Swiatsportu.pl
łukasz fabiański reprezentacja polski

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jest plan pożegnania Fabiańskiego. Bramkarz może zaliczyć pożegnalny występ

2 Września 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Łukasz Fabiański w sierpniu poinformował o zakończeniu kariery reprezentacyjnej. Od tamtej pory trwają spekulacje dotyczące jego pożegnania z kadrą. Media donoszą, że nowe władze Polskiego Związku Piłki Nożnej mają już przygotowany plan i być może jeszcze zobaczymy bramkarza w koszulce z orzełkiem na piersi.

Łukasz Fabiański przez 15 lat był jednym z filarów reprezentacji Polski. W barwach narodowych rozegrał 56 spotkań i był na mistrzostwach świata w 2006 i 2018 roku, a także na Euro 2008, 2016 oraz 2020. W sierpniu 36-letni bramkarz ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery.

Projekt bez tytułu - 2021-09-02T094651.578

Vital Heynen pożegna się z kadrą? Dwóch potencjalnych następców

CZYTAJ DALEJ

Łukasz Fabiański będzie miał pożegnanie z kadrą

Jeszcze ówczesny prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek zapowiedział godne pożegnanie z kadrą dla bramkarza na wzór tych, jakie otrzymali m.in. Artur Boruc czy Łukasz Piszczek. W międzyczasie zmieniły się władze Związku, ale pomysł doczeka się realizacji.

Nowy prezes PZPN-u Cezary Kulesza w niedawnej rozmowie z Canal+ zapowiedział, że Fabiański zostanie uhonorowany podczas październikowego meczu eliminacji mistrzostw świata z San Marino.

Teraz wyciekł konkretny plan na pożegnanie naszego bramkarza. Sebastian Staszewski w Interii poinformował, że faktycznie pożegnanie "Fabiana" z kadrą ma nastąpić w meczu z San Marino, a do tego jest plan, żeby zagrał jeszcze swój ostatni mecz w narodowych barwach.

Jest plan pożegnania Fabiańskiego

Wiadomo było od początku, że Fabiański na pewno nie zostanie pożegnany podczas wrześniowego meczu z Anglią. Na pewno piłkarz na płycie boiska otrzyma pamiątkową paterę, a być może zaliczy nawet ostatni występ w kadrze, ale to będzie zależało od decyzji selekcjonera.

- Łukasz Fabiański nie może przylecieć do Warszawy na mecz z Anglią (obostrzenia sanitarne), ale ma pojawić się na PGE Narodowym już w październiku. Wtedy PZPN chce go pożegnać. Będzie patera, a - jeśli będzie zgoda Paulo Sousy - także występ w meczu z San Marino - przekazał dziennikarz na Twitterze.

Co ciekawe San Marino to szczególny rywal dla Fabiańskiego. We wrześniu 2008 roku podczas meczu eliminacji mistrzostw świata Polak obronił rzut karny na początku spotkania. Ostatecznie Biało-Czerwoni wygrali 2:0, a jedną z bramek strzelił debiutujący wtedy w reprezentacji Robert Lewandowski.

Mecz z San Marino zaplanowany jest na 9 października na Stadionie Narodowym. Do tego czasu powinniśmy poznać wszystkie szczegóły pożegnania Fabiańskiego z kadrą. Podczas październikowego zgrupowania Polacy zagrają jeszcze z Albanią.

Co pamiętacie z wygranych przez „Złotka” mistrzostw Europy w siatkówce z 2005 roku?

Pytanie 1 z 5

Jedna z Polek została wybrana MVP turnieju. O którą siatkarkę chodzi?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Paulo Sousa kończy z eksperymentami. Ma postawić na sprawdzone nazwiska, przewidywany skład na mecz z Albanią

  • Może być wielki powrót do reprezentacji Polski? Zaskakujący kandydat na następcę Vitala Heynena

  • Boniek wrócił do rozstania z Nawałką. Chciał żeby został, "Adam odpowiedział, że się tego boi"