Swiatsportu.pl
Bogdan Zając

AFP/EAST NEWS

Jagiellonia Białystok zwolniła trenera Bogdana Zająca

17 Marca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Zgodnie z przewidywaniami, w jednym z klubów PKO BP Ekstraklasy doszło do zmiany trenera. Wczoraj pojawiły się głośne doniesienia na temat niepewnej przyszłości Bogdana Zająca w Jagiellonii Białystok. Dziś "Duma Podlasia" poinformowała, że roz

  • Jagiellonia Białystok rozwiązała kontrakt z Bogdanem Zającem za porozumieniem stron

  • Wyniki osiągane przez „Dumę Podlasia” pod jego wodzą były wysoko niezadowalające

  • W sprawie zwolnienia dotychczasowego trenera drużyny interweniowali nawet kibice „Jagi”

Ostatnie dni w Białymstoku były bardzo gorące. Drużyna Jagiellonii prowadzona przez Bogdana zająca notowała wyniki zdecydowanie poniżej oczekiwań, czego dość już mieli kibice „Dumy Podlasia”. Ze strony fanów zostało wystosowane oficjalne pismo, którego przedmiotem był apel o zwolnienie byłego asystenta Adama Nawałki.

W tym tygodniu w centrum treningowym „Jagi” pojawiło się również grono sympatyków klubu ze Słonecznej, które przyprowadziło nawet taczki, mające symbolizować żądania dotyczące odejścia Zająca. Dziś zespół PKO BP Ekstraklasy poinformował, że rozwiązał umowę ze szkoleniowcem za porozumieniem stron.

PKO BP Ekstraklasa: Jagiellonia rozstała się z Bogdanem Zającem

Jeszcze wczoraj pisaliśmy dla Was, że w biurach przy Słonecznej jest gorąco. Zarząd klubu zebrał się po to, aby przedyskutować dalsze prowadzenie zespołu przez Bogdana Zająca. Dziś Jagiellonia Białystok za pośrednictwem komunikatu w mediach społecznościowych przekazała, że kontrakt z 48-letnim szkoleniowcem został rozwiązany za porozumieniem stron.

- Informujemy, że z dniem 17 marca 2021 roku Bogdan Zając przestał pełnić funkcję trenera Jagiellonii Białystok. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Tymczasowo obowiązki pierwszego szkoleniowca przejmie Rafał Grzyb. Trenerze, dziękujemy i życzymy powodzenia – brzmi komunikat „Dumy Podlasia”.

Jak można wyczytać z przekazu, Rafał Grzyb przejmie dotychczasowe obowiązki Zająca i prawdopodobnie poprowadzi zespół w najbliższym spotkaniu PKO BP Ekstraklasy. W sobotę „Duma Podlasia” ma zaplanowany mecz wyjazdowy z Lechem Poznań i raczej trudno spodziewać się, aby do tego czasu włodarze ekipy ze Słonecznej znaleźli nowego trenera.

Kto przejmie stery w Białymstoku?

Przygoda Bogdana Zająca z Jagiellonią Białystok okazała się wielkim rozczarowaniem. Były asystent Adama Nawałki poprowadził zespół w 22 meczach, z których tylko 7 zakończyło się zwycięstwem, a aż 11 porażkami. Ponadto w 4 przypadkach doszło do podziału punktów. 48-latek zostawił drużynę dopiero na 12. miejscu w tabeli PKO BP Ekstraklasy oraz zakończył zmagania ze swoimi piłkarzami już na w pierwszym starciu Fortuna Pucharu Polski.

Na razie nie wiadomo jak długo klubowa ikona, czyli Rafał Grzyb będzie prowadził zespół „Dumy Podlasia”. Jeśli klubowi włodarze mieli przygotowany „plan B”, wówczas powinniśmy być może w ciągu tygodnia poznać nowego szkoleniowca drużyny z Białegostoku, jednak ostatnie nerwowe dni w gabinetach przy Słonecznej mogły wskazywać, iż decyzja o rozstaniu z Zającem została podjęta z dnia na dzień.

Jednym z kandydatów na stanowisko trenera Jagiellonii Białystok może być Jacek Magiera, który w zeszłym tygodniu zrezygnował z prowadzenia kadry u21 i zadeklarował wielką chęć pracy w PKO BP Ekstraklasie. Ponadto bez pracy pozostają tacy szkoleniowcy jak Jerzy Brzęczek, Artur Skowronek, Krzysztof Brede, czy Dariusz Skrzypczak.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

Piłka nożna

Lekarz Duńczyków zdradził prawdę o reanimacji Eriksena. “Już go z nami nie było”

Czytaj więcej >
Raheem Sterling w barwach reprezentacji Anglii

Piłka nożna

Reprezentacja Anglii potwierdza, że jest jednym z faworytów Euro 2020 i pokonuje Chorwację

Czytaj więcej >
Mecz reprezentacji Węgier z Francją na Euro 2020

Piłka nożna

Węgry sensacyjnie zremisowały z Francją

Czytaj więcej >
Leo Messi w barwach FC Barcelony

Piłka nożna

Leo Messi coraz bliżej odejścia z FC Barcelony. Klub może być nie stać na utrzymanie piłkarza

Czytaj więcej >
Michał Pazdan

Piłka nożna

Oficjalnie: Michał Pazdan wraca do Jagiellonii Białystok

Czytaj więcej >
Kibice reprezentacji Węgier

Piłka nożna

UEFA ukarała Węgry za zachowanie ich kibiców w trakcie Euro 2020

Czytaj więcej >