w ciągu tygodnia poznać nowego szkoleniowca drużyny z Białegostoku, jednak ostatnie nerwowe dni w gabinetach przy Słonecznej mogły wskazywać, iż decyzja o rozstaniu z Zającem została podjęta z dnia na dzień.

Jednym z kandydatów na stanowisko trenera Jagiellonii Białystok może być Jacek Magiera, który w zeszłym tygodniu zrezygnował z prowadzenia kadry u21 i zadeklarował wielką chęć pracy w PKO BP Ekstraklasie. Ponadto bez pracy pozostają tacy szkoleniowcy jak Jerzy Brzęczek, Artur Skowronek, Krzysztof Brede, czy Dariusz Skrzypczak.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł