Swiatsportu.pl
Iga Świątek mecz

BRENTON EDWARDS/AFP/East News

Iga Świątek zagra charytatywny mecz z Hubertem Hurkaczem

7 Maja 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Iga świątek bezpośrednio przed wylotem na igrzyska olimpijskie w Tokio będzie miała okazję pożegnać się z polskimi kibicami. 19-latka weźmie udział w spotkaniu podczas turnieju WTA 250 w Gdyni, a będzie rywalizować z Hubertem Hurkaczem. Spotkanie będzie biletowane, a wszystkie zyski przeznaczone zostaną na cel charytatywny.

  • Iga Świątek zagra z Hubertem Hurkaczem w charytatywnym meczu podczas turnieju WTA 250 w Gdyni

  • Organizatorzy zapowiedzieli, że gwiazdy polskiego tenisa zmierzą się w mikście

  • Będzie to okazja do pożegnania się z polskimi kibicami przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio

Iga Świątek w lipcu w Polsce rozegra swój ostatni mecz przed wylotem na igrzyska olimpijskie w Tokio. Organizatorzy turnieju WTA 250 w Gdyni potwierdzili, że 17. rakieta świata pojawi się na kortach w Trójmieście.

Polka jednak nie będzie uczestniczką turnieju, a wystąpi w meczu pokazowym. 19-latka na korcie będzie rywalizowała z... Hubertem Hurkaczem. Dwie największe gwiazdy polskiego tenisa zmierzą się w bardzo szczytnym celu.

Iga Świątek zagra z Hubertem Hurkaczem

Dwie największe gwiazdy polskiego tenisa będą największą atrakcją dnia otwarcia gdyńskiego turnieju. Spotkanie będzie biletowane, na razie nie wiadomo, ile wejściówek będzie dostępnych, a cały dochód zostanie przekazany na cel charytatywny.

- Obok tenisa największą przyjemność sprawia mi pomaganie i cieszę się, że będę mogła nie tylko zagrać w Polsce, ale też zrobić to w szczytnym celu - powiedziała najlepsza obecnie polska tenisista o wydarzeniu.

- Cieszę się, że nasz turniej stworzy okazję do zobaczenia na żywo naszych czołowych zawodników, co ma szczególny wymiar w kontekście zbliżających się Igrzysk Olimpijskich - najważniejszej imprezy dla każdego sportowca i kibica - powiedział dyrektor turnieju w Gdyni, Marcin Matkowski

- Na pewno będą dwie mieszane pary. Jeszcze dokładnie nie wiemy, czy Iga i Hubert będą grać razem przeciwko komuś, czy każde z nich z kimś stworzy parę. Ale będzie normalna rywalizacja, z prawdziwymi meczowymi emocjami - stwierdził w rozmowie ze Sport.pl.

Charytatywny mecz gwiazd polskiego tenisa

To nie jedyne atrakcje, jakie organizatorzy przewidzieli na 13 lipca. - W najbliższych dniach podamy też szczegóły dotyczące licytacji. Kibice będą mogli wylicytować rozegranie dwóch singlowych tie-breaków: jednego z Igą i jednego z Hubertem - wyjaśnił Matkowski.

Dochody z licytacji również zostaną przekazana na cel charytatywny. Do tego w dniu meczu odbędzie się trening dla najmłodszych adeptów tenisa, który osobiście poprowadzą Świątek z Hurkaczem.

- Mam nadzieję, że w Gdyni otrzymamy silne wsparcie polskich kibiców i zabierzemy je ze sobą na Igrzyska, a przede wszystkim zrobimy coś dobrego, wspierając cel charytatywny - przekazał Hurkacz.

Świątek i Hurkacz są największymi medalowymi nadziejami na zbliżających się igrzyskach olimpijskich. 19-latka obecnie zajmuje 17. miejsce w rankingu WTA, z kolei zawodnik z Wrocławia w rankingu ATP plasuje się na 16. pozycji.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

Iga Świątek

Tenis

Iga Świątek zabrała głos po porażce. Wyjawiła co było przyczyną porażki

Czytaj więcej >

Tenis

Novak Djoković oszalał na korcie. Skandaliczne zachowanie

Czytaj więcej >
Iga Świątek French Open

Tenis

Iga Świątek nie obroni tytułu French Open. Polka odpadła w ćwierćfinale

Czytaj więcej >
Iga Świątek French Open

Tenis

Marcin Matkowski wypowiedział się o Mattek-Sands. Ocenił również jakie są szanse na "polski" finał

Czytaj więcej >
Iga Świątek Bethane Mattek-Sands French Open

Tenis

French Open nie dla Igi Świątek. Porażka Polki w finale turnieju deblowego

Czytaj więcej >
Iga Świątek French Open

Tenis

Iga Świątek poznała pierwszą rywalkę French Open. Trudne losowanie dla Polki

Czytaj więcej >