Swiatsportu.pl > Tenis > Iga Świątek zagra charytatywny mecz z Hubertem Hurkaczem
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:37

Iga Świątek zagra charytatywny mecz z Hubertem Hurkaczem

Iga Świątek mecz
BRENTON EDWARDS/AFP/East News
  • Iga Świątek zagra z Hubertem Hurkaczem w charytatywnym meczu podczas turnieju WTA 250 w Gdyni

  • Organizatorzy zapowiedzieli, że gwiazdy polskiego tenisa zmierzą się w mikście

  • Będzie to okazja do pożegnania się z polskimi kibicami przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio

Iga Świątek w lipcu w Polsce rozegra swój ostatni mecz przed wylotem na igrzyska olimpijskie w Tokio. Organizatorzy turnieju WTA 250 w Gdyni potwierdzili, że 17. rakieta świata pojawi się na kortach w Trójmieście.

Polka jednak nie będzie uczestniczką turnieju, a wystąpi w meczu pokazowym. 19-latka na korcie będzie rywalizowała z... Hubertem Hurkaczem. Dwie największe gwiazdy polskiego tenisa zmierzą się w bardzo szczytnym celu.

Iga Świątek zagra z Hubertem Hurkaczem

Dwie największe gwiazdy polskiego tenisa będą największą atrakcją dnia otwarcia gdyńskiego turnieju. Spotkanie będzie biletowane, na razie nie wiadomo, ile wejściówek będzie dostępnych, a cały dochód zostanie przekazany na cel charytatywny.

- Obok tenisa największą przyjemność sprawia mi pomaganie i cieszę się, że będę mogła nie tylko zagrać w Polsce, ale też zrobić to w szczytnym celu - powiedziała najlepsza obecnie polska tenisista o wydarzeniu.

- Cieszę się, że nasz turniej stworzy okazję do zobaczenia na żywo naszych czołowych zawodników, co ma szczególny wymiar w kontekście zbliżających się Igrzysk Olimpijskich - najważniejszej imprezy dla każdego sportowca i kibica - powiedział dyrektor turnieju w Gdyni, Marcin Matkowski

- Na pewno będą dwie mieszane pary. Jeszcze dokładnie nie wiemy, czy Iga i Hubert będą grać razem przeciwko komuś, czy każde z nich z kimś stworzy parę. Ale będzie normalna rywalizacja, z prawdziwymi meczowymi emocjami - stwierdził w rozmowie ze Sport.pl.

Charytatywny mecz gwiazd polskiego tenisa

To nie jedyne atrakcje, jakie organizatorzy przewidzieli na 13 lipca. - W najbliższych dniach podamy też szczegóły dotyczące licytacji. Kibice będą mogli wylicytować rozegranie dwóch singlowych tie-breaków: jednego z Igą i jednego z Hubertem - wyjaśnił Matkowski.

Dochody z licytacji również zostaną przekazana na cel charytatywny. Do tego w dniu meczu odbędzie się trening dla najmłodszych adeptów tenisa, który osobiście poprowadzą Świątek z Hurkaczem.

- Mam nadzieję, że w Gdyni otrzymamy silne wsparcie polskich kibiców i zabierzemy je ze sobą na Igrzyska, a przede wszystkim zrobimy coś dobrego, wspierając cel charytatywny - przekazał Hurkacz.

Świątek i Hurkacz są największymi medalowymi nadziejami na zbliżających się igrzyskach olimpijskich. 19-latka obecnie zajmuje 17. miejsce w rankingu WTA, z kolei zawodnik z Wrocławia w rankingu ATP plasuje się na 16. pozycji.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane