Swiatsportu.pl
Jan Błachowicz walka

AFP/EAST NEWS

Jan Błachowicz poznał kolejnego rywala. Znamy datę kolejnej walki Polaka

7 Maja 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Jan Błachowicz jeszcze w tym roku stanie do drugiej obrony pasa mistrzowskiego UFC. Federacja w piątek poinformowała, że rywalem Polaka będzie Brazylijczyk Glover Teixeira. Dla 42-latka będzie to druga w karierze walka o tytuł mistrzowski. Do starcia dojdzie 4 września podczas gali UFC 266 w Las Vegas.

  • Jan Błachowicz poznał swojego kolejnego rywala w UFC

  • Polak we wrześniu zmierzy się z rozpędzonym Brazylijczykiem Gloverem Teixeirą

  • Dla "Cieszyńskiego Księcia" to będzie druga obrona pasa mistrzowskiego

Jan Błachowicz poznał swojego kolejnego rywala w UFC. Organizacja w piątek oficjalnie potwierdziła, że następnym rywalem "Cieszyńskiego Księcia" będzie Brazylijczyk Glover Teixeira.

Dla Polaka to będzie druga walka, w której będzie bronił pasa mistrzowskiego UFC. 6 marca Błachowicz jednogłośną decyzją sędziów pokonał Nigeryjczyka Israela Adesanyę, który do tej pory błyszczał w kategorii średniej.

Jan Błachowicz poznał kolejnego rywala

Tuż po tej walce prezydent UFC Dan White mówił, że kolejnym pretendentem tytułu króla wagi półciężkiej będzie właśnie Teixeira. Do tej pory jednak brakowało szczegółów, które oficjalnie poznaliśmy we wtorek.

Starcie Błachowicza z Brazylijczykiem odbędzie się 4 września podczas gali UFC 266 w Las Vegas. Polak zdążył już skomentować swoją kolejną walkę w mediach społecznościowych. - Oficjalnie, moja kolejna obrona pasa. Czas pokazać dzieciakom, jak walczą mężczyźni - napisał na Instagramie.

Błachowicz został mistrzem UFC 28 września ubiegłego roku. Polak na gali UFC 253 pokonał przez poddanie w drugiej rundzie Amerykanina Dominicka Reyesa. Dzięki temu triumfowi został drugim sportowcem z Polski, który może pochwalić się pasem mistrzowskim największej federacji MMA na świecie. Pierwszym jest Joanna Jędrzejczyk, która mistrzynią kategorii słomkowej UFC była w latach 2015-2017.

Walka z Teixerią będzie już siedemnastym pojedynkiem Błachowicza w organizacji UFC. W najlepszej federacji MMA na świecie zaliczył 11 zwycięstw, a do tego od pięciu pojedynków pozostaje niepokonany.

Legenda UFC kolejnym przeciwnikiem Błachowicza

Jego rywal jest jedną z największych legend UFC. Do organizacji dołączył w 2012 roku i od tego czasu stoczył 20 walk, z czego 15 wygrał. Podobnie jak Błachowicz, może pochwalić się imponującą serią pięciu kolejnych wygranych pojedynków.

Swoją serię rozpoczął w 2019 roku, kiedy przez poddanie pokonał Karla Robersona oraz Iona Cutelabę. Swoją serię podtrzymał zwycięstwem niejednogłośną decyzją sędziów nad Nikitą Krylovem.

Za to w 2020 roku w żadnym z pojedynków nie było wątpliwości. Brazylijczyk na swojej drodze pokonał Anthony’ego Smitha, którego zasypał gradem ciosów, a później przez duszenie wygrał z Thiago Santosem.

Co ciekawe Teixeira miał już okazję stoczyć pojedynek o pas mistrzowski. W kwietniu 2014 roku stanął do walki z ówczesnym dominatorem wagi półciężkiej Jonem Jonesem, z którym przegrał jednogłośną decyzją sędziów.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

Joanna Jędrzejczyk

Sporty walki

Joanna Jędrzejczyk nagle trafiła do szpitala. Doznała strasznej kontuzji (FOTO)

Czytaj więcej >
Żona

Sporty walki

Żona pokazała nieznane zdjęcie Andrzeja Gołoty (FOTO)

Czytaj więcej >
Wiadomości

Sporty walki

Nie żyje 19-letni bokser Rashed Al Swaisat

Czytaj więcej >
KSW Izu

Sporty walki

Porażka Izu Ugonoha podczas gali KSW 60. Polak opuścił halę na wózku

Czytaj więcej >
Mariusz Pudzianowski

Sporty walki

Marcin Najman broni Mariusza Pudzianowskiego. Burza w sieci

Czytaj więcej >
Fame MMA

Sporty walki

Kuriozalna przygoda gwiazdy Fame MMA w szpitalu

Czytaj więcej >