Swiatsportu.pl > Siatkówka > Jacek Nawrocki ogłosił skład reprezentacji siatkarek na mistrzostwa Europy
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:44

Jacek Nawrocki ogłosił skład reprezentacji siatkarek na mistrzostwa Europy

Projekt bez tytułu - 2021-08-12T170901.455
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet już za kilka dni rozpocznie zmaganie na mistrzostwach Europy. W czwartek selekcjoner Jacek Nawrocki ogłosił listę zawodniczek powołanych na turniej. Mistrzostwa Europy rozpoczną się już 18 sierpnia w Serbii, Chorwacji, Rumunii i Bułgarii.

  • Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet poznała kadrę na zbliżające się mistrzostwa Europy

  • Jacek Nawrocki w czwartek ogłosił listę powołanych zawodniczek

  • Turniej rozpoczyna się już 18 sierpnia, a Biało-Czerwone rozpoczną je od meczu z Niemkami

Reprezentacja Polski siatkarek niezbyt udanie rozpoczęła tegoroczny sezon. Biało-Czerwone wygrały tylko pięć spotkań w czerwcowej Lidze Narodów, a przegrały aż dziesięć i ostatecznie zajęły 11. miejsce w tabeli.

Reprezentacja Polski: Poznaliśmy skład Biało-Czerwonych na mistrzostwa Europy

Jednak imprezą docelową dla kadry Jacka Nawrockiego są mistrzostwa Europy, które rozpoczną się w przyszłą środę. Turniej rozgrywany będzie w czterech krajach: Serbii, Chorwacji, Rumunii i Bułgarii.

Tuż przed samym turniejem nasze siatkarki pokazały, że ich forma rośnie z każdym spotkaniem. Wygrały pewnie trzy wygrane z Rumunią w meczu towarzyskim, a do tego dołożyły zwycięstwo i porażkę ze Słowaczkami oraz dwie wygrane z Niemkami.

To właśnie z tymi rywalkami Biało-Czerwone zainaugurują swój występ na mistrzostwach Europy. Na niespełna tydzień przed pierwszym meczem selekcjoner Nawrocki ogłosił listę 14. zawodniczek powołanych na ten turniej.

Jacek Nawrocki nie zaskoczył powołaniami

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami trenera w kadrze na mistrzostwa nie znalazła się rozgrywająca Joanna Wołosz. W składzie nie znalazła się także jej etatowa zmienniczka Marlena Kowalewska. W ich miejsce trener Nawrocki zabiera Julię Nowicką i Katarzynę Wenerską, która w kadrze zadebiutowała w czerwcu.

Jedyną niespodzianką jest brak powołania dla Anny Stencel, która przegrała rywalizację o miejsce w składzie z Martą Pol. Oprócz niej na środku będą występowały Klaudia Alagierska oraz Zuzanna Efimienko-Młotkowska.

W ataku rywalki straszyć będą Malwina Smarzek-Godek i Magdalena Stysiak, a za przyjęcie będą odpowiadały Martyna Czyrniańska, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Martyna Grajber i Martyna Łukasik. Jako libero Nawrocki zabiera: Marię Stenzel i Monikę Jagłę.

Biało-Czerwone na mistrzostwa Europy jadą poprawić swoje czwarte miejsce sprzed dwóch lat. Nasze siatkarki, oprócz starcia z Niemkami czekają mecze grupowe z Greczynkami, Czeszkami, Hiszpankami i Bułgarkami.

Kadra siatkarek na mistrzostwa Europy:

Rozgrywające: Katarzyna Wenerska (Developres SkyRes Rzeszów), Świecie), Julia Nowicka (Allianz MTV Stuttgart). Przyjmujące: Martyna Czyrniańska (Grupa Azoty Chemik Police), Monika Fedusio, Zuzanna Górecka (obie Grot Budowlani Łódź), Martyna Grajber (ŁKS Commercecon Łódź), Martyna Łukasik (Grupa Azoty Chemik Police). Środkowe: Klaudia Alagierska (ŁKS Commercecon Łódź), Zuzanna Efimienko-Młotkowska (E.lecler Moya Radomka Radom), Marta Pol (Grupa Azoty Chemik Police). Atakujące: Malwina Smarzek-Godek (Lokomotiw Kaliningrad), Magdalena Stysiak (Saguella Monza). Libero: Maria Stenzel (Grupa Azoty Chemik Police), Monika Jagła (Joker Świecie).

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane