Swiatsportu.pl

TIM KEETON/AFP/East News

Jose Mourinho zostanie wyrzucony z pracy? Media mówią o następcy

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa
  • Tottenham Hotspur w ostatnim czasie ma ogromne problemy z punktowaniem

  • Słabe wyniki podają w wątpliwość sens pracy Jose Mourinho na Tottenham Stadium

  • Media wskazują, że potencjalnymi następcami Portugalczyka mogą być Brendan Rodgers i Julian Nagelsmann

Jose Mourinho obiął posadę menedżera Tottenhamu Hotspur 20 listopada 2019 roku, zastępując na stanowisku Mauricio Pochettino. Początek jego pracy w Londynie wyglądał obiecująco, a Koguty zakończyły poprzedni sezon na 6. miejscu w tabeli Premier League.

Jednak nijak to miało się w porównaniu do początku bieżącej kampanii angielskiej ekstraklasy, gdzie piłkarze Tottenhamu grali wprost wyśmienicie. Prym wiedli Harry Kane i Hueng Min-Son, którzy nadal „ciągną wózek”. Ale opieranie gry na dwóch zawodnikach nie wystarcza na dłuższą metę, czego potwierdzeniem są bardzo słabe wyniki Kogutów notowane od końca stycznia.

Zdecydowana obniżka formy piłkarzy Tottenhamu Hotspur

W pierwszych 12. kolejkach Premier League Tottenham Hotspur tylko raz okazał się słabszy od przeciwnika, co pozwalało jego piłkarzom plasować się na 1. miejscu w tabeli. Jednakże od połowy grudnia w ich grze coś zaczęło szwankować.

16 grudnia Koguty przegrały 2:1 na Anfield Road z Liverpoolem, a tuż przed Świętami uległy Leicester City na własnym obiekcie 0:2. To były pierwsze przesłanki, że coś jest nie tak. Po tych dwóch słabszych meczach, zawodnicy Jose Mourinho wrócili na zwycięską ścieżkę, ale od końcówki stycznia ponownie wszystko zaczęło się sypać i tym razem już bardzo konkretnie.

Tottenham w ostatnich 5 meczach w Premier League doznał aż 4 porażek, a w sumie w ostatnich 6 starciach, aż 5 razy jego zawodnicy okazywali się słabsi od przeciwników. Konsekwencją takiej postawy jest spadek na 9. pozycję w lidze i coraz bardziej powiększający się dystans nie tylko do lidera, ale również do miejsc gwarantujących udział w europejskich pucharach w kolejnym sezonie.

Premier League: Jose Mourinho na cenzurowanym. Znamy jego potencjalnych następców 

Jeśli w najbliższych tygodniach gra Kogutów nie poprawi się, a sytuacja w tabeli Premier League będzie wskazywała, że klub zaraz może stracić jakiekolwiek szanse na puchary, według medialnych doniesień z Wysp Jose Mourinho może stracić pracę.

Choć właściciel klubu Daniel Levy ma zachowywać jeszcze spokój, to według brytyjskiego "Daily Mail" Tottenham przygotowuje strategię na taką ewentualność.

Ponoć wśród potencjalnych kandydatów na posadę nowego menedżera Tottenhamu padają nazwiska Brendana Rodgersa, który z dużym powodzeniem prowadzi Leicester City oraz Juliana Nagelsmanna, szkoleniowca RB Lipsk. Według przekazywanych informacji w brytyjskich mediach to Niemiec ma większe szanse na objęcie sterów w ekipie Kogutów. Trudno też bowiem przypuszczać, że Lisy tak łatwo oddałyby Brendana Rodgersa, bowiem prowadzony przez niego projekt zmierza w obiecującym kierunku.

Źródło: Daily Mail

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu

  • Organizatorzy Pucharu Świata w Rasnovie zaliczyli kolosalną wpadkę

  • Górnik Zabrze oburzony zachowaniem Rafała Kurzawy

  • Polska gospodarzem mistrzostw Europy w siatkówkę

Tagi:

Podobne artykuły

Piłka nożna

Dramat Sergio Aguero. Może być zmuszony zakończyć karierę
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Robert Lewandowski przerwał milczenie po upokorzeniu Bayernu
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Polacy przed ciężkim meczem z Holandią!
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Kompromitacja polskiej młodzieżówki w meczu z Niemcami. "Biało-Czerwoni" przegrali aż 10:1
Czytaj więcej >

Piłka nożna

FIFA zdecydowała. Kamil Glik nie zostanie ukarany
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Albańczycy obrzydliwie atakują Karola Świderskiego i jego żonę
Czytaj więcej >
Aleksy Kiełbasa

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail:  [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]